زندیا کلمن (متولد ۱ سپتامبر ۱۹۹۶ در اوکلند، کالیفرنیا) یک هنرپیشه، خواننده و رقصنده آمریکایی است. زندیا در حالی که در اوریندا، کالیفرنیا بزرگ می‌شد، زمانی که در تئاتر شکسپیر کالیفرنیا کار می‌کرد، به مادرش کمک می‌کرد و گهگاه با برنامه های هنرجوی تئاتر آموزش می‌دید.

او قبل از ثبت نام در کنسرواتوار کال شیکس در چندین نمایش تئاتر در دوران دبیرستان اجرا داشت. او یک فعالیت حرفه ای خود را در سال 2009 آغاز کرد، ابتدا به عنوان یک مدل و همچنین یک رقصنده برای تبلیغات Sears با حضور سلنا گومز.

او برای نقش راکی ​​بلو برای نمایش Shake It Up تست داد. چندین آهنگ اجرا شده در برنامه به صورت تک‌آهنگ منتشر شد و کار موسیقی زندیا آغاز شد. در سال 2012، او در کنار بلا تورن در فیلم کانال دیزنی، Frenemies ظاهر شد. او در فصل 2013 Dancing With The Stars ظاهر شد. در آن زمان، در سن 16 سالگی، او جوانترین شرکت کننده ای بود که در این برنامه حضور داشت تا اینکه Willow Shields در فصل 2015 حضور پیدا کرد.

در سال 2014، زندیا به عنوان رهبر سریال جدید Disney Channel Original Series، K.C. Undercover، که در ژانویه 2015 شروع به کار کرد. در سال 2017، او در نقش میشل به Spider-Man: Homecoming پیوست.

بیشترین شناخته شده برای

زندایا بیشتر به خاطر آهنگ هایش به نام “Something To Dance For” و حضورش در کانال های Disney Channel Original Series Shake It Up و K.C. شناخته می شود.

زندگی شخصی

زمانی که زندایا بزرگ شد، سه سال با گروهی به نام Future Shock Oakland رقصید. او با ویل دوست صمیمی است.