تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
کد خبر : 2258

نکات و ریزه کاری ها در طراحی داخلی پذیرایی مربع

نکات و ریزه کاری ها در طراحی داخلی پذیرایی مربع

طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل تا حدودی نسبت به دیگر طراحی ها دشواری دارد و به همین دلیل در طراحی کردن این پذیرایی باید دقت بیشتری داشته باشیم تا آن را به بهترین نحو ممکن بچینیم. یکی از نکاتی که در مورد طراحی این نوع از پذیرایی ها بسیار اهمیت دارد و باید به آن

طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل تا حدودی نسبت به دیگر طراحی ها دشواری دارد و به همین دلیل در طراحی کردن این پذیرایی باید دقت بیشتری داشته باشیم تا آن را به بهترین نحو ممکن بچینیم.
یکی از نکاتی که در مورد طراحی این نوع از پذیرایی ها بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشیم این است که از تمامی فضای پذیرایی به بهترین نحو ممکن استفاده کنید تا زیبایی بیشتری در پذیرایی به وجود آید.

چه نکاتی را در طراحی پذیرایی مربع رعایت کنیم ؟

انتخاب سبک دکوراسیون پذیرایی مربع شکل

مثلا اگر انتخابتان دکوراسیون مدرن است، جزئیاتی که برای فضا در نظر می گیرید، مانند مبلمان، نورپردازی، قاب عکس ها و مجسمه ها، بهتراست در همان سبک انتخاب شوند، اما اگر مدل های تجملی تر و کلاسیک تر را می پسندید بهتراست از المان هایی که شاخصه این سبک هستند بهره ببرید.
به فضای پذیرایی مربع شکل دقت کنید.

مهم ترین کارایی فضای پذیرایی برای خانه های ایرانی مخصوصا خانه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، پذیرایی از مهمانان است. در خانواده های قدیمی تر اغلب مهمانان زیادی در فضاهای خانه ها دور یکدیگر جمع می شوند.
برای یک چنین موقعیتی باید دقت کنید که پوشش فرش برای تمام خانه ضروری است. بهترین راه برای پوشش تمام کف خانه استفاده از موکت های با پرز بلند است. چرا که به خوبی می توانید آن را در ابعاد مورد نظرتان تهیه کنید.

نقطه کانونی اتاق پذیرایی‌

معمولا نقطه کانونی مهم‌ترین بخش هر اتاق می‌باشد و اولین چیزی است که مردم به هنگام ورود به اتاق آن را می‌بینند. شومینه یا پنجره‌ی بزرگ از جمله نقاط کانونی هستند که معمولا با توجه به معماری اتاق در برخی فضاها قرار دارند. اما شما تنها به این دو مورد محدود نیستید و می‌توانید خودتان نقطه کانونی اتاق‌تان را تعیین کنید.

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان تابع یکسری دستورالعمل ها در طراحی داخلی می باشد. با رعایت دستورالعمل های چیدمان در فضای مربع شکل می توانید بهترین دکور را طراحی کنید. هیچ محدودیتی در انتخاب مبلمان برای اتاق مربع شکل ندارید. شما می توانید هم از طرح های کلاسیک و هم از طرح های مدرن استفاده کنید. هر یک از این طرح ها زیبایی خاصی به دکوراسیون شما خواهند بخشید.

در دکوراسیون پذیرایی مربع شکل چیدمان مبلمان می تواند به صورت یک خط ممتد در کنار هم باشد و یا اینکه به صورت زاویه دار و متفاوت در کنار هم باشد. هر کدام از این چیدمان ها جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند.

دو دست مبل در پذیرایی مربع شکل

پذیرایی بزرگ به شما این امکان را می دهد که در منزلتان دو دست مبل استفاده کنید. شما می توانید در بخشی از پذیرایی خود مبلمان راحتی و تلویزیون قرار دهید تا به طور روزمره در کنار خانواده در این قسمت به استراحت و تماشا تلویزیون بپردازید. سمت دیگر را می توانید با قرار دادن مبلمان سلطنتی یا استیل رسمی تر کنید و از مهمانانتان در آن بخش، پذیرایی کنید.

برای دکوراسیون قسمت راحتی می توانید تلوزیون را نقطه کانونی قرار دهید و با توجه به مطالبی که بالاتر گفته شد مبلمانتان را بچینید. برای قسمت دیگر می توانید نقطه ای مثل شومینه، پنجره با منظره زیبا، یک تابلو نقاشی یا هرچیز دیگری را نقطه کانونی قرار داده و وسایل خود را بچینید.

انتخاب فرش

یک نکته مهم در دکوراسیون خانه های ایرانی، انتخاب فرش است. فرش های ایرانی اغلب پر از طرح و رنگ هستند. برای داشتن یک پذیرایی متعادل، توجه به نقش و طرح اجزای خانه بسیار ضروری است، چرا که استفاده بیش از حد از نقوش چشم ها را در طولانی مدت خسته می کند و باید در کنار فرش پر نقش و نگار حتما از مبل ها، پرده ها و دیگر اجزای ساده بهره برد.

امروزه فرش هایی با تنوع رنگی کمتر و با نقوش ساده تر نیز طراحی می شوند. ابعاد فرش های ایرانی به صورت استاندارد، ۳ متر در ۴ متر، ۲.۵ متر در ۳.۵ متر و ۲ متر در ۳ متر است، که البته فرش ها با ابعاد سفارشی نیز مخصوص فضای مورد نظرتان با ماشین یا دست بافته می شوند.

همان طور که می دانید، ابعاد فرش ها اغلب مستطیلی هستند. برای پذیرایی مربع شکل می توان با استفاده از مبل ها و فضای عبور و مرور ابعاد مناسب فرش را انتخاب کرد. مثلا قسمتی از پذیرایی که بدون فرش می ماند را محل قرار دادن تلویزیون در نظر گرفت.

برچسب ها :

ناموجود