هدف از اجرای آرایش لایت، حفظ ظاهر نچرال و برجسته کردن زیبایی‌های طبیعی شما است. یعنی زیبایی در سادگی است. بنابراین گاهی داشتن آرایش ملایم می‌تواند جذاب‌تر باشد. در واقع آرایش کردن نوعی هنر است که با آن می‌توانید جذابیت‌های چهره‌ی خود را بیشتر نشان دهید و نقص‌های آن را بپوشانید. مثل هر کار دیگر، آرایش کردن هم اگر از حد بگذرد، نتیجه‌ی معکوس دارد. به‌همین دلیل است که آرایش لایت، طرفداران زیادی دارد.

خب حالا چطور آرایش لایت رو انجام بدیم؟

پوست صورت را تمیز و مرطوب  کنید

پوست صورت خود را با استفاده از مرطوب کننده یا کرم زیرساز آرایشی، آماده کنید. مقدار کمی کرم مرطوب کننده و یا زیرساز آرایشی، صورتتان را برای آرایش آماده می کند و منافذ باز صورت را برای یک آرایش بی عیب می پوشاند. وقتی صورت شما تمیز باشد، سطح آن صاف‌تر می شود و برای پذیرش مواد آرایشی، آماده‌تر است. علاوه‌براین، رنگ محصولات آرایشی، روی صورت تمیز، بهتر و واقعی‌تر دیده می‌شود.

حالا به سراغ کانسیلرها بروید

انتخاب کانسیلر مناسب و استفاده صحیح از آن اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر لک‌ها و ناهمواری‌های پوستی شما با کانسیلرهای معمولی به خوبی کاور نمی‌شود، بهتر است اول به سراغ کانسیلرهای اصلاح رنگ بروید.

از یک پنکیک سبک استفاده کنید

با انگشت یا برس آرایشی، کمی کرم پودر یا پنکیک سبک را فقط در جاهایی که نیاز است، مثل زیر چشم برای پنهان کردن حلقه های سیاه، اطراف بینی برای مخفی کردن سرخی پوست، و یا هرجای دیگری بزنید. آهسته و با نوک انگشت پودر را پخش کنید.

نکته‌ای که در مورد استفاده از کرم‌پودر و پنکیک باید بدانید این است که در آرایش لایت از مقدار کمی از این محصولات استفاده کنید. یا میزان استفاده‌ی خود را کاهش دهید یا اینکه از محصولات بسیار سبک استفاده کنید.

یک رژ گونه ملایم با رنگ طبیعی

برای رژ گونه باید رنگ‌های طبیعی و ملایم را انتخاب کنید. اگر در استفاده از آن زیاده‌روی کنید یا از رنگ‌های نامناسب و پررنگ استفاده کنید، آرایش شما نتیجه‌ی معکوس می‌دهد.کمی از رژ گونه به استخوان گونه تان بزنید و با انگشت کاملا محو کنید.

نوبت به چشم و ابرو رسید

بعد از پوست صورت به سراغ چشم‌ها بروید. آرایش ملایم چشم باید به گونه‌ای باشد که تیرگی‌های زیر چشم را بپوشاند و چشم‌های طبیعی را زیباتر نشان دهد.مقدار کمی کانسیلر را اطراف چشم‌ها بزنید و با نوک انگشت به صورت ضربه ای، تیرگی‌ها را محو کنید.

سایه چشم یاسی و هلویی

آرایش صورت ملایم و کاملی داشته باشید، از رنگ‌های گلبهی، صورتی، یاسی و هلویی استفاده کنید. سایه خود را می‌توانید با ضربات انگشت یا براش سایه محو کنید که جلوه طبیعی‌تری داشته باشد. خط چشم دنباله دار می‌تواند چشمان شما را زیباتر کند. می‌توانید برای این که مژه‌های زیباتری داشته باشید، از فرمژه هم استفاده کنید.

با ریمل مژه ها را پر پشت کنید

استفاده از ریمل باعث می‌شود که مژه‌های شما پرپشت‌تر و بلندتر به نظر برسند.اگر دوست دارید ریمل بزنید، از ریمل‌های ساده استفاده کنید که غلظت کمتری روی مژه داشته باشند و کمتر به چشم بیایند.

به لب ها رسیدیم

استفاده از برق لب یا رژ لب، تکمیل‌کننده آرایش شماست. برای این که زیباترین آرایش لب را داشته باشید، می‌توانید از یک رژ لب دخترانه ملایم استفاده کنید. معمولا رنگ‌های نود، گلبهی و صورتی بهترین انتخاب‌ها برای یک آرایش لایت هستند.

آرایش لایت مناسب با فصل

اگر از آن دسته از افرادی هستید که سبک آرایش خود را بر اساس فصل انتخاب می‌کنید باید بدانید آرایش لایت بیشتر برای فصول گرم سال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چطور آرایش لایت اروپایی داشته باشیم؟

اگر به تصاویر دختران و زنان اروپایی نگاه کنید، به نظر می‌رسد میکاپ ندارند. در واقع آرایش لایت اروپایی به نوعی از آرایش می‌گویند که صورت در عین سادگی، می‌درخشد. در واقع میکاپ اروپایی در مقایسه با میکاپ آمریکایی و آسیایی، ظرافت بیشتری دارد.

روتین مراقبت از پوست

بسیاری از خانم‌های اروپایی، پیش از آن که آرایش کنند، روتین مراقبت از پوست را انجام می‌دهند. این روند کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تر شود و مدل آرایش سبک اروپایی، با حالت بهتر و طبیعی‌تر روی پوست قرار گیرد.

رژیم غذایی مناسب

راز زیبایی پوست و میکاپ لایت خانم‌های اروپایی در رژیم غذاییشان است. خانم‌های اروپایی به نوشیدن آب، اهمیت زیادی می‌دهند. بسیاری از آن‌ها معتقدند که مصرف فیبر، میوه و سبزیجات در کنار وعده‌های غذایی، از خوردن هر نوع غذایی واجب‌تر است. کاهش مصرف قند و چربی نیز از نکاتی است که به زیبایی پوست کمک می‌کند.

از کرم پودرهای سبک استفاده کنید

یکی از ترفندهای استفاده از کرم پودر برای سبک آرایش لایت این است که کرم پودر را با مقداری کرم مرطوب کننده و یک قطره سرم پوست ترکیب کنید. سپس اسفنج یا بلندر را کمی مرطوب کنید و آن را به صورت ضربه‌ای روی پوست بزنید.

خط چشم کشیده و ضخیم ممنوع

در آرایش لایت چشم اروپایی، دیگرخبری از خط چشم کشیده و ضخیم نیست. خانم‌های اروپایی ترجیح می‌دهند از ریمل بلند کننده به میزان کم استفاده کنند. همچنین خط چشم اروپایی بسیار نازک و طبیعی است.

رژلب هلویی یا صورتی

خانم‌های اروپایی علاقه‌ای به فیلر با بوتاکس لب ندارند. بنابراین رژلب قرمز باعث برجسته شدن لب‌هایشان می‌شود. رژلب قرمز همیشه مد است و هرگز تکراری نمی‌شود. اما بهتر است برای آرایش لایت روزانه، سراغ تینت لب یا رژلب هلویی یا صورتی بروید.

 رژگونه و برنزر

خانم‌های اروپایی در آرایش لایت ساده، عاشق رژگونه صورتی و هلویی هستند. در واقع حتی اگر از کرم پودر هم استفاده نکنند، استفاده از رژگونه هلویی یا صورتی را فراموش نمی‌کنند.

میکاپ اروپایی چه تاثیری بر چهره دارد؟

رنگ‌های استفاده شده در آرایش اروپایی معمولا رنگ‌های گرم و ملایم مانند نود، گوشتی و صورتی روشن هستند. همچنین برای آرایش چشم‌ها از رنگ قهوه‌ای بهره می‌برند. برجسته کردن گونه‌ها، کوچک کردن بینی و درشت نشان دادن چشم‌ها با استفاده از سایه‌های محو و ملایم، از خصوصیات بارز آرایش لایت اروپایی محسوب می‌شود.

در میکاپ اروپایی، زیرسازی پوست و صاف و یک‌دست کردن سطح آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از رنگ‌های ملایم و طبیعی روی پوست صاف و یک‌دست کردن سطح آن، از مهم‌ترین مراحل اجرای این سبک آرایشی به شمار می‌رود.

همان‌طور که می‌دانید تاکید آرایش صورت اروپایی بر هرچه طبیعی‌تر بودن چهره است. در این سبک از میکاپ، چهره افراد در طبیعی‌ترین و زیباترین حالت خود قرار می‌گیرد. و در واقع زیبایی‌های طبیعی چهره برجسته‌تر می‌شود. به همین دلیل اغلب خانم‌های جوان و دختران، علاقه زیادی به این سبک از آرایش دارند.