رابطه امبر هرد و جانی دپ چیزی جز آشفتگی نبوده است. در طول چهار سال زندگی مشترک، این زوج همه چیز را پشت سر گذاشتند، از حادثه بدنام قاچاق سگ گرفته تا پرونده طلاق شوک آمبر. البته، از زمانی که این زوج آن را ترک کردند، با دادگاه تهمت در سال 2022 که جانی برنده شد، اتهامات سوء استفاده، شکایت های متعدد برای افترا، و حضور بی شماری در دادگاه برای این دو بازیگر مطرح شد.

نبرد حقوقی جانی و امبر با تماشای میلیون‌ها نفر همراه با پخش زنده محاکمه، توجه عمومی را جلب کرد. بیش از یک سال پس از صدور حکم، محاکمه افترا آنها موضوع مستند جدیدی در Netflix Depp V. Heard است که در 16 آگوست 20203 نمایش داده می شود.

امبر هرد کیست؟

امبر هرد، هنرپیشه، مطمئناً با کانون توجه غریبه نیست. در حالی که او کار خود را در هالیوود با نقش‌های کوچک در نمایش‌هایی مانند O.C آغاز کرد و اولین فیلم خود را در «چراغ‌های شب جمعه» انجام داد، روابط پر مخاطب او درست به اندازه موفقیت‌های حرفه‌ای‌ اش در سرفصل اخبار بوده است.

جدول زمانی رابطه جانی دپ و امبر هرد

امبر و جانی برای اولین بار در سال 2009 و سر صحنه فیلم خاطرات رام با هم آشنا شدند. در آن زمان امبر با تاسیا ون ری، نقاش و عکاس، قرار می‌ گذاشت، در حالی که جانی با بازیگر سابقش، ونسا پارادی، بازیگر فرانسوی بود. پس از اینکه ستاره دزدان دریایی کارائیب جدایی خود را از شریک 14 ساله اش تایید کرد، او شروع به قرار ملاقات با امبر کرد. این زوج در ژانویه 2014 نامزد کردند و در در 3 فوریه 2015 در یک مراسم خصوصی در عمارت جانی لس آنجلس ازدواج کردند.

پس از دو سال کوتاه ازدواج، این بازیگر تقاضای طلاق کرد، اما این تازه آغاز ماجرایی بود که به یک حماسه حقوقی چندین ساله تبدیل شد. امبر در سال 2016 پس از ادعای اینکه آمبر در طول رابطه آنها مورد آزار و اذیت فیزیکی و کلامی قرار گرفته است، یک دستور منع موقت علیه همسر سابق خود دریافت کرد. پس از قطعی شدن طلاق آنها، آنها بیانیه مشترکی صادر کردند و گفتند: “رابطه آنها به شدت پرشور و گاه بی ثبات بود، اما همیشه با عشق پیوند خورده بود. هیچ یک از طرفین اتهامات نادرستی برای منافع مالی مطرح نکرده اند. هرگز قصد آسیب جسمی یا عاطفی وجود نداشت.» سپس، در سال 2019، جانی پس از نوشتن مقاله ای در واشنگتن پست در سال 2018 در مورد ترک یک رابطه توهین آمیز، از امبر به دلیل افترا شکایت کرد.

محاکمه افترا در سال 2022

محاکمه پس از دعوای افترای جانی در سال 2022 آغاز شد و تیم حقوقی او استدلال کردند که امبر به شهرت او لطمه زد و برای او قراردادهای پرسود سینمایی از جمله دزدان دریایی کارائیب 6 به همراه داشت. جان از امبر 50 میلیون دلار شکایت کرد و او 100 میلیون دلار از او شکایت کرد. ، همچنین با استناد به اظهارات آدام والدمن وکیل سابق جانی به افترا اشاره کرد.

جانی شهادت خود را در 19 آوریل آغاز کرد و تجربه خود را در مورد بسیاری از حوادثی که امبر ادعا کرد که جانی نسبت به او بدرفتاری کرده است، به اشتراک گذاشت. جانی اعتراف کرد که از برخی از پیام‌هایی که فرستاده بود و همسر سابقش را با نام‌های ناپسند می‌خواند، احساس «شرم» و «خجالت» کرده است.

جانی دپ همچنین اعتراف کرد که در طول رابطه خود به الکل مصرف کرده است. او اتهامات سوء استفاده از آمبر را رد کرد، و قسمت های مختلف رابطه آنها را شرح داد، از جمله یکی که در آن ادعا کرد که امبر یک بطری ودکا را به سمت او پرتاب کرد و تکه ای از انگشت او را قطع کرد.

جانی به رد ادعاهای آمبر ادامه داد، اما توضیح داد که از اینکه طرف خود را به اشتراک می گذارد خوشحال است. او گفت: «مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد: من به اینجا رسیدم و حقیقت را گفتم و برای چیزی که شش سال است با اکراه بر پشت خود حمل می‌کردم صحبت کرده‌ام.

جانی در دادگاه افترا برنده شد

پس از یک محاکمه طولانی و طاقت فرسا 6 هفته ای، در اول ژوئن اعلام شد که جانی دپ پس از سه روز مشورت، پس از صدور حکم توسط هیئت منصفه، برنده دعوای افترا علیه همسر سابقش امبر هرد شد. به جانی 5 میلیون دلار غرامت جزایی و همچنین 10 میلیون دلار غرامت پرداخت شد. قاضی غرامت مجازات او را 350000 دلار تعیین کرد. پس از اینکه دادگاه حکم داد که بیانیه آدام والدمن توهین آمیز است، به امبر 2 میلیون دلار جایزه داده شد.

مستند نتفلیکس

پس از محاکمه، مستندهای مختلفی منتشر شد که بر روی نبرد حقوقی این زوج تمرکز داشت. توبی همچنین نسخه فیلمی از محاکمه را با عنوان Hot Take: The Depp / Heard Trial در سپتامبر 2022 منتشر کرد. بیش از یک سال پس از پایان محاکمه، نتفلیکس اعلام کرد که یک مستند سه قسمتی درباره این محاکمه را تولید خواهد کرد.

تودوم این سرویس استریم اعلام کرد که سریال های مستند به کارگردانی اما کوپر نیز واکنش عمومی به محاکمه را بررسی خواهند کرد. آنها در بیانیه‌ ای گفتند: «در نهایت، دپ علیه هرد نقش رسانه‌های اجتماعی در محاکمه را مورد بازجویی قرار می‌دهد و سؤالات تحریک‌ آمیز و ناراحت‌ کننده‌ای را در مورد اینکه چگونه مکالمات خارج از دادگاه ممکن است بر نتیجه تأثیر گذاشته باشد، مطرح می‌ کند».

این مستند در 16 آگوست 2023 اکران خواهد شد.