مجله آکس

چرا من و همسرم دیگه رابطه صمیمی نداریم + نکات

وقتی یک اتحاد یک زوج همراه با صمیمیت نباشد، چیزی جز یک قرارداد دردسر ساز با عواقب قانونی نخواهد بود. وقتی صمیمیت بخشی از یک اتحاد است، یکی از بهترین چیزهایی است که می‌توان آرزو کرد.

خب حالا مشکلات متداول رو با هم مرور کنیم

1. مرکز توجه

تقریباً 95 درصد از مردم، به ویژه زنان، انتظار دارند که تنها مرکز توجه در زندگی همسرانشان باشند. اما به همان اندازه که آنها می خواهند این اتفاق بیفتد، فقط تعداد بسیار کمی از آنها کارهای لازم را برای تحقق چنین آرزوهایی انجام می دهند. اگر می خواهید تنها زن زندگی شوهرتان باشید، باید آماده باشید تا نیازهای جنسی و عاطفی او را برآورده کنید و او را خوشحال کنید. اما باید در میزان توجه و محبتی که به او دارید منطقی تر باشید.

2. اختلال اضطراب اجتماعی

یک تعامل صمیمی در جایی که اعتماد وجود ندارد تقریباً غیرممکن است. اضطراب اجتماعی آسیب پذیر بودن در برابر فضایی است که نیاز به اعتماد دارد. این می تواند یک مشکل واقعی برای روابط ایجاد کند، و روابط در ازدواج را تلخ کند. اگر احساس می کنید که نیاز به اجتناب از هرگونه صمیمیت با همسرتان دارید، این نشانه ای است که ممکن است از یک اختلال اضطراب اجتماعی رنج ببرید.

3. لذت نبردن

ازدواج قرار است بستری برای لذت بردن شما باشد. نباید راهی برای تحمل غم ها و دردها باشد. اصطکاک در روابط ازدواج باعث تقریباً 70 درصد مرگ‌های نابهنگام امروزی در جهان می‌شود. به نظر می رسد روابط صمیمانه بیش از آنچه که قرار بود باعث شادی انها باشد، فشار منفی بیشتری به افراد وارد می کند.

اگر با شریک زندگی تان مشکل دارید، بهترین کار این نیست که احساسات خود را به او بگویید، نارضایتی خود را منفعلانه نشان دهید. با همسرتان گفتگوی صریح داشته باشید و مطمئناً به توافق خواهید رسید.

4. رابطه جنسی ناخوشایند

رابطه جنسی مزیتی است که با ازدواج حاصل می شود. قرار است همسران از آن نهایت لذت را ببرند و از آن برای صمیمیت بیشتر با یکدیگر استفاده کنند. گفتنی است، شما می دانید که چه اتفاقی می افتد زمانی که عمل پیش نوازی از عمل جنسی کم شود. این می تواند زن را از نظر عاطفی شکست دهد و باعث شود که او مشکلات صمیمیت را با شما ایجاد کند. و این تنها مختص مردان نیست. بنابراین، مهم نیست کجا و چگونه برانگیخته می شوید، قبل از اینکه به فکر رابطه با همسرتان باشید، مطمئن شوید که کار درست را انجام داده اید. ابتدا شریک حال و هوای مثبت قرار دهید!

5. تفاوت در سطوح صمیمیت

زنان به دلیل موارد خاصی که ممکن است در ازدواجشان اتفاق بیفتد یا نباشد، بار اضافی بر دوش خود دارند. به عنوان مثال، نداشتن فرزند در یک دوره مشخص می تواند باعث ایجاد مسائل صمیمیت در برخی از زوج ها شود. چیزی که بیشتر این زنان نمی دانند این است که توانایی آنها برای ادامه در آن حالت می تواند شانس آنها را برای به دنیا آمدن فرزند کاهش دهد. اغلب اوقات، ممکن است ناتوانی شما در زایمان به دلیل عدم تعادل هورمونی شما باشد. یک معاینه پزشکی کامل برای شما و همسرتان تنها چیزی است که لازم است.

6. بیش از حد خسته برای داشتن رابطه جنسی

مشکل رایج در اکثر روابط زن و شوهر ها یک عامل جدی که می‌تواند صمیمیت ازدواج را مختل کند و در نتیجه منجر به ناراحتی در خانواده شود. افراد بهانه های مختلفی برای عدم آمادگی برای رابطه جنسی دارند. یک روز کاری پرمشغله می تواند بهانه ای منطقی برای عدم آمادگی جنسی باشد.

با این حال هرگز نباید صمیمیت شوهرتان را به دلیل خستگی از دست بدهید. باید تعادلی بین زندگی کاری و صمیمیت شما با همسرتان وجود داشته باشد. هرگز در انجام تکالیف کاری خود زیاده روی نکنید و انتظار داشته باشید که همسرتان کسی باشد که از این کار رنج می برد.

7. خیال‌پردازی های جنسی

موضوع استفاده از فیلم های پورن برای تقویت زندگی جنسی همواره با نظرات متفاوت کارشناسان مختلف روبرو بوده است. اگرچه برخی می گویند خوب است، برخی دیگر معتقدند که باعث ایجاد اصطکاک در زندگی جنسی یک زوج می شود. اگر یکی از طرفین از تماشای چنین فیلم هایی لذت ببرد در حالی که دیگری از آن متنفر باشد، ممکن است مشکلات صمیمیت ایجاد شود. ممکن است شروع به ایجاد تضاد احساسات برای هر دو طرف کند. و بیایید بخش اعتیاد را فراموش نکنیم که باعث می‌شود شریک جنسی به شیوه‌ای خاص در مورد رابطه جنسی خیال‌پردازی کند و وقتی همسرش انتظاراتش را برآورده نمی‌کند، یک این موضوع تبدیل به مشکل می‌شود.

8. مخفی کاری

روابط صمیمانه زمانی که شفافیت وجود داشته باشد بیشتر شکوفا می شود. هر دو شریک برای حفظ صمیمیت خود باید 100٪ با یکدیگر راحت و باز باشند. لحظه ای که یک شریک شروع به پنهان کردن چیزها از دیگری می کند، می تواند نزدیکی را که زمانی بین هر دوی شما وجود داشت نقض کند. یاد بگیرید که تجربیات را به اشتراک بگذارید.

9. صداقت

به خطر انداختن صداقت می تواند صمیمیت بین شرکا را از بین ببرد. اعتماد یک عنصر ضروری در هر ازدواجی است که فقط می تواند بر روی سکوی باز بودن کامل پایدار بماند. انجام هر کاری که نشان دهنده عدم صداقت باشد، فردا می تواند شکاف بزرگی بین شما بچه ها ایجاد کند. و به من اعتماد کنید، شما نمی خواهید این اتفاق بیفتد.

10. فاصله را کم کنید

قبل از ازدواج شما همدیگر را لمس می کردید، هنگام راه رفتن بیرون دست همدیگر را می گرفتید و هرگز از هم جدا نمی ماندید. بنابراین آیا از خود پرسیده اید که چرا شما بچه ها اکنون از یکدیگر جدا می مانید؟ این ساده است شما بچه ها در حال از دست دادن صمیمیت عاطفی خود هستید. وقتی کنار هم نشسته اید و از این قبیل چیزها دیگر چیزی احساس نمی کنید. با نزدیک شدن به شریک زندگی خود از بدتر شدن آن جلوگیری کنید. اگر میتوانی در آغوشش بمان. اگر مشکلی ندارد، سر خود را روی پاهای او بگذارید. این چیزهای کوچک می توانند به ایجاد صمیمیت که زمانی بین شما وجود داشت کمک کنند.

نوشته های مرتبط