تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
کد خبر : 3015

میکرو ابرو چیست + چطور میکروبلیدینگ ابرو انجام دهیم؟

میکرو ابرو چیست + چطور میکروبلیدینگ ابرو انجام دهیم؟

میکروبلیدینگ ابرو روشی است نیمه دائمی برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو با استفاده از رنگ‌دانه‌های شبیه به رنگ موهای طبیعی ابرو . در واقع با کمک میکروبلیدینگ می‌توانید فرم دلخواهی برای ابروهای خود ایجاد کنید. میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو است که به صورت دستی انجام می شود. در این روش از یک ابزار دستی

میکروبلیدینگ ابرو روشی است نیمه دائمی برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو با استفاده از رنگ‌دانه‌های شبیه به رنگ موهای طبیعی ابرو . در واقع با کمک میکروبلیدینگ می‌توانید فرم دلخواهی برای ابروهای خود ایجاد کنید. میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو است که به صورت دستی انجام می شود. در این روش از یک ابزار دستی به جای ابزارهای سنتی تاتو استفاده می شود.

چطور میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهیم؟

طراحی ابرو

در اولین گام متخصص میکروبلیدینگ ابرو با در نظر گرفتن ساختار چهره شما طرح مناسبی را با فرم و استخوان‌بندی صورت شما در نظر میگیرد.

ابرو ها قرینه‌سازی میشود

در گام دوم قرینه سازی ابرو با کمک ابزارهایی نظیر کولیس و خط‌کش و به منظور رعایت کلیه نکات و استانداردهای زیبایی‌شناسی انجام می‌گیرد. به این ترتیب در فرآیند میکروبلیدینگ فرد می‌تواند از قرینه بودن ابروهای خود اطمینان یابد.

طرح میکروبلیدینگ برای شما اجرا میشود

در گام نهایی، متخصص مربوطه با استفاده از رنگ و قلمی مخصوص، طرح ترسیم شده بر روی ابروی فرد را اجرا کرده و شوک رنگ وارد می‌کند.

چه مدتی طول میکشد میکروبلیدینگ حالت طبیعی داشته باشد

پس از انجام میکروبلیدینگ و حداقل تا یک هفته پس از آن، ابروهای فرد ممکن است تیره تر به نظر برسند. همچنین ممکن است به دلیل پوسته پوسته شدن و بهبودی احساس تیزتری داشته باشند. همچنین احساس قرمزی و تورم خفیف طبیعی است.

ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟

در واقع نتایج ماندگاری میکروبلیدینگ در افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد اما به طور معمول بین ۸ تا ۱۰ ماه میکروبلیدینگ ابرو دوام می آورد. البته این نتایج به عوامل مختلفی بستگی دارد بخصوص اینکه چگونه از میکروبلیدینگ ابرو تان مراقبت کنید همچنین عواملی مانند رنگدانه های پوست،بافت پوست ،میزان چربی پوست و… نیز می تواند بر روی ماندگاری میکروبلیدینگ تاثیر بگذارد.

نکات برای قبل از میکروبلیدینگ ابرو

 • از دو هفته قبل، آفتاب نگیرید و زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • میکروبلیدینگ ابرو در دوران شیردهی ممنوع می باشد.
 • از یک هفته قبل الکترولیز، برداشتن با موچین و وکس ابرو را انجام ندهید.
 • از یک هفته قبل، فیشال، پاکسازی پوست و لایه ‌برداری انجام ندهید.
 • سه روز قبل از میکروبلیدینگ وکس نکنید یا رنگ نکنید.
 • از یک ماه قبل، از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین A استفاده نکنید.
 • در روز انجام میکروبلیدینگ ورزش نکنید.
 • از یک هفته قبل روغن ماهی و ویتامین E مصرف نکنید چون این مواد، خون را رقیق می‌کنند.
 • سه هفته قبل از میکروبلدینگ بوتاکس نکنید.

چه افرادی میتوانند میکروبلیدینگ ابرو را نجام دهند؟

این روش برای فرم دادن به ابروها و پر کردن قسمت‌های خالی آن کاملا مناسب خواهد بود. درواقع خانم‌هایی که ابروهایشان به هر دلیلی نازک شده است یا فرمی نامتقارن دارند می‌توانند بر روی میکروبلیدینگ حساب باز کنند.

علاوه بر این کسانی که نمی‌توانند به سراغ کاشت ابرو بروند می‌توانند با همین روش صاحب ابروهایی خوش‌فرم و طبیعی شوند. افرادی که قبلا سایه ابرو داشته‌اند یا هاشور کرده‌اند می‌توانند نتایج آن را با استفاده از این روش اصلاح کنند یا فرم ابروها را بهبود ببخشند.

چه کسانی انجام ندهند

 • در صورت داشتن بیماری صرع، سرطان و از این قبیل بیماری‌ها بهتر است با مشورت پزشک از این روش استفاده کنید.
 • در صورتی که در دوران شیردهی هستید انجام این روش را تا پایان دوران شیردهی عقب بیاندازید.
 • اگر در دوران بارداری هستید بهتر است کار ابرو را به تعویق بیاندازید.
 • اگر هم شکستگی ابرو دارید بهتر است سراغ میکروبلیدینگ ابرو نروید.
 • یا داروی خاصی مصرف می‌کنید قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو با پزشک خود مشورت داشته باشید.
 • در صورت آفتاب سوختگی توصیه می‌شود میکروبلیدینگ ابرو انجام ندهید.
 • اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید این روش به شما توصیه نمی‌شود.
 • در زمان پریود نیز این کار توصیه نمی‌شود.

آیا میکروبلیدینگ ابرو به ترمیم نیاز دارد؟

ترمیم این فرآیند در فاصله یک تا دو ماه بعد از انجام نخستین مرحله از مهم‌ترین اقداماتی است که به ماندگاری بیش‌تر و کسب نتیجه‌ای به مراتب زیباتر و طبیعی‌تر کمک می‌کند. در عین حال، میکروبلیدینگ ابرو یک روش آرایش نیمه دائم است. یعنی، با گذشت یک تا دو سال احتمالا رنگ و آثار این فرآیند به‌تدریج محو شده و نیازمند ترمیم خواهد بود.

روش فیبروز چیست؟

با اینکه میکروبلیدینگ ابرو با فیبروز ابرو شباهت‌های زیادی دارند، اما این دو تفاوت‌هایی نیز دارند. در فیبروز ابرو در انتخاب نوع ابرویی که برای مراجعه کننده طراحی می‌شود، نظر مشتری اهمیت کمتری دارد. بیشتر تاتوکاری است که با دانش قبلی خود بهترین مدل ابرو را برای افراد انتخاب می‌کند. اما در روش میکروبلیدینگ ابرو میکرو کار با مشورت مراجعه کننده بهترین مدل را انتخاب می‌نمایند. از دیگر تفاوت‌های این روش‌ها در زمان بی‌حسی است.

تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور

تفاوت اصلی هاشور و میکروبلیدینگ در ابزار کار آن‌هاست؛ در میکروبلیدینگ از تیغه‌ای با ۱۰ یا ۱۲ سوزن ریز استفاده می‌شود اما تیغه هاشور یک تیغه تکی است که خراش‌هایی یک تکه در پوست ایجاد می‌کند. بعد از ایجاد خراش‌ها حجم کافی از رنگ‌دانه‌های متناسب با رنگ ابروها در آن‌ها قرار داده می‌شود که مدل و فرم ابروها را کاملا طبیعی می‌کنند. به‌طورکلی می‌توان گفت که هاشور برای افرادی با ابروهای پرپشت که دوست دارند تغییراتی جزئی ایجاد کنند بسیار مناسب خواهد بود. همچنین کنترل تیغه در این روش راحت‌تر است و فرم دهی به ابروها سریع‌تر انجام می‌گیرد.

برچسب ها :

ناموجود