خانواده کارداشیان در مسیر جشن تولد کیم کارداشیان ترسی جدی را تجربه کردند. خانواده کارداشیان تصمیم می گیرند تا کیم را با جشن تولد در لاس وگاس در کنسرت آشر غافلگیر کنند. اما خانواده با آشفتگی بزرگی در هواپیمای شخصی‌شان مواجه می‌شوند.

در کلیپی که خلو کارداشیان نیز در اینستاگرام به اشتراک گذاشته است، می توان دید که جت در حالی که خانواده به صندلی ها و میزهایشان چسبیده اند، به شدت می لرزد. آنها متوجه می شوند که در زمانی که قرار بود فرود نمی آیند و خلبان به جای پایین آمدن، مرتباً آنها را بالاتر می آورد.

کیم این حادثه را بازگو می‌کند، و گفت: «ما دو بار پایین می‌رویم و عقب می‌رویم و این مرا ترساند.»

“بار اول، من می گویم، “اوه، تو شوخی می کنی.” وقتی فهمیدم شوخی نیست، در واقع نمی توانیم فرود بیاییم. گفتم: “باشه، من زندگیم را خراب نمی کنم.” بیایید به خانه برگردیم.» کریس جنر در یک اعتراف می‌گوید که اگرچه «در آرام بودن واقعاً خوب است» زیرا قبلا مهماندار هواپیما بود، اما آشفتگی «امشب کمی شدید» به نظر می‌رسید.

کلویی کارداشیان که چشمانش را در هواپیما بسته بود، همچنین اعتراف کرد که در طول پرواز “کمی عصبی می شود”. او گفت: «آشفتگی را دوست نداشته باشید. “این راهی نیست که قرار است یک مهمانی شروع شود… این چیزی ترسناک است.”

در ماه مارس، متیو مک‌کانهی و همسرش کامیلا نیز تجربه خود را با تلاطم شدید مستند کردند. این زوج در یک پرواز تجاری در مسیر آلمان بودند. کامیلا در اینستاگرام نوشت که هواپیما “تقریبا 4000 فوت سقوط کرد، 7 نفر به بیمارستان رفتند.

سرویس ملی هواشناسی تلاطم را به عنوان “حرکت نامنظم هوا ناشی از گرداب ها و جریان های عمودی” می داند که می تواند منجر به “چند دست اندازهای آزاردهنده” شود یا می تواند “یک هواپیما را برای لحظه ای از کنترل خارج کند”.

شدت تلاطم می تواند متغیر باشد، یک تلاطم سبک “لحظه” باعث “تغییر جزئی در ارتفاع” و تلاطم شدید باعث “پرتاب شدید” هواپیما می شود.