تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹
کد خبر : 2361

10 نکته جالب برای کاهش وزن بعد از 40 سالگی

10 نکته جالب برای کاهش وزن بعد از 40 سالگی

کاهش وزن بعد از 40 سالگی دشوارتر می شود. این به دلیل تغییراتی است که در بدن اتفاق می افتد مانند تغییرات هورمونی، متابولیسم و هضم که باعث می شود بدن به آرامی به کارهایی که قبل از 40 سالگی یا بیشتر انجام می دادید برای کاهش وزن واکنش نشان ندهد. وقتی سن شما بالا

کاهش وزن بعد از 40 سالگی دشوارتر می شود. این به دلیل تغییراتی است که در بدن اتفاق می افتد مانند تغییرات هورمونی، متابولیسم و هضم که باعث می شود بدن به آرامی به کارهایی که قبل از 40 سالگی یا بیشتر انجام می دادید برای کاهش وزن واکنش نشان ندهد. وقتی سن شما بالا می رود متابولیسم شما کندتر از قبل می شود و سوزاندن چربی کاهش پیدا میکند و منجر به تجمع چربی در بدن و افزایش وزن می شود.

برای غلبه بر مشکل کندی متابولیسم در بدن و سوزاندن کالری کمی، باید میزان کالری مصرفی خود را کاهش دهید و فعالیت ها و تمریناتی را که انجام می دهید افزایش دهید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای کاهش وزن و چربی سوزی از آنها پیروی کنید. برای دانستن بیشتر در این مورد ، نکات زیر را در اختیار شما قرار می دهیم که به شما در کاهش وزن در این سن دشوار کمک می کند.

خب بریم که لاغر بشیم

1. بدن خود را بشناسید

اول از همه، باید از ماهیت بدن خود، تعداد کالری های سوزانده شده، سرعت متابولیسم و مواد مورد نیاز بدن خود آگاه باشید. با توجه به نکات قبلی، می‌توانید میزان کالری مصرفی خود را تعیین کنید.

2. غذای سالم بخورید

سبزیجات، میوه ها و انواع دیگر مواد غذایی سالم حاوی مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین، فیبر و کلسیم مصرف کنید که بعد از افزایش سن به خصوص برای خانم ها بسیار ضروری است. این نوع غذاها حاوی مقادیر زیادی کالری نیستند، به شما کمک می کنند تا احساس سیری کنید و تمام مواد مورد نیاز بدن را در اختیارتان قرار می دهند. سعی کنید از انواع دیگر غذاهای ناسالم مانند غذاهای ناسالم و فرآوری شده که کالری زیادی به بدن شما می افزایند بدون اینکه برای سلامتی شما مفید باشند، دوری کنید.

3. فعالیت های بیشتر

انجام تمرینات و فعالیت های بیشتر به طور منظم به شما کمک می کند تا ماهیچه سازی کنید، بدن خود را فعال کنید، استخوان های خود را تقویت کنید، روند متابولیسم را در بدن بهبود بخشید و افزایش دهید و سرعت سوزاندن کالری و چربی را افزایش دهید.

4. مقدار کمی غذا

شما می توانید با خوردن مقدار کمی غذا به جای کاهش تعداد وعده های غذایی و خوردن مقادیر زیاد غذا، بیش از یک وعده غذایی در طول روز داشته باشید.

5. خوردن صبحانه را فراموش نکنید

مهم ترین وعده غذایی در طول روز است. خوردن صبحانه به شما کمک می کند تا انرژی مورد نیاز خود را دریافت کرده و فرآیند متابولیسم را در بدن بهبود بخشد. همچنین خوردن صبحانه به شما کمک می کند تا میزان کالری مصرفی در بقیه روز را کاهش دهید.

6. بر آنچه می خورید نظارت داشته باشید

کنترل خواسته های خود و اصلاح عادات غذایی برای شما بسیار مهم است. بهتر است تمام نیازها و نیازهای بدنتان را بنویسید تا به آنها محدود شوید و خودتان را مجبور کنید فقط آنچه را که نیاز دارید بخورید.

7. خوب بخوابید

برای شما بسیار مهم است که زمان کافی بخوابید زیرا به شما کمک می کند تا فرآیند متابولیسم را فعال کنید، کالری بسوزانید و وزن کم کنید. خواب کافی بین 7 تا 8 ساعت در روز در شب است.

8. آب بنوشید

نوشیدن آب تا حد امکان بسیار بهتر از نوشیدن نوشابه و الکل است. آب همچنین به شما کمک می کند تا از شر سموم بدن خود خلاص شوید و میزان چربی را کاهش دهید.

9. وزن خود را مرتب چک کنید

مشاهده وزن به شما انگیزه می دهد و به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که راه درست را دنبال می کنید.

10. الکل و دخانیات را فراموش کنید

از دلایل اصلی چاقی هستند. الکل حاوی کالری بیش از حد است که از به دست آوردن فرم بدنی که می خواهید جلوگیری می کند.

 

برچسب ها :

ناموجود