تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۲
کد خبر : 2268

مبل استیل یا کلاسیک کدام مناسب سبک خانه شماست؟

مبل استیل یا کلاسیک کدام مناسب سبک خانه شماست؟

تفاوت مبل استیل با مبلمان کلاسیک در چیست؟ مبل کلاسیک شباهت زیادی به مبل استیل داشته و در عین حال، این دو مبل تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند.میزان چوب استفاده شده در مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل کمتر است و این امر نیز منجر به سبک‌تر بودن نسبی مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل

تفاوت مبل استیل با مبلمان کلاسیک در چیست؟ مبل کلاسیک شباهت زیادی به مبل استیل داشته و در عین حال، این دو مبل تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند.میزان چوب استفاده شده در مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل کمتر است و این امر نیز منجر به سبک‌تر بودن نسبی مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل می‌شود.دلیل این امر را نیز شاید بتوان ابعاد بزرگتر مبل استیل نسبت به مبل کلاسیک دانست که معمولا از نظر اندازه نسبت به مبل کلاسیک بزرگتر می‌باشد.

اگر به طراحی این دو سبک دقت کنید، متوجه خواهید شد که مبل کلاسیک به نسبت مبل سلطنتی یا همان استیل، طراحی کاربردی‌تر و ساده‌تری دارد و در عین حال سبک اصیل‌تری دارد. همچنین سبک کلاسیک کمتر از سبک میل استیل با سلیقه مدرن امروزی تناقض دارد و انتخاب خوبی برای کسانی است که علاوه بر اصالت سبک و به طراحی شیک و راحتی کار هم می‌اندیشند.

چند تفاوت کلیدی مبل استیل با مبل کلاسیک

این دو مدل مبل هر دو برای مکان های رسمی استفاده می شوند اما نمونه های کلاسیک حالت رسمی تری دارند . اگر در منزل خود می خواهید از یک نمونه مبل استفاده کنید و انتخاب شما نمونه های راحتی نیست، خرید مبل های استیل معقول تر می باشد.

مبل های استیل نسبتا راحت تر از مبل های کلاسیک هستند و در زمانی که مبل های راحتی در فضای خانه ندارید، می توانند جایگزینی برای مبل های راحتی و محل استراحت و نشستن شما باشند ولی نمونه های کلاسیک ساختار خشک تری دارند و به عنوان مکانی برای استراحت مناسب نمی باشند.

قیمت مبل های کلاسیک بسیار بالاتر از مبل های استیل می باشد . دلیل این موضوع آن است که در ساختار مبل های کلاسیک از بهترین و گران ترین چوب ها استفاده شده است در حالی که در مبل های استیل از مواد ارزان تری استفاده شده است.

یکی دیگر از تفات‌های مبلمان استیل با کلاسیک تعداد مبلمان عرضه‌شده در ست‌های این دو نوع مبلمان است؛ چرا که مبلمان استیل معمولا به صورت ۹ نفره و در قالب یک کاناپه سه نفره، چهار مبل و دو صندلی میزبان عرضه می‌شوند، در حالی که مبلمان کلاسیک معمولا به صورت هفت نفره و برای مثال در قالب کاناپه سه و دو نفره همراه با دو مبل تک نفره به فروش می‌رسند. به همین دلیل نیز از این نوع مبلمان برای خانه‌های کوچک‌تر که تعداد مبل کمتری در آن‌ها مورد نیاز استفاده می‌شود.

از دیگر تفاوت مبل استیل با مبل کلاسیک در سبک آن هاست. مبل های کلاسیک به دکوراسیون های قدیمی ، چوبی و کلاسیک می خورند و اغلب در مکان هایی که چیدمان کلاسیک و قدیمی تری دارند استفاده می شوند.
مبل های کلاسیک را اغلب در طیف رنگ های بژ ، طلایی ، کرمی و قهوه ای می سازند اما در تولید مبل های استیل از ترکیب رنگ های دیگر هم استفاده می شود.

مبلمان کلاسیک مناسب خانه های کوچک

تفاوت در تعداد مبلمان در هر ست، دیگر فرق مبل کلاسیک و سلطنتی با یکدیگر است. مبل سلطنتی و استیل معمولا به صورت 9 نفره تولید می‌شود و معمولا از یک کاناپه 3 نفره با 7 مبل تک‌نفره تشکیل شده است. دو عدد از مجموع 7 مبل تک‌نفره، صندلی‌های میزبان هستند. بنابراین مبل سلطنتی علاوه بر جزیئیات و پیچیدگی‌های بیشتر در طراحی، در تعداد مبلمان نیز بیشتر ازسبک کلاسیک است.
زیرا سبک کلاسیک معمولا در تعداد 7 نفره تولید می‌شود و شامل دو کاناپه 3 نفره و 2 نفره و دو مبل تک‌نفره است. بنابراین برای خانه‌هایی با متراژهای کم، الویت با مبل کلاسیک است و بهتر است سراغ مبل سلطنتی نروید.

وزن مبل ها

وزن مبل ها با توجه به مقدار پارچه فوم و چوب آن متغیر است شاید مبل های کلاسیک وزن نسبتا بالایی نسبت به مبل های راحتی داشته باشند اما وزن مبل های استیل بخاطر چوب زیادی که در آن مصرف شده است بیشتراست.

قیمت مبل ها

قیمت مبل ها فارق از نوع آنها بستگی به پارچه ، موادی که داخل مبل استفاده شده ، نوع چوبی (راش، گردو یا نوعی ماده خاص که کار چوب را در صنعت مبلمان انجام می دهد متفاوت است) که در آن بکار رفته متفاوت است. حال اگر طرح ها و مقدار کنده کاری ها را هم درنظر بگیریم تازه آن زمان است که نوع مبل مطرح میشود.

در یک شرایط یکسان از نظر چوب موادی که داخل مبل استفاده میشود مثل پنبه و پارچه ای که در مبل بکار رفته است. مبل راحتی کمترین قیمت را بخاطر کنده کاری ، ظرافت و استفاده از چوب کمتر دارد بعد از آن مبل های کلاسیک هستند و در نهایت مبل های سلطنتی یا استیل هستند که بالاترین قیمت و زیبایی را دارند.

با توجه به طرح های خاص و ظریف کاری هایی که مبلمان کلاسیک دارد، بیشتر مورد پسند ایرانی ها واقع میشود. در مقابل در مبلمان پایه استیل از طرح های مینیمال استفاده‌ی بیشتری شده و از شلوغی های زیاد از حد اجتناب شده است.

بر خلاف مبلمان پایه استیل که زیبایی را در سادگی نشان میدهند، مبلمان کلاسیک با طرح های زیبای پایه های خود، ظرافتو زیبایی را به رخ میکشند. سادگی پایه های مبلمان پایه استیل باعث ضعیف بودن و شکنندگی آن نمی‌شود و برعکس تصورات خیلی ها، این مبلمان بسیار محکم هستند.

برچسب ها :

ناموجود