کریس جنر (فرزند کریستن مری هاتون در 5 نوامبر 1955 در سن دیگو کالیفرنیا متولد شده است) یک شخصیت تلویزیونی، مدیر سرگرمی، تهیه کننده، نویسنده و تاجر زن آمریکایی است. در ابتدا، کریستن هاتون جوان هیچ قصد واقعی برای داشتن یک حرفه نداشت.

بعد از اینکه شریک تجاری ناپدری اش با تمام پول شرکت فرار کرد، کریستن بیشتر از رفتن به کالج به همسر و مادر شدن علاقه مند شد. در سال 1978، او آرزوی خود را برآورده کرد و با یک وکیل موفق به نام رابرت کارداشیان ازدواج کرد. زندگی کریس یکی پس از دیگری به گردباد تبدیل می‌شد، اما او بیش از این توانسته بود با تمام پیچ و تاب‌ها و چرخش‌های دیوانه‌وار «همراه بماند».

زندگی حرفه ای

کریس در خانواده رابرت هاتون، مهندس هواپیما، و مری جو شانون متولد شد. وقتی کریس هفت ساله بود، والدینش از هم جدا شدند و مری جو را رها کردند تا او و خواهر کوچکتر کریس را برای چند سال بزرگ کند. مری با تاجر هری شانون ازدواج کرد که منجر به نقل مکان خانواده به آکسنارد، کالیفرنیا شد.

پس از اینکه گفته می شود شریک تجاری هری با تمام سرمایه شرکت فرار کرد، خانواده مجبور شدند به سن دیگو برگردند. کریس در نهایت از دبیرستان کلرمونت فارغ التحصیل شد و مدت کوتاهی به عنوان مهماندار هواپیما در امریکن ایرلاینز مشغول به کار شد.

زمانی که رابرت کارداشیان را برای اولین بار ملاقات کرد، او 17 ساله و رابرت 28 ساله بود. کریس دومین پیشنهاد ازدواج رابرت را در سن 22 سالگی پذیرفت و این زوج در 8 جولای 1978 با هم ازدواج کردند. در طول هشت سال بعد، آنها صاحب چهار فرزند شدند: کورتنی کارداشیان، کیم کارداشیان، کلو کارداشیان و راب کارداشیان. کارداشیان‌ها در خانه‌ شان در بورلی هیلز زندگی مجللی داشتند و با افراد مشهوری مانند هیلتون‌ها دوست می‌شدند و با زوج‌های مشهور دیگری مانند O.J Simpson و Nicole Brown Simpson تنیس بازی می‌کردند.

این زوج در سال 1990 پس آشکار شدن رابطه کریس با یک بازیکن فوتبال از هم جدا شدند. در آن سال، او با کیتلین جنر بازنشسته المپیکی آشنا شد. این المپیکی کسب و کار نوپایی داشت که سخنرانی های انگیزشی انجام می داد، و کریس فرصتی را دید.

کریس با در نظر گرفتن همسر آینده‌اش به‌عنوان اولین پروژه‌اش، سخنرانی جنر با عنوان «پیدا کردن قهرمان» را برای مخاطبان گسترده‌تری عرضه کرد. سخت کوشی او مشتریان پردرآمدی مانند کوکاکولا و ویزا را تضمین کرد و به جنر کمک کرد تا به سرمایه گذاری هایی مانند ویدیوهای تمرینی فعال شود.

وقتی کیم به لطف دوستی با پاریس هیلتون به شهرت رسید، کریس فرصت دیگری را دید. در سال 2007، او با رایان سیکرست درباره راه‌اندازی یک برنامه تلویزیونی واقعی با تمرکز بر خانواده‌اش ملاقات کرد. در آن سال Keeping Up with the Kardashians به نمایش درآمد و دنیای فرهنگ پاپ هرگز مثل قبل نخواهد بود.

کریس همچنان به عنوان تهیه کننده اجرایی در KUWTK و چندین اسپین آف آن خدمت می کند. کریس سعی کرد با برنامه خود، کریس، به دنیای برنامه های گفتگوی روزانه فعال شود. با وجود ارائه محتوای انحصاری، مانند اولین نگاه به نورث وست، دختر کیم و کانیه وست، این سریال تنها یک فصل به طول انجامید.

کریس، به عنوان “منجر”، او بر رشد امپراتوری خانواده اش نظارت داشت. او برای هر یک از دخترانش معاملات جدید و سرمایه گذاری های تجاری ایجاد کرد و با برندهایی مانند Sketchers، Silly Bandz، Sears و غیره کار کرد. کار کریس، دخترانش را در آگهی‌های بازرگانی، روی جلد مجلات، در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و جاهای دیگر، به لطف قراردادهای حمایتی بی‌شمار دیگر، به ارمغان آورد. هر یک از فرزندان کریس جنر میلیونر هستند.

زندگی شخصی

کریس از سال 1978 با رابرت کارداشیان ازدواج کرد تا اینکه طلاق آنها در سال 1991 نهایی شد. پس از طلاق، این زوج تا زمان مرگ رابرت پدر بر اثر سرطان مری در سال 2003 صمیمی بودند. همسر سابق سیمپسون، نیکول براون. هنگامی که رابرت، یکی از دوستان O.J.، از ستاره سابق NFL در جریان “محاکمه قرن” دفاع می کرد، کریس باردار در حالی که لباس حاملگی نیکول را پوشیده بود در سالن دادگاه دیده شد.

کریس در حالی که با کیتلین جنر ازدواج کرده بود، زایمان کرد

و جدایی خود از همسر دومش را در سال 2013 اعلام کردند و کریس در سال 2014 درخواست طلاق داد. جدایی آنها در مارس 2015 نهایی شد. در اواخر همان سال، کیتلین به عنوان تراجنسیتی ظاهر شد. این رابطه صمیمانه بوده است، اما کریس زمانی جدایی از کیتلین را “منفعلانه ترین چیز” توصیف کرد. از سال 2014، کریس با O.J Simpson رابطه داشته است، و بسیاری حدس می زنند که آیا این دو به طور مخفیانه ازدواج کرده اند.