تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
کد خبر : 3001

3 نکته مهم برای کنترل استرس و نگرانی در محل کار

3 نکته مهم برای کنترل استرس و نگرانی در محل کار

حتی اگر کارتان را دوست داشته باشید، بدون شک روزها یا دوره‌هایی زیادی خواهید داشت که از کارهایی که باید انجام دهید یا افرادی که در اطرافتان هستند غرق می‌شوید. ممکن است در مورد تغییرات در محل کار یا صنعت خود استرس داشته باشید یا رئیس جدیدی پیدا کنید که ارتباط موثری برقرار نمی کند.

حتی اگر کارتان را دوست داشته باشید، بدون شک روزها یا دوره‌هایی زیادی خواهید داشت که از کارهایی که باید انجام دهید یا افرادی که در اطرافتان هستند غرق می‌شوید. ممکن است در مورد تغییرات در محل کار یا صنعت خود استرس داشته باشید یا رئیس جدیدی پیدا کنید که ارتباط موثری برقرار نمی کند.

سطح حقوق شما می تواند شما را نگران کند. ممکن است متوجه شوید که کارتان به اندازه کافی جذاب نیست، یا ممکن است متوجه شوید که فرصت های کمی برای رشد یا پیشرفت دارید یا اصلاً فرصت ندارید. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا شغل شما ممکن است گاهی اوقات بیش از حد چالش برانگیز شود و منجر به سطح بالایی از استرس و اضطراب شود. اگر این روزها اغلب در کار (و فراتر از آن) احساس نگرانی می کنید، در اینجا چند نکته برای احساس بهتر داشتن را با هم مرور میکنیم.

1. مراقب علائم استرس باشید

سعی کنید زمانی که سطح استرس شما در حال افزایش است، خود را درگیر کنید. اغلب زمانی که ناگهان احساس می کنیم زودپز در شرف خاموش شدن است، گرفتار می شویم، زیرا آگاهانه از میزان استرس خود آگاه نبودیم. مشاهده علائم و نشانه‌ها بسیار سالم‌تر است، بنابراین می‌توانید در اسرع وقت اقدامات لازم را برای کاهش مشکلات و جلوگیری از گسترش آنها انجام دهید.

علائم استرس معمولاً فیزیکی یا غیر فیزیکی هستند. علائم بدن می تواند شامل سردرد، حالت تهوع، اسهال یا یبوست باشد. ممکن است متوجه افزایش تنش عضلانی، خستگی، اختلالات خواب، درد قفسه سینه، تعریق بیش از حد یا حتی مشکلات سرماخوردگی و آنفولانزا شوید. برخی افراد متوجه می شوند که سریع یا کم عمق نفس می کشند یا اشتها و وزن آنها تغییر می کند.

در مورد علائم غیر فیزیکی، این علائم می تواند شامل بلاتکلیفی، از دست دادن اعتماد به نفس، مشکلات حافظه، یا بسیاری از افکار منفی یا مسابقه ای باشد. ممکن است شما با احساس غرق شدن، نگرانی، گناه، خشم، غم و غیره غرق شوید. به زمانی که استرس جسمی یا روحی و عاطفی را احساس می کنید توجه داشته باشید و سعی کنید علت وقوع آن را درک کنید. اگر بتوانید هنگام بروز احساسات متوجه شوید که در محل کار چه اتفاقی می افتد، این به شما کمک می کند تا در جلوگیری از ترکیب شدن مشکلات پیشگیرانه تر عمل کنید.

2. با مدیر خود صحبت کنید

اگر استرس به شدت به شما ضربه می زند، با مدیر خود در مورد احساس خود و تأثیر آن بر شما صحبت کنید. مشکلات اغلب به این دلیل پیش می‌آیند که برای برآورده کردن انتظارات یا انجام وظایف بیش از حد ممکن تحت فشار هستید. مدیران اغلب متوجه نمی شوند که چقدر کارمندان خود را تحت فشار قرار می دهند تا زمانی که این موضوع مطرح شود.

با مدیر خود در مورد راه‌هایی برای تنظیم حجم کاری یا برنامه‌ریزی خود برای بهبود شرایط برای شما صحبت کنید. آنها ممکن است از کارگران دیگری بخواهند که برخی از وظایف را انجام دهند یا مشاغل منتخب را به پیمانکاران خارجی برون سپاری کنند. شرح شغل شما ممکن است نیاز به تغییر ساختار داشته باشد یا ممکن است برای تکمیل هر پروژه به زمان بیشتری نیاز داشته باشید.

در حالی که در ابتدا انجام این مکالمات می تواند ناراحت کننده باشد، اما صاحبان مشاغل و سایر مدیران در عوض زمانی که می توانند اقداماتی را برای رفع مشکلات انجام دهند، در مورد آنچه که شما را آزار می دهد، یاد می گیرند.

3. اختلالات را به حداقل برسانید

اگر به دلیل اختلالات مداوم برای انجام وظایف خود تلاش کنید، استرس محل کار می تواند به یک مشکل تبدیل شود. ممکن است همکارانی داشته باشید که برای چت کردن یا پرسیدن سؤالات، جلساتی برای دسترسی به آنها، ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی و موارد دیگر در آنجا توقف کنند. همه این موارد می تواند ساعت ها را از زمان کار مفید هفتگی شما بگیرد.

به دنبال راه هایی برای به حداقل رساندن وقفه باشید. ببینید که آیا باید به هر جلسه ای بروید یا می توانید کمی بیرون بنشینید و هر روز زمان خاصی را برای بررسی ایمیل ها یا پیام های خود و پاسخ دادن به آنها اختصاص دهید. به علاوه، به دیگران در محل کار خود بیاموزید که فقط زمانی برای صحبت کردن در دسترس هستید که در دفترتان باز باشد یا علامتی قابل مشاهده باشد و غیره.

برخی دیگر از نکات مهم برای کنترل استرس محل کار عبارتند از:

  • مواد مغذی بخورید، وعده های غذایی را حذف نکنید و هیدراته بمانید.
  • به اندازه کافی بخوابید (به طور متوسط هفت ساعت بهترین است).
  • زمانی که احساس می کنید استرس در حال افزایش است، تنفس عمیق یا مدیتیشن انجام دهید.
  • به طور منظم تمرین کن.
  • مرخصی بگیرید، از جمله ، آخر هفته، و تعطیلات سالانه.
  • بر مدیریت زمان و مهارت های سازمانی تمرکز کنید

پیروی از یک پیشنهاد می تواند در سلامت ذهنی و جسمی شما تفاوت ایجاد کند، اما گنجاندن نکات متعدد در زندگی شما می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند و به شما کمک کند استرس محل کار را از زندگی شما کنترل نکند.

برچسب ها :

ناموجود