تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۱
کد خبر : 2272

10 نشانه که ممکن است معتاد به اینترنت باشید

10 نشانه که ممکن است معتاد به اینترنت باشید

برخی از افراد تمایل دارند به جای ملاقات حضوری با افراد، با معاشرت آنلاین از طریق اتاق‌های گفتگو یا سایت‌ها و شبکه های اجتماعی، برای خود یک عادت اجباری به اینترنت ایجاد کنند. برخی از این افراد به سختی می توانند زمان استفاده خود را در اینترنت را کنترل کنند تا جایی که در زندگی

برخی از افراد تمایل دارند به جای ملاقات حضوری با افراد، با معاشرت آنلاین از طریق اتاق‌های گفتگو یا سایت‌ها و شبکه های اجتماعی، برای خود یک عادت اجباری به اینترنت ایجاد کنند. برخی از این افراد به سختی می توانند زمان استفاده خود را در اینترنت را کنترل کنند تا جایی که در زندگی روزمره آنها با اختلال روبرو میشود. البته اینترنت نقش مهمی در زندگی مدرن ما دارد. اینترنت فواید بسیاری دارد که می‌توانیم از آنها بهره ببریم، اما این فواید با یک جنبه‌ای تاریکی همراه است.

این 10 نکته به شما نشان میدهد به اینترنت اعتیاد دارید یا نه؟

1. تداخل اینترنت با مسئولیت‌های شما: زمانی که می‌دانید کار سختی برای انجام دادن دارید و وقت ندارید، اما نمی‌توانید در مقابل آنلاین بودن مقاومت کنید.

2. تغییر در الگوی خواب شما نشانه آن است که چیزی خوب نیست: اگر شما از آن دسته افرادی هستید که صبح ها از خواب بیدار می شوید و پشت کامپیوتر می نشینید تا چیزی شبیه به یک کار لحظه ای پیدا کنید، بعداً متوجه می شوید که خورشید در حال غروب است و یک روز دیگر آنلاین گم می شوید. باید بدانید که بیدار ماندن در طول شب و نخوابیدن می تواند بر سلامت شما تأثیر بدی بگذارد.

3. افزایش سرخوشی در حین حضور در اینترنت: این بدان معناست که اگر مرور سایت های مورد علاقه شما احساس بهتری نسبت به هر چیز دیگری به شما می دهد، پس مراقب باشید.

4. از خانواده و دوستان غفلت کنید: اگر برای پر کردن زمان خود به اعضای خانواده و دوستان توجه کمتری می کنید، پس باید مراقب باشید زیرا نشانه بسیار بدی است.

5. فعالیت های دیگر را متوقف کنید: نشانه بسیار رایج افراد معتاد خالص، از دست دادن علاقه به فعالیت های دیگر است.

6. احساس شرم یا گناه در مورد اینکه چقدر آنلاین هستید یکی دیگر از نشانه های معتاد بودن شماست.

7. هوس زمان بیشتر آنلاین و بی قراری در زمان دوری از رایانه.

8. ناتوانی در کنترل رفتارتان: اگر به نظر می رسد کنترل خود را کمتر از آنچه استفاده کرده اید دارید، پس باید مراقب باشید و فکر کنید که دلیل این امر چه می تواند باشد.

9. هنگامی که استفاده از رایانه تأثیر منفی بر زندگی شما می گذارد، بر شغل شما، روابط با افراد دیگر تأثیر می گذارد، شما را از سایر موارد زندگی خود دور می کند. کارهایی که باید انجام شود، از جمله بهداشت اولیه انسان، آیا فکر نمی‌کنید زمان آن رسیده است که برخیزید، دوش بگیرید؟

10. تغییر وزن، کمردرد، یا سر درد. اگر یکی از این علائم با علائم ذکر شده در بالا همراه باشد، ممکن است به این معنی باشد که شما به اینترنت معتاد هستید.

برچسب ها :

ناموجود