تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
کد خبر : 2190

6 راه موثر برای کنترل و ارتباط با احساسات ناگهانی

6 راه موثر برای کنترل و ارتباط با احساسات ناگهانی

در دنیای شلوغ، ما اغلب فراموش می کنیم که به همراهان همیشگی خود توجه کنیم: خودتان آخرین باری که در مورد احساسات فکر کردید چه زمانی بود؟ درک چگونگی خواندن و ارتباط با احساسات خود ممکن است شما را به آرامش و مهربانی درونی راهنمایی کند. قدرت هوش عاطفی را بشناسید زمانی که با احساسات

در دنیای شلوغ، ما اغلب فراموش می کنیم که به همراهان همیشگی خود توجه کنیم: خودتان آخرین باری که در مورد احساسات فکر کردید چه زمانی بود؟ درک چگونگی خواندن و ارتباط با احساسات خود ممکن است شما را به آرامش و مهربانی درونی راهنمایی کند.

قدرت هوش عاطفی را بشناسید

زمانی که با احساسات خود در ارتباط نیستید، آنها تمایل به ایجاد و انباشته شدن دارند. بسیاری از افراد محرک های ثابتی در زندگی خود دارند که نمی توان از آنها اجتناب کرد، مانند ضرب الاجل های کاری، اما قرار گرفتن در معرض طولانی مدت بدون خروجی می تواند منجر به درد و طغیان فیزیکی و عاطفی شود. فوران خشم اغلب ناشی از استرس مداوم است و حتی با واکنش فرار یا مبارزه مرتبط است.

نکاتی برای ارتباط با احساسات

1. خانه را تازه کنید

اکنون مردم در سراسر جهان با کار در خانه و تأثیری که طراحی خانه می تواند بر انرژی داشته باشد آشنا هستند. بازی با بافت‌ها، چیدمان و رنگ‌ها به معنای از بین بردن احساسات «بد» نیست، بلکه تقویت احساسی است که می‌خواهیم در هر فضا داشته باشیم. بافت های نرم را با بالش و فرش برای فضاهای زندگی امتحان کنید تا احساس راحتی کنید.

2. مراقبه در خلق و خو

مدیتیشن در مورد تماشای افکار شناور و شناخت قدرت درونی شماست. هر چه بیشتر بتوانید لحظاتی با شدت عاطفی یا بی طرفی را پشت سر بگذارید، بیشتر می توانید لحظات آرامش را در روزتان القا کنید. هنگامی که فقط با افکار، و احساسات خود احاطه شده اید، مستقیماً با خودتان در ارتباط هستید.

برای یک جلسه مراقبه هیجانی، راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید. ذهن خود را به سرگردانی و تفکر دعوت کنید. وقتی با احساساتی روبرو می شوید که ماندن در آنها دشوار است، سعی کنید به آرامی آن احساس را هدایت کنید. آغشته شدن به این لحظات سخت با آرامش به شما این امکان را می دهد که لحظات مشابه را در آینده بهتر بگذرانید.

3. با حیوانات خانگی خود بازی کنید

حیوانات خانگی اغلب منبع عشق و حمایت بی قید و شرط هستند، بنابراین لحظه ای را به وقت و توجه به ان اختصاص دهید. با وز وز تلفن ها و انتظار تعهدات، بسیاری از مردم این لحظات دوست داشتنی را از دست می دهند. برای سگ‌ها و گربه‌ها، صاحبان آن‌ها تمام دنیای آن‌ها هستند و آنها عمیقاً زمان بازی، پیاده‌روی طولانی یا نوازش روی مبل را دوست دارند.

حتي بهتر از آن، حيوانات حامي عاطفي مي توانند فشار خون و ضربان قلب را با حضور خود كاهش دهند. این حیوانات می توانند با روش بیان احساسات شما هماهنگ شوند و به شما کمک کنند تا بهبودی پیدا کنید. وقتی دوست پشمالوی شما بعد از یک روز طولانی در دامان شما حلقه می زند، ممکن است سعی کند شما را در آغوش بگیرد و به حالت شادتر بازگرداند.

4. یک لیست پخش موزیک بسازید

ایجاد یک لیست پخش موسیقی یکی دیگر از راه های عالی برای کشف خلق و خوی شماست. اگر مطمئن نیستید که چگونه یک احساس را پردازش کنید، در کتابخانه رسانه خود حرکت کنید و آهنگ هایی اضافه کنید که به نظر می رسد حس کلی احساسات شما را در بر می گیرند. در پایان، می‌توانید از اشعار برجسته یا لحن ملودیک انتخاب خود قدردانی کنید.

شما همچنین می توانید لیست های پخش را با یک حالت خاص در ذهن ایجاد کنید. ساخت یک مجموعه موسیقی شاد بیانگر شادی و عشق بی نظیر شماست. آیا لیست پخش یک موزیک آرام است یا یک آهنگ پاپ روشن و پرشور؟ یک شنونده آرام می‌تواند روزهای آرام‌تری را با آرامش در ذهن کاوش کند، در حالی که یک شنونده آهنگ پاپ ممکن است بخواهد انرژی خود را صرف دویدن یا زمانی در خارج از خانه کند.

5. طراحی، رنگ و رنگ

مانند نوشتن، طراحی، یا نقاشی در رسانه های هنری، با استعداد خلاقانه شما را در حالات روحی فرو می رود. چند قلم مو، مداد و رنگ بردارید و این روش های ارتباط عاطفی را امتحان کنید:

یک نقاشی انتزاعی و رنگارنگ از حال و هوای خود بسازید. تئوری رنگ احساسات پشت رنگ های مختلف را یادداشت می کند و توانایی برچسب زدن به آنها را ارائه می دهد. منظره ای بکشید که نشان دهنده انرژی خلق و خوی شما باشد. شیئی طراحی کنید که انرژی عاطفی شما را در خود جای دهد.

6. صحبت کنید

آیا عضوی از خانواده یا دوستی وجود دارد که به او اعتماد کنید تا شنونده خوبی باشد؟ همیشه با اجازه مقدمه مکالمه خود را مطرح کنید تا بدانید که دوستتان آمادگی برای حمایت احساسی از شما را دارد.

یا می توانید با خودتان حرف بزنید . طوری رفتار کنید که انگار دارید با شخص دیگری صحبت می کنید و برای حمایت از آنها سوالات متفکرانه بپرسید. مهربانی با خود و ارتباط، کمک زیادی به ارتباط با چشم انداز احساسی شما می کند.

معنای تماس با احساسات خود را بدانید

برقراری ارتباط با احساسات خود می تواند چالش برانگیز باشد، عمدتاً به این دلیل که آنها بسیار مبهم هستند. شما نمی توانید حالت عاطفی را در گچ قرار دهید یا گوشی پزشکی را روی آن فشار دهید. با این حال، مردم احساسات را در سراسر بدن خود احساس می کنند. کشف زمان و چگونگی ظهور آنها شما را به مقررات و درک حضور آنها راهنمایی می کند. شما همیشه بهترین همراه خود خواهید بود، پس با خودتان با احترام و مهربانی رفتار کنید.

برچسب ها :

ناموجود