متیو پری در سن 54 سالگی درگذشت. طبق گزارش TMZ، ستاره هالیوود روز شنبه جسم بی جان او در جکوزی پیدا شد. سخنگوی اداره پلیس لس آنجلس فاش کرد که تماسی با مقامات برقرار شد و مرگ مردی 50 ساله پس از غرق شدن در جکوزی در خانه ای در لس آنجلس را توصیف کرد.

همچنین گزارش شد که مورد مشکوک نیست و اولین پاسخ دهندگان پس از فراخوانی برای ایست قلبی به محل اقامت شتافتند. ستاره «دوستان» در کتاب خاطراتش «دوستان، عاشقان و چیز وحشتناک بزرگ» در سال 2022 درباره زندگی شخصی و حرفه‌ ای خود صحبت کرده بود.

این بازیگر هنگام تبلیغ کتابش در مصاحبه ای با دایان ساویر درباره مشکلات سلامتی خود صحبت کرد و فاش کرد که به مدت دو هفته در کما بوده و به دنبال سوراخ شدن دستگاه گوارش در سال 2018 چندین عمل جراحی داشته است.

او در این مصاحبه گفت: “یکی از چیز هایی که باید با آن کنار بیایم این است که خانواده ام سریع به بیمارستان رفتند و به آنها گفتند که شانس 2 درصدی دارم که بتوانم شب را بگذرانم.” “و، می دانید، مادرم این را شنیده بود، و پدرم آن را شنید.”

پری همچنین در مورد وابستگی خود به الکل و مواد افیونی صحبت کرد و فاش کرد که در زمان بازی در سریال دوستان روزی 55 ویکودین مصرف می کرد. این بازیگر علیرغم مشکلاتی که داشت، در مسیر بهبودی قرار داشت و بر اعتیاد خود غلبه کرد و هوشیار ماند. “تاریخ هوشیارانه شما تغییر می کند، اما این تنها چیزی است که تغییر می کند. شما همه چیزهایی را که قبلاً می دانستید می دانید، تا زمانی که بتوانید در راه بازگشت بدون مرگ بجنگید، چیزهای زیادی یاد می گیرید.»