تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۷
کد خبر : 1988

کدام مدل مو مناسب من است + نسبت به فرم صورت

کدام مدل مو مناسب من است + نسبت به فرم صورت

انتخاب یک مدل موی عالی، بهترین وسیله‌ای است که می‌تواند برای داشتن یک چهره جذاب به شما کمک کند. اگر در انتخاب مدل موی کوتاه یا بلند موهای خود همه نکات لازم را به‌کار بگیرید، مطمئن باشید خودتان اولین کسی هستید که چشم از آینه بر نمی‌دارید. در مقابل این احساس خوب، انتخاب مدل موی

انتخاب یک مدل موی عالی، بهترین وسیله‌ای است که می‌تواند برای داشتن یک چهره جذاب به شما کمک کند. اگر در انتخاب مدل موی کوتاه یا بلند موهای خود همه نکات لازم را به‌کار بگیرید، مطمئن باشید خودتان اولین کسی هستید که چشم از آینه بر نمی‌دارید. در مقابل این احساس خوب، انتخاب مدل موی نا‌متناسب با چهره، می‌تواند تمام اعتماد به نفس شما را خراب کند.

برای انتخاب مدل کوتاهی مو، فرم صورت یکی از مهم ‌ترین عواملی است که باید در نظر بگیرید. اینکه مدل مو مناسب فرم صورت خود را بشناسید تا حد زیادی شما را در انتخاب بهترین گزینه یاری می‌کند.انتخاب درست مدل مو، حالت صورت شما را متعادل می ‌کند و آن را زیباتر نشان می ‌دهد. بنابراین قبل از اینکه برای کوتاهی موها اقدام کنید سعی کنید فرم صورت خود را تشخیص دهید. و در مرحله بعدی مدل موی مناسب خود را انتخاب کنید.

ابتدا فرم صورت خود را تشخیص دهید

  • برای انجام این کار، ابتدا موهای خود را از پشت ببندید
  • در مقابل دوربین قرار بگیرید و از صورت خود عکس بگیرید
  • سپس، چهره خود را ارزیابی کنید تا ببینید به کدام یک از اشکال هندسی نزدیک ‌تر است

صورت مربع

در صورت ‌های مربع خط پیشانی و فک تقریبا به یک اندازه و عریض است. همچنین گونه ‌ها نیز پهن هستند. بنابراین باید به سمت مدل مو‌های بلند بروید که صورت شما کشیده ‌تر دیده شود. چتری‌های نامرتب یا موی بلند خرد در جلوی صورت نیز می ‌توانند تا حدی زاویه‌ های صورت را بپوشانند. موهای خیلی کوتاه برای صورت ‌های مربع مناسب نیستند. زیرا این مدل‌ ها نمی‌توانند زوایای صورت را بپوشانند و عریض بودن آن را متعادل کنند. بنابراین مربع بودن شکل صورت بیشتر به چشم می ‌آید.

صورت الماسی

صورت‌های الماسی شکل صورت‌های زاویه‌دار هستند که ویژگی‌های آن پیشانی و استخوان فک باریک با استخوان‌های گونه‌ای که پهن‌ترین قسمت صورت است. برای داشتن ظاهری زیبا، آن دسته از خانم‌هایی که صورت الماسی شکل دارند باید هدفشان گرد کردن زاویه‌های تیز استخوان‌های گونه و متعادل کردن آنها باشد.

برای داشتن صورتی بدون زاویه‌تر، مدل موی متوسط یا بلند را به همراه ویو بهم ریخته و فرق بسیار کج انتخاب کنید. از طرفی دیگر اگر می‌خواهید ظاهر فک‌تان را پهن کنید، مدل کوتاهی باب که بلندی آن تا چانه است، بهترین مدل برای شماست. اگر می‌خواهید استخوان‌های گونه‌تان را به رخ دیگران بکشید و ظاهر پیشانی‌تان را پهن کنید، می‌توانید مدل موی دم اسبی که محکم بسته شده است را امتحان کنید.

صورت مثلثی

افرادی که صورت مثلثی دارند، فک آن‌ها عریض ‌تر از پیشانی آن ‌هاست. همچنین چانه آن ‌ها پهن یا به شکل مربع است. مدل مناسب برای این افراد مدلی است که پهنای فک را کم‌ تر و پهنای پیشانی را بیشتر نشان دهد. شما می ‌توانید برای اینکه تمرکز را از قسمت پایین صورت بردارید، روی قسمت بالای صورت خود، کار کنید. برای این منظور چتری‌ های کج یا مدل‌ های پیکسی درهم ریخته بسیار مناسب هستند.

همچنین مدل ‌های فر و حالت ‌داری که قاب صورت را بپوشاند نیز می ‌تواند فرم صورت را متعادل کند.مدل موهای بلند و صاف که قاب صورت را نمی ‌پوشانند برای صورت‌ های مثلثی مناسب نیستند. همچنین بلندی موها نباید تا چانه باشد. زیرا توجه را به سمت چانه جلب می ‌کند و پهن بودن فک شما بیشتر به چشم می ‌آید.

صورت قلبی

در فرم قلبی، برعکس فرم مثلثی، پیشانی عریض و چانه باریک است. شکل خط رویش مو نیز به گونه ‌ای است که به صورت شکل قلب می ‌دهد. اگر شکل صورت شما قلبی است باید مدلی را انتخاب کنید که پهنای پیشانی را کم‌ تر و عرض چانه را بیشتر نشان دهد. پوشاندن پیشانی با فرق کج می‌تواند به این هدف کمک کند.

همچنین به راحتی با حالت دادن و فر کردن مو در منزل در قسمت‌های کنار چانه، باریک بودن چانه را تا حدی متعادل کنید. از مدل‌ موهایی که استخوان فک شما را می ‌پوشانند بپرهیزید. زیرا برای پهن ‌تر نشان دادن چانه بهتر است استخوان فک شما بیرون باشد.

صورت گرد

صورت‌هایی که فرم گردی دارند معمولاً اندزه طول و عرض صورتشان یکسان و گونه‌هایی گرد و برجسته دارند. بنابراین مناسب‌ترین مدل مو برای خانم‌هایی که صورت گرد دارند، مدل مویی است که به صورت زاویه و حالت می‌دهد. به طور خاص، موهای بلند لایه لایه و مدل موی پیکسی بهم ریخته به اینگونه صورت‌ها بیشتر می‌آید.

اگر می‌خواهید مدل موی لایه لایه را انتخاب کنید، آن مدل بلندی را انتخاب کنید که لایه‌های خیره کننده آن جایی اطراف استخوان فک شروع شود. شما می‌توانید چتری کج یا یک طرفه را به مدل مویتان اضافه کنید که بلندی آن تا چشمانتان باشد و کمک کند تا صورتتان کشیده‌تر به نظر برسد. اگر به این قضیه فکر می‌کنید که چه مدل موهایی را نباید انتخاب کنید، باید به شما بگوییم که از انتخاب این مدل موها خودداری کنید. مدل موی باب و مدل‌های کوتاهی یک تکه با لایه‌های کوتاه که می‌توانند صورت گردتان را مانند بالون کنند و موهای یک دست فر که می‌تواند ظاهر صورتتان را گردتر کند.

صورت لوزی

در صورت ‌های لوزی پیشانی و فک باریک و پهنای گونه زیاد است. شکل متقارن و متناسب بیضی باعث شده است که تقریبا هر مدل مویی برای این فرم صورت مناسب باشد. بنابراین انتخاب‌ های بسیار زیادی برای کوتاهی موهای خود خواهید داشت. هرچند مدل ‌هایی که به متعادل کردن پهنای گونه کمک می‌ کنند برای شما بهتر هستند.

اگر می‌ خواهید موهای بلندی داشته باشید، مدل موی بلند موج ‌دار یا خرد را انتخاب کنید. برای افراد علاقه‌ مند به موی کوتاه نیز مدل‌ های باب کوتاه بسیار مناسب هستند. موی خیلی کوتاه برای صورت ‌های لوزی انتخاب خوبی نیست. زیرا حالت متقارن صورت را از بین می‌ برد و پهنای قسمت بالای صورت را بیشتر نشان می‌ دهد.

با رعایت این چند نکته در مدل مو جوانتر به نظر برسید

  • موهای صاف بیش از موهای فر شما در جوانتر نشان دادن شما تاثیر دارد.
  • برای جوانتر دیده شدن موها را عقب نکشید و نخوابانید.
  • بهتر است فرق سرتان را از وسط باز نکنید.
  • همیشه موهای تان را یکدست نگه ندارید آنها را تکه تکه و کوتاه و بلند بزنید.
  • موهای بافته شده و دم اسبی شما را مسن تر نشان می دهد پس موهایتان را آزادانه رها کنید.
  • رنگ مو نیز بر جوان تر به نظر رسیدن چهره تاثیر دارد پس در انتخاب رنگ مو دقت کنید.
  • با رنگ کردن موهای خود موهای سفید خود را بپوشانید.

برچسب ها :

ناموجود