خب اول ببینیم لیفت ابرو چیست ؟ به هرگونه تکنیک و یا روشی که سبب بالا کشیده شدن ابروها به سمت پیشانی شود، لیفت ابرو می‌گویند. لیفت به سه شکل دائم، نیمه دائم و موقت انجام می‌شود. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و شرایط شخصی خودتان یکی از آنها را امتحان نمایید.

انواع روش های لیفت ابرو کدامند؟

لیفت ابرو به روش طبیعی

به غیر از روش‌های جراحی و روش‌های کم تهاجمی، روش‌های طبیعی نیز برای لیفت ابرو وجود دارد. این روش‌ها شامل تمرینات ورزشی و آموزش حرکات صورت، ماساژ، روغن‌تراپی و … می‌شود.

لیفت ابرو توسط نخ

لیفت ابرو با نخ هم یکی از روش‌های غیرتهاجمی و کم ریسک است که با استفاده از نخ‌های ضد حساسیتی از جنس پلی دیوکسانون (PDO) انجام شده و با گذشت زمانی مشخص، جذب پوست می‌شود. این روش، راهی برای رفع افتادگی پلک و ابرو بوده و باعث لیفت شدن ابروها می‌شود. تقریباً 30 دقیقه قبل از انجام این فرایند، از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی استفاده شده که در طول فرایند، فرد احساس درد یا سوزش نکند. بعد از آن، نخ‌ها از زیر پوست رد شده و با کشیدن آن، ابروها لیفت می‌شوند.

بدون جراحی

این یک گزینه غیر تهاجمی برای افرادی است که به دنبال ترمیم ابرو یا پیشانی خود هستند. گزینه‌های غیرجراحی شامل بوتاکس، فیلرهای پوستی و یا استفاده از فناوری لیزر است. هر یک از این موارد می‌تواند بدون نیاز به صرف هزینه زیاد یا زمان بهبودی طولانی، نتایج عالی به شما ارائه دهند.

با جراحی

در این نوع عمل جراحی شلی و افتادگی قسمت بالایی صورت برطرف شده و ابروها کمی بالا می‌روند. به این ترتیب می‌توان ابروهای افتاده را به حالت اولیه خود بازگرداند و چین و چروک‌های پیشانی را نیز همزمان اصلاح کرد. در این عمل برش‌ها در خط مو ایجاد شده تا جای زخم بعداً قابل مشاهده نباشد.

لیفت ابرو توسط تزریق بوتاکس

بوتاکس یا سم بوتولینوم باعث از کار افتادن گیرنده‌های عصبی ماهیچه پیشانی شده و با فلج شدن این عضلات پیشانی، چین و چروک از بین رفته و ابروها بالا می‌روند. ماده بوتاکس یکی از به‌صرفه‌ترین راه‌ها برای لیفت ابرو است و برای انجام این تزریق، ابتدا از کرم بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌کنند.

مزایای لیفت ابرو

  • با تنظیم فاصله بین چشم و ابرو، در تصحیح مشکلاتی مانند چشم پف کرده یا افتادگی پلک موثر است.
  • لیفت ابرو، حالت کشیده و جذابی به چشمانتان می‌دهد.
  • مرتب شدن تار ابروها، به جبران نواقص ابرو و قرینه سازی آنها کمک می‌کند.
  • حالت پهن و پرپشتی به ابروهای نازک و ضعیف می‌دهد.

آیا لیفت ابرو در خانه امکانپذیر است؟

غیر از روش جراحی لیفت ابرو با چند راهکار ساده می‌توانید تارهای ابرو را به سمت بالا هدایت کنید تا مرتب‌تر به نظر برسند و حالت افتادگی نداشته باشند. برای شروع ابتدا صورت و نواحی اطراف ابروی خود را با یک شوینده‌ی خوب تمیز کنید. از لایه‌بردار و اسکراب استفاده نکنید چون پوست شما نباید ملتهب شود. در اطراف ابرو نباید هیچگونه چربی، آلودگی، باقیمانده‌ی مواد آرایشی و… باشد.

اگر ابروی شما مرتب نیست و زیر یا بالای ابرو، تارهای اضافی ابرو درآمده، آن را با موچین بردارید و مرتب کنید. در مرحله‌ی بعد با کمک برس مخصوص ابرو و ژل یا صابون لیفت‌‌‌‌‌‌ ابرو، ابروها را به سمت بالا شانه کنید. دقت کنید که هر چه از وسط ابرو به طرف بیرون می‌روید، ابروها جهت افقی پیدا می‌کنند و نباید آن‌ها را زیاد بالا بدهید.

لیفت ابرو در خانه

روش های لیفت ابرو در خانه

کتیرا

این روش یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای لیفت ابرو در خانه است و ساعت‌ها ابروهای شما را نیز خوش‌فرم نگه می‌دارد. در این روش، کافیست مقدار بسیار کمی از کتیرا را با کمی آب مخلوط کنید تا از غلظت آن کاسته شود. بعد با استفاده از برس ابرو مقداری از آن را برداشته و ابروهای خود را روبه بالا شانه کنید و فرم بدهید.

چسب ابرو

برای لیفت ابرو در خانه با این روش کافیست که چسب لیفت ابرو را تهیه کنید. سپس در منزل، ابروهای خود را از هر گونه آلودگی یا آرایشی پاک کنید و بعد ابروها را با برس، شانه بزنید و به آن فرم بدهید، سپس برای بالا نگه ‌داشتن از چسب ابرو استفاده کنید.

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا گیاهی با فواید مختلف برای پوست و مو است، شما برای لیفت ابرو می‌توانید آلوئه‌ ورا را با سایر مواد ترکیب کنید و یا می‌توانید به تنهایی از آن برای لیفت ابرو استفاده کنید. برای لیفت ابرو با این روش کافیست که بخشی کوچکی از گیاه آلوئه ورا را برش بزنید و ماده ژله‌ای آن را داخل ظرفی بریزید و بعد با برس ابروی خود از ماده ژله‌ای برداشته و با آن ابروهای خود را شانه بزنید.

ژل

روش دوم برای لیفت ابرو در خانه استفاده از ژل ابرو است. شما هم می‌توانید ژل ابرو برندهای معتبر، را خریداری کنید و هم می‌توانید در منزل به صورت خانگی ژل لیفت ابرو تهیه کنید.

صابون

لیفت ابرو با استفاده از صابون یکی از متداول‌ترین روش‌های لیفت ابرو به حساب می‌آید. دلیل محبوبیت این روش کاربرد راحت، درخشان نکردن ابرو و ماندارگاری نسبتاً بالا است.

لیفت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

اگر نواحی مربوط به اندازه کافی سفت شوند، اثر جوانسازی لیفت ابرو از طریق عمل جراحی حدود 5 تا 10 سال باقی خواهد ماند. در صورت تمایل، در صورتی که دیگر از نتیجه راضی نباشید، می توانید این روش را تکرار کنید.

روش‌های کم تهاجمی معمولا نصف این مدت زمان ماندگاری دارند. روش‌های طبیعی نیز تا زمانی که در برنامه مراقبت روزانه شما قرار داشته باشند، ماندگارند. البته این مدت زمان به ساختار پوست و سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، نور شدید خورشید و مصرف نیکوتین می‌تواند باعث ایجاد سریعتر چین و چروک شود.