تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
کد خبر : 2187

چطور روند پیر شدن را آهسته کنیم + با 5 نکته طلایی

چطور روند پیر شدن را آهسته کنیم + با 5 نکته طلایی

اگر وقتی در آینه نگاه می کنیم از دیدن یک چیز می ترسیم، این نشانه پیری است. چه خط ریز روی صورتمان باشد، چه آن لکه های تیره آزاردهنده که معمولاً در اثر نور خورشید ایجاد می شود، یا پف های زیر چشم، هیچ وقت برای انجام اقدامات پیشگیرانه پوست دیر نیست. در حالی که

اگر وقتی در آینه نگاه می کنیم از دیدن یک چیز می ترسیم، این نشانه پیری است. چه خط ریز روی صورتمان باشد، چه آن لکه های تیره آزاردهنده که معمولاً در اثر نور خورشید ایجاد می شود، یا پف های زیر چشم، هیچ وقت برای انجام اقدامات پیشگیرانه پوست دیر نیست. در حالی که نمی توانیم از این علائم اجتناب کنیم، راه های زیادی وجود دارد که می توانیم این روند را کاهش دهیم.

پنج نکته برای کاهش علائم اجتناب ناپذیر پیری وجود دارد

از استرس دوری کنید

آدرنالین و افزایش سطح کورتیزول وقتی بدن ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد که سطوح بالایی از استرس را به عنوان یک مکانیسم دفاعی احساس کند. در حالی که آدرنالین ممکن است وقتی در یک ورزش رقابتی هستیم چیز خوبی باشد، اما در زندگی روزمره ما بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد زیرا فشار خون را بالا می‌برد و منجر به فشار خون بالا می‌شود. فشار خون بالا پوست را ضعیف می کند و بازسازی پوست را کاهش می دهد.

هنگامی که بدن آدرنالین را حس کرد، سعی می کند شما را خنک کند تنها راهی که می داند و آن غدد عرق شماست. از آنجایی که شما بیشتر عرق می کنید، پوست شما با سرعت بیشتری آبرسانی خود را از دست می دهد، در نتیجه پوست شما خشک می شود (جا برای ایجاد خطوط و چین و چروک باقی می ماند).
از سوی دیگر، کورتیزول هورمونی است که بدن برای افزایش قند در جریان خون ترشح می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود و باعث ایجاد التهاب در پوست به شکل اگزما می شود. همچنین پوست را چرب می کند که باعث آکنه بزرگسالان می شود. و با افزایش کورتیزول پوست را نازک می کند و فضایی برای ایجاد چین و چروک ایجاد می کند.

کافئین کمتر مصرف کنید

از آنجایی که کافئین قرار است شما را بیدار و هوشیار نگه دارد. سطح استرس شما را نیز افزایش می دهد زیرا این سطوح کورتیزول و آدرنالین توسط اثرات کافئین تشدید می شود. واضح است که کافئین دلیل بد بودن پوست نیست، بلکه دلیل افزایش سطح هورمونی است که با مصرف کافئین همراه است.

سرمایه گذاری برای درمان

با توجه به محبوبیت بسیاری از درمان‌ها مانند میکرونیدلینگ، هیدرافشیال، لایه‌برداری شیمیایی، و IPLهای فوتوفاسیال به دلیل نتایج مثبت ، سرمایه‌گذاری روی چند درمان در سال برای حفظ جوانی، آبرسانی و سلامت پوست بسیار مهم است.

سرم ها را به روتین خود اضافه کنید

گاهی اوقات حتی اضافه کردن یک لیفت صورت در یک بطری سرم به روتین مراقبت از پوست شما می تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند. سرم هایی که حاوی موادی مانند ویتامین C هستند می توانند پوست شما را درخشان و لکه های تیره را از بین ببرند.

سرم های رتینول از پوست در برابر آسیب بیشتر محافظت می کند، ظاهر لکه های تیره را کاهش می دهد و با کاهش خطوط و چین و چروک به عنوان یک ضد چروک شناخته شده است.

کلاژن مصرف کنید

محققان دریافته‌اند که کلاژن با افزایش رطوبت پوست، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد، که از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. همچنین پوست را ضخیم می‌کند و احتمال ایجاد چین و چروک را به حداقل می‌رساند زیرا پوست صاف‌تر است.

مصرف روزانه مکمل های کلاژن به صورت قرص یا پودر به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست، یکی از مهم ترین و موثرترین گام ها در جهت بهبود ظاهر پوست است.

از آنجایی که مراقبت از پوست دائماً در حال افزودن مطالعات و تحقیقات جدید است، مراقب جدیدترین اخبار، درمان‌ها و محصولات باشید تا با حفظ سلامت و جوان به نظر رسیدن پوست به شما کمک کند با زمان مبارزه کنید.

برچسب ها :

ناموجود