شیدینگ لب برای تقویت و پررنگ کردن رنگ طبیعی لب شما گزینه بسیار مناسبی است. در این روش، با استفاده از دستگاه و سوزن های مخصوص، رنگ مناسب لب شما را به بافت لب تزریق می‌کنند.

چرا شیدینگ لب

کم رنگ بودن لب‌ها و یا کج بودن خط لب، باعث کاهش اعتماد به نفس برخی افراد می‌شود. یکی از این روش‌های نوین برای حل این موضوع شيدينگ لب می‌باشد که فرآیندی مشابه تاتو دارد.

در شیدینگ لب معمولا از رنگ‌های خاصی برای تقویت رنگ طبیعی لب‌ها استفاده می‌شود در حالی که در تاتو رژ لب، رنگ لب‌ها کاملا دچار تغییر می‌شود.

شیدینگ لب با هدف قرینه سازی لب و از بین بردن سفیدی‌های موجود بر روی لب انجام می‌شود. کسانی که به دنبال اصلاح لب‌های خود هستند و تا حدودی می‌خواهند برجستگی لب‌ها را افزایش دهند، می‌توانند از این شیوه استفاده کنند.

آیا شیدینگ لب مناسب شماست؟

این روش برای افرادی که می خواهند فرم لبشان را به طور طبیعی اصلاح کنند پیشنهاد می گردد. تغییرات بسیار نامحسوس است. و با ایجاد سایه در نواحی ای که دچار نقص شده و به اصلاح نیاز دارند

فرم مورد نطر روی لب ها ایجاد می شود. رنگ هایی که در این روند استفاده می گردد طبیعی و استاندارد است. این روش بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند یک آرایش نیمه دائم طبیعی داشته باشند.

شیدینگ لب چه مزیت هایی دارد؟

  • اصلاح یا تغییر رنگ لب
  • اصلاح فرم لب
  • برطرف کردن ایرادها و مشکلات لب
  • برجسته کردن لب ها با حفظ حالت طبیعی
  • شاداب شدن و جوان تر نشان دادن چهره

کدام رنگ برای شیدینگ لب مناسب من است؟

به عنوان یک قانون کلی، تعیین رنگ پوست شما نسبتاً آسان است و به شما کمک می‌کند تا رنگدانه مناسب لب خود را به راحتی انتخاب کنید. به رگ‌های روی مچ دست خود نگاه کنید. اگر آبی هستند، ته‌رنگ‌های سردتر و صورتی مناسب شماست و اگر سبز هستند، ته‌رنگ‌های گرم‌تر و زرد مناسب شما خواهد بود. در صورتی که رگ‌های دست شما هم آبی و هم سبز به نظر می‌رسند، شما خوش شانس هستید و می‌توانید تقریباً هر رنگی که دوست داشتید را انتخاب کنید.

پوست روشن

رنگ‌هایی مثل قرمز و سرخابی و به طور کلی طیف رنگی صورتی، هلویی، کالباسی و قرمز برای این افراد بسیار مناسب است.

پوست متوسط

خانم‌ها با این تناژ پوستی مثل رنگ پوست گندمی روشن، بهتر است از رنگ‌هایی با تناژ بنفش، صورتی و هلویی پررنگ استفاده کنند و چهره خود را شاداب تر کنند.

پوست تیره

خانم‌هایی که پوست تیره دارند، از بیشتر رنگ‌ها برای شیدینگ لب می‌توانند استفاده کنند. البته رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای و بنفش را از این لیست حذف کنید و رنگ‌هایی مثل صورتی یا نارنجی پر رنگ را جایگزین کنید.

شیدینگ لب چقدر ماندگاری دارد؟

در کل روش‌های زیبایی موقت هستند و نباید انتظار داشته باشید که برای چندین سال باقی بمانند. دقت کنید که ممکن است بین ۸ الی ۱۰ ماه لب‌هایی خوشرنگ داشته باشید، احتمالا ماهانه به ترمیم هم نیاز داشته باشید. در کل ماندگاری تاتو لب به جنس رنگ و مهارتی که اپراتور دارد و همچنین واکنش بدنتان بستگی دارد.

روش فیکانتور چیست؟

یکی از روش‌های شیدینگ لب، فیکانتور لب است که علاوه بر لب برای ابروها و خط چشم هم کاربرد دارد. روش فیکانتور توسط آکادمی فی ایجاد شده است و با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود. برای انجام فیکانتور لب مانند سایر روش‌های زیبایی اول باید زیر نظر متخصص انجام شود.

چند وقت بعد باید ترمیم کنیم؟

شیدینگ لب یک روش زیبایی نیمه دائمی می باشد. در نتیجه برای ترمیم و جلوگیری از محو شدن رنگ لب ها باید هر چند مدت یک بار آن را ترمیم کرد. زمان مناسب برای ترمیم به کیفیت انجام کار، کیفیت رنگ، و نحوه نگهداری شما بستگی دارد. اما به طور کلی بهتر است بعد از گذشت 6 الی 8 ماه بهترین زمان برای ترمیم این تکنیک است.

آیا شیدینگ لب عوارضی هم دارد؟

درد

شیدینگ لب هم از جمله روش‌ها زیبایی است که انجام آن کمی درد دارد. البته میزان درد در هر فردی متفاوت است و در دوران قاعدگی بانوان، درد آن بیشتر است.

خشکی لب

پس از شیدینگ لب، لب‌ها بسیار خشک می‌شوند و لازم است که برای مرطوب کردنشان به طور مرتب از بالم لب استفاده کرد.

عفونت و حساسیت

در صورتیکه شیدینگ لب در سالن‌های زیبایی غیر مجاز انجام شود، در مراحل انجام آن نکات بهداشتی رعایت نشود و یا از رنگ‌های غیر استاندارد یا وسایل آلوده برای تزریق استفاده شود، شیدینگ لب عوارض جدی برایتان خواهد داشت و منجر به بروز عفونت‌ها و حساسیت شدید خواهد شد.