تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹
کد خبر : 1994

نکات مهم برای طراحی داخلی پذیرایی خانه های نقلی

نکات مهم برای طراحی داخلی پذیرایی خانه های نقلی

دکوراسیون پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. همه‌ی ما دائما به این فکر می‌کنیم که چطور خانه‌ی کوچک‌مان را زیباتر کنیم.مهم ترین نکته ای که در مورد چیدمان پذیرایی کوچک باید توجه داشته باشید، پرهیز از شلوغی بیش از اندازه فضاست . اغلب افراد در طراحی پذیرایی کوچک دچار

دکوراسیون پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. همه‌ی ما دائما به این فکر می‌کنیم که چطور خانه‌ی کوچک‌مان را زیباتر کنیم.مهم ترین نکته ای که در مورد چیدمان پذیرایی کوچک باید توجه داشته باشید، پرهیز از شلوغی بیش از اندازه فضاست .

اغلب افراد در طراحی پذیرایی کوچک دچار سردرگمی می شوند و بعد از اتمام کار طراحی دکوراسیون نیز از نتیجه کار خود راضی نیستند در صورتی که اگر تکنیک هایی در هنگام طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک رعایت شود فضای پذیرایی تبدیل به مکانی آرامش بخش و منظم خواهد شد.

رعایت این موارد در طراحی هال پذیرایی کوچک برای شما راهگشاست

برای داشتن دکوراسیونی ایده آل و متناسب به همه زوایای اتاق پذیرایی دقت کنید. نوع چیدمان و انتخاب وسایل در این مکان از اهمیت خاصی برخوردار است و از آنجایی که در تلاشید فضا را بزرگتر از اندازه واقعی نشان دهید و از تمام فضای اتاق به شکل بهینه استفاده کنید، از قرار دادن وسایل اضافه و بدون کاربرد در این مکان خودداری کنید و حدالمقدور آنچه را که مورد نیاز است، به بهترین و زیباترین شکل در اتاق پذیرایی قرار دهید.

انتخاب رنگ و نورپردازی

انتخاب رنگی مناسب برای طراحی داخلی پذیرایی کوچک از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و طراحان داخلی همیشه توصیه می کنند که در فضاهای کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود زیرا رنگ های روشن باعث بزرگ و دلبازتر به نظر رسیدن مکان های کوچک می شوند.

قدرت گیاهان و گل های طبیعی برای جلوه بخشیدن به فضای پذیرایی را نباید نادیده گرفت و شما می توانید به کمک ایده های خلاقانه گیاهان را بهترین شکل ممکن در محیط اطراف تان قرار دهید همچنین می توانید از گیاهان رونده استفاده نمایید و سقف و دیوارها را به کمک این گیاهان تزیین نمایید.

برای طراحی نورپردازی پذیرایی می توانید از نورهای مخفی ، لوسترهای سقفی یا آویز ، چراغ های دیوارکوب یا آویز ، لامپ های سقفی و … استفاده نمایید که انتخاب هر یک از این روش های نورپردازی به میزان بودجه و نیاز شما بستگی دارد.

فرش و پرده مناسب برای پذیرایی کوچک

از دیگر نکات مهمی که برای داشتن یک دکوراسیون خوب در پذیرایی کوچک باید رعایت کرد، انتخاب مناسب فرش است. فرشو پ رده هر دو می توانند بر میزان نور و تاریک و روشنی فضای شما تاثیر مستقیم بگذارند. پیشنهاد ما این است که برای پرده ها از پارچه های بسیار ساده و در رنگ های روشن استفده نمایید.

اما از آن طرف برای انتخاب فرش هم می توانید از طرح های ساده و هم از طرح های پر کار استفاده نمایید. مسلما انتخاب ترکیب رنگی و نقش آن به مدل و رنگ مبلمان شما بستگی خواهد داشت. در هر صورت فراموش نکنید که در دیزاین پذیرایی کوچک، هدف ما پرهیز از شلوغی و ایجاد هرج و مرج در فضاست.

چیدمان مبلمان در پذیرایی کوچک

از جمله موارد دیگری هم که حتما باید توجه داشته باشید چیدمان پذیرایی و همچنین چیدمان مبلمان در آن فضاست. زیرا به راحتی می توانند فضای شما را از کوچک و تنگ بودن به یک سالن کاربردی تبدیل نمایند. یکی از ترفندهایی که می توانید برای چیدن مبلمان در پذیرایی خود به کار ببرید ایجاد نقطه کانونی است.

از آن جایی که فضای کوچک پذیرایی یا نشیمن این اجازه را به ما نمی دهند که مبلمان را به صورت باز و یا در مدل های مختلف بچینیم، پس بهترین راه این است که یک ابتدا یک مرکز توجه به وجود آورده و سپس مبل ها را دورتادور آن قرار دهیم. شومینه، پنجره های بزرگ یا سرتاسری، میز جلومبلی بزرگ و حتی یک لوستر خاص می توانند نقش این نقطه کانونی را برای شما ایفا نمایند.

یک ترفند دیگر این است که یکی از دیوارهای اصلی را کاغذدیواری مناسب پذیرایی کوچک طراحی کرده و سپس کاناپه بزرگ تر را جلوی قرار دهید و همان چیدمان را به کار ببرید. این روش برای چیدمان پذیرایی مستطیل شکل نیز مناسب خواهد بود.

ایجاد هماهنگی

برخی معتقدند که اتاق‌های تماما سفید باعث می‌شوند تا اتاق‌های کوچک، بزرگ‌تر به‌نظر برسند. بااین‌حال باید بگوییم فرقی نمی‌کند که از چه رنگی استفاده کنید، چرا که تأثیر رنگ‌ها، بیشتر از چیزی است که تصور می‌کنید. ترفندی که همیشه برای دکوراسیون پذیرایی کوچک سازگار است، استفاده از پرده‌هایی است که همرنگ دیوارها هستند، مخصوصا اگر پرده‌ها را از پارچه‌های ظریف انتخاب کرده باشید.

پذیرایی کوچک ال شکل

یکی از انواع دکوراسیونهای زیبا برای پذیرایی مدل ال می باشد که به خصوص در طراحی خانه های کوچک و امروزی کاربرد بیشتری دارد، حال در صورتی که به شیوه ای اصولی و مناسب دیزاین و چیدمان شده باشد، احساس آرامش و رضایت بخشی را برای ساکنان خانه به وجود خواهد آورد.

در صورتی که از دکوراسیون پذیرایی ال شکل در فضای خانه تان بهره می برید باید نکات مختلفی از جمله کوچکی یا بزرگ بودن فضا و بسیاری از موارد دیگر که در اینجا از گفتن آنها صرفنظر می کنیم را مورد توجه قرار دهید. استفاده از مبلمان با طرح ال یکی از متداول ترین و زیباترین ایده ها برای طراحی و دکوراتیو فضای پذیرایی برای دکوراسیونهای جمع و جور و امروزی می باشد.

برچسب ها :

ناموجود