برای سال‌های متمادی، شست‌وشو، تونینگ و مرطوب‌کننده اصلی‌ترین رژیم‌های مراقبت از پوست بوده‌اند. تونینگ در مقایسه با مراحل اول و پایانی چقدر اهمیت دارد؟ حتی تونر پوست چه مزایایی دارد؟ بیایید بررسی کنیم! در حالی که برخی به خواص متعادل کننده پوست تونر سوگند یاد می کنند، برخی دیگر آن را اضافی و بی ارزش می دانند. تونر پوست مدت‌هاست که در بازار پویای زیبایی، جایی که محصولات جدید به طور مداوم معرفی می‌شوند، پایه اصلی بوده است.

با این وجود، یک تونر پوست می تواند ظاهر پوست شما را به طور قابل توجهی بهبود بخشد، حتی اگر اثربخشی آن مانند یک پاک کننده یا سرم رتینول نباشد. این که تونر پوست واقعاً چه کاری انجام می دهد را نمی توان با این واقعیت تعیین کرد که برخی از افراد میگویند که باعث می شود پوست آنها مرطوب شود.

تونر پوست چیست؟

برای تمیز کردن پوست و منقبض شدن منافذ، تونر پوست نوعی لوسیون یا شستشو است که با پنبه روی صورت مالیده می شود. علاوه بر متعادل کردن پوست، هر گونه آرایش، چربی یا لکه های باقیمانده از پاکسازی را از بین می برد و پوست را برای اقدامات بیشتر مراقبت از پوست آماده می کند. علاوه بر احیا، محافظت و آبرسانی به پوست، سلامت پوست را نیز افزایش می دهد.

تونر پوست صورت چه مزایایی دارد؟

در اینجا لیستی از مزایای علمی اثبات شده تونر پوست وجود دارد که به شما کمک می کند اگر هنوز مطمئن نیستید که چرا باید از آن استفاده کنید انگیزه بیشتری پیدا کنید.

1. تعادل pH پوست شما را بازیابی می کند

آیا تا به حال بعد از پاکسازی پوستتان احساس خشکی کرده اید؟ این به این دلیل است که برخی از پاک کننده ها می توانند بیش از حد برای پوست ساینده باشند. به دلیل اختلال در تعادل pH ناشی از مواد آنها، پوست بیشتر در معرض عفونت باکتریایی، خشکی یا تحریک است.

برای پوست، pH 5.5 ایده آل است. تونر معمولی پوست صورت به حفظ سطح pH ایده آل کمک می کند و در عین حال پوست را سالم و هیدراته نگه می دارد (مانتو اسیدی).

2. منافذ را بزرگ می کند

منافذ بزرگ ورود مواد زائد و روغن به پوست را آسان تر می کند. این آلاینده ها حساسیت پوست را به عفونت ها و آکنه افزایش می دهند. استفاده منظم از تونر پوست باعث سفت شدن و به حداقل رساندن اندازه منافذ می شود. در نتیجه، چربی و آلاینده های کمتری روی پوست جمع می شود و آن را تمیزتر و روشن تر نشان می دهد. پوست تون شده صاف تر به نظر می رسد و نفوذ مواد زائد را دشوارتر می کند.

3. آرایش و چربی را پاک می کند

بله، این همان چیزی است که پاک کننده صورت و پاک کننده آرایش شما در نظر گرفته شده است. اما حتی پس از یک اسکراب کامل، پوست شما همچنان دارای بقایای چربی و آرایش است. استفاده از تونر پوست به پوست شما یک لایه شستشوی اضافی می دهد و آن را برای مرحله بعدی در رژیم مراقبت از پوست شما آماده می کند.

4. از بین بردن تجمع چربی و سلول های مرده پوست

انسداد منافذ توسط عرق، چربی و کثیفی باعث بروز بیماری های پوستی می شود. پس حالا معلوم شد که چرا آکنه و جوش در پوست چرب بیشتر ظاهر می شوند. تونرهای پوست در این سناریو مفید هستند. با از بین بردن تجمع چربی و سلول های مرده پوست، یک تونر پوست صورت، آکنه و سایر شیوع های پوستی را کنترل می کند.

5. واکنش التهابی را کاهش میدهد

اغلب پوست شما قرمزی و واکنش التهابی نشان می دهد. با تونر مناسب پوست، می توانید به سرعت پوست تحریک شده را آرام کنید. اگر از مواد ضد التهابی استفاده کنید، پوست شما احساس راحتی و آرامش بیشتری خواهد داشت.

6. آبرسانی و تغذیه پوست

دلیلی وجود دارد که از تونر پوست هم بعد از پاکسازی و هم قبل از مرطوب کردن استفاده می شود. تونر پوست شامل اجزای مرطوب کننده ای است که پوست را برای جذب بهتر رطوبت آماده می کند.

پوست معمولا بعد از تمیز کردن سفت و خشک می شود. پوست خشک نسبت به پوست مرطوب کمتر قادر به جذب داروهای موضعی است. از این رو تونینگ باعث می شود مرطوب کننده شما به طور کامل جذب پوست شما شود.

تونر پوست از پوست در برابر عوامل محیطی که به آن آسیب می رسانند محافظت می کند. با استفاده از آن، از پوست خود در برابر سموم، چربی و مواد زائد محافظت می کنید که می توانند درخشندگی و عمر آن را کاهش دهند.