به نظر می‌رسد دو شکایتی که قبلاً علیه مایکل جکسون رد شده بودند، احیا می‌شوند. به گزارش ای بی سی نیوز، دادگاه استیناف کالیفرنیا روز چهارشنبه تصمیم خواهد گرفت که آیا پرونده های رد شده توسط دو مرد که ادعا می کنند توسط مایکل جکسون مورد آزار جنسی قرار گرفته اند یا نه، بازگشایی شود.

این شکایت ها مدت کوتاهی پس از مرگ مایکل جکسون در سال 2009 تشکیل شد. اول وید رابسون در سال 2013 شکایت کرد و جیمز سیفچاک نیز یک سال بعد از آن شکایت کرد.

این دو مرد در مستند HBO با نام ترک نورلند به نمایش درآمدند که در آن درباره نحوه رابطه جنسی جکسون بدون اجازه آنها صحبت کردند.

طرفداران مایکل جکسون علیه آنها

 

طرفداران این خواننده از شنیدن احتمال بازگشایی شکایت خوشحال نیستند: آنها ادعاهای غیرقابل تاییدی را که گفته می شود 20 سال پیش اتفاق افتاده است مطرح می کنند و آنها را به عنوان واقعیت تلقی می کنند. این ادعاها مبنایی برای شکایت هایی بود که توسط قاضی رد شد.

دو شرکت مایکل جکسون توسط قربانیان ادعایی محکوم شدند. این دو شرکت ، که در کمال تعجب بسیاری، تنها متعلق به خود جکسون بود، مورد شکایت قراز گرفتند.

در نتیجه، Mark A. Young، قاضی دادگاه عالی، در سال 2021 حکم داد که کارمندان هیچ وظیفه قانونی برای محافظت از آنها ندارند. با این حال، ماه گذشته دادگاه تجدید نظر ناحیه 2 کالیفرنیا حکم داد که این پرونده ها باید در یک تصمیم آزمایشی به محاکمه بازگردند.