تیلور سوئیفت فرزند تیلور آلیسون سویفت در ریدینگ، پنسیلوانیا در ۱۳ دسامبر ۱۹۸۹متولد شده است. او یک خواننده، ترانه‌سرا، موسیقی‌دان و بازیگر آمریکایی پاپ کانتری است. تیلور که کار خود را در سال 2006 آغاز کرد، اولین تک آهنگ خود را به نام تیم مک‌گرو همراه با اولین آلبوم خود با نام خود منتشر کرد که پس از اولین نمایش فوق‌ العاده به ترند در آن سال تبدیل شد.

آغاز در خشش تیلور سوئیفت

در نوامبر 2008، او دومین آلبوم خود را با نام Fearless منتشر کرد و چهار جایزه گرمی از جمله آلبوم سال را دریافت کرد. او موفقیت خود را با سومین آلبومش حالا صحبت کن در 25 اکتبر 2010 دنبال کرد و در هفته اول بیش از یک میلیون نسخه فروخت. در سال 2012، تیلور چهارمین آلبوم استودیویی خود قرمز را منتشر کرد که در هفته اول 1.21 میلیون دلار فروش داشت!

او در کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان سریع‌ترین پرفروش‌ترین آلبوم دیجیتال توسط یک هنرمند زن برای آلبومش «حالا صحبت کن»، و همزمان‌ترین ۱۰۰ آهنگ داغ ایالات متحده توسط یک هنرمند زن، ثبت شده است. او همچنین در فیلم ها به عنوان بازیگر ظاهر شد و در کمدی عاشقانه روز ولنتاین در سال 2010 و انیمیشن بلند The Lorax در سال 2012 بازی کرد.

در سال 2014، صدای سوئیفت یک انتقال کامل به پاپ ایجاد کرد و او آلبوم پاپ سینت را در سال 1989 در اکتبر منتشر کرد. . این آلبوم در هفته اول انتشار بیش از یک میلیون نسخه فروخت و سوئیفت تور جهانی آلبوم را در سال 2015 آغاز کرد. ششمین آلبوم استودیویی او به نام Reputation در 10 نوامبر منتشر شد و همچنین بیش از 1 میلیون نسخه در هفته اول آن فروخت. . تور شهرت او در 8 می 2018 آغاز شد.

بهترین آهنگ های تیلور سوئیفت

تیلور بیشتر به عنوان یک خواننده و ترانه سرا شناخته می شود و آهنگ های موفقی مانند «ما هرگز با هم بر نمی گردیم»، «فضای خالی» و «آن را تکان بده» منتشر کرد.

زندگی شخصی

تیلور در حال حاضر با جو آلوین بازیگر بریتانیایی ارتباط دارد. مجموعه ای از شخصیت های که او با آنها دوست بوده شامل تام هیدلستون، کالوین هریس، جان مایر، جیک جیلنهال، جو جوناس است که برای بسیاری از آن ها ترانه هایی درباره پس از جدایی نوشته است. رابطه تیلور با هری استایلز، عضو وان دایرکشن، موضوع تک آهنگ سوئیفت به نام «می دانستم که مشکل داری» است.