تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۸
کد خبر : 2934

طراحی داخلی ویلا مدرن شیک و لاکچری + نکات

طراحی داخلی ویلا مدرن شیک و لاکچری + نکات

ویلا های مدرن اغلب به صورت دوبلکس ساخته می شوند و دارای فضاهای مجزایی برای خواب و استراحت و انجام فعالیت های مختلف می باشند. امروزه اغلب ویلاها دارای دکوراسیون های مدرن و در عین حال ساده ای هستند. از آن جایی که طراحی ویلاها براساس نیاز و کاربردهای آن ها صورت می گیرد, در

ویلا های مدرن اغلب به صورت دوبلکس ساخته می شوند و دارای فضاهای مجزایی برای خواب و استراحت و انجام فعالیت های مختلف می باشند. امروزه اغلب ویلاها دارای دکوراسیون های مدرن و در عین حال ساده ای هستند. از آن جایی که طراحی ویلاها براساس نیاز و کاربردهای آن ها صورت می گیرد, در مدرن ترین دکوراسیون داخلی ویلا این مسئله اهمیت ویژه ایی دارد.

چرا ویلای مدرن محبوب است؟

نورگیری بهتر در طراحی ویلای مدرن توجه ویژه ای به بهره گیری از نور طبیعی می شود . در این سبک نورگیری به ایجاد پنجره های بزرگ در جبهه جنوبی بنا محدود نمی شود. پنجره در سبک معماری مدرن در هر وجهی از ساختمان به کار می رود، اما با ابعاد مختلف.

امکان گسترش در آینده

برنامه توسعه در هر ساختمانی باید مورد توجه قرار گیرد. جمعیت خانواده ها در طول زمان افزایش پیدا می کند، پس فضاهای مورد نیاز در ویلا نیز افزایش پیدا کند. در طراحی ویلا مدرن این امکان به راحتی برای مالک فراهم است، تا با کمترین اثر بر روی فرم ویلای اصلی، بناهای پیرامونی احداث کند.

دوست دار محیط زیست

سبک طراحی ویلای مدرن توجه بسیار زیادی به انرژی در ساختمان و بهره وری محیطی دارد. پس انتخاب مصالح، عایق ها یک فرآیند روش مند بوده و تنها سلیقه در آن دخیل نیست.استفاده حداکثری و بازتولید انرژی یکی از اهداف این سبک می باشد . بهره گیری صحیح انرژی شامل ایجاد صحیح جریان هوا، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش مصرف انرژی برای روشنایی و غیره نیز می شود.

تسکین دهنده

ما در دنیایی زندگی میکنیم که هر روزه به پیچیدگی های آن افزوده می شود. در طراحی ویلا مدرن هیچ عنصر پیچیده ای وجود ندارد . هرچیزی که در یک ویلای مدرن مشاهده می کنید تنها جزو ضروریات و المان های اولیه از یک خانه هستند. این ها چیزی نیستند به جز دیوارها، سقف، کف و درب و پنجره هستند. آیا در دنیای پر از پیچیدگی، پر از رنگ و فریب چیزی به اندازه یک ویلای ساده می تواند دعوت کننده، آرامش بخش و تکسین دهنده باشد؟

بی زمان

نگاهی به ساختمان های ده سال پیش بی اندازید، نه تنها کهنگی بر چهره شان نشسته است. بلکه تزئییناتی را مشاهده می کنید که حاضر نیستید در ویلای جدیدتان به کار ببرید. هر آرایه و تزئینی بیانگر دوره زمانی مشخصی است که ویلاهای مدرن عاری از آن هستند.

در طراحی ویلا مدرن این نکات کاربردی می باشد

آشپزخانه

آشپزخانه یکی دیگر از بخش های کاربردی ویلا محسوب می شود و اگر شما برای دیزاین داخلی قسمت های دیگر ویلا از دکوراسیون مدرن استفاده کرده اید بهتر است برای طراحی این بخش نیز همین سبک دکوراسیون را انتخاب نمایید.

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه بهتر است همه وسایل لازم و ضروری را تهیه کنید و برای جلوگیری از شلوغ شدن آشپزخانه وسایل را درون قفسه و کابینت ها بچینید. برای مرتب و کاربردی تر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می توانید گاز و یخچال را در فضایی مناسب قرار دهید.

اتاق خواب

ویلاها اغلب دارای دو یا سه اتاق خواب می باشند که بهتر است برای فضای اتاق خواب از سرویس خواب مدرن و شیکی استفاده نمایید و با طراحی نورپردازی مناسب احساس آرامش و امنیت را برای اتاق خواب ویلا به ارمغان بیاورید.

انتخاب رنگ برای دیزاین دکوراسیون اتاق خواب ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است و شما می توانید از ترکیب رنگ های گرم و سرد برای طراحی اتاق خواب استفاده نمایید همچنین بهتر است در صورت وجود پنجره در اتاق خواب پرده شیک و زیبایی با قابلیت جمع شدن آسان را نصب نمایید تا در طول روز اتاق خواب از نور طبیعی برخوردار باشد و بتوانید از فضای سبز محوطه ویلا نهایت لذت را ببرید.

طراحی هوشمند

طراحی ویلای مدرن توسط طراحان و سازندگان باید با رعایت تمام مراحل مربوط به بهره وری انرژی صورت پذیرد تا سازندگان و کارگزاران فرعی بتوانند این مراحل را به صورت مؤثر طبق طراحی ویلای مدرن انجام دهند. پارامترهای طراحی چندگانه وجود دارند که سازندگان باید از طراحان بخواهند تا توجه خاصی را به آنها داشته باشند.

در نظر بگیرید که چگونه محیط زیست محلی برای ایجاد ویلا انتخاب شده است. در واقع آب و هوای آن منطقه در طراحی ویلای مدرن که قرار است صورت بگیرد موثر است. سطوح عایق، شدت هوای، استراتژی های کنترل رطوبت، فرصت های نور روز، و بسیاری از عناصر طراحی دیگر، باید در طراحی در نظر گرفته شود.

مدلسازی انرژی

در طراحی ویلای مدرن از مدلسازی انرژی استفاده کنید. در مرحله طراحی، استفاده از انرژی خانه باید با استفاده از نرم افزار مدل سازی انرژی برای اطمینان از اینکه از انرژی خالص می توانید استفاده کنید باعث می شود تا عملکرد ساختمان و هزینه ساخت و ساز را تعادل سازد. مدلسازی انرژی در طراحی ویلای مدرن تنها برآوردی را از انرژی فراهم می کند.

مدلسازی انرژی به تعیین نقطه ای که در کارایی هزینه مؤثر است می پردازد و اینکه چه ترکیبی از اقدامات صرفه جویی در انرژی به بالاترین میزان پس انداز کمک می کند را در نظر می گیرد.به همین منظور در طراحی ویلای مدرن مهم شمرده می شود. تقریبا غیرممکن است که هزینه خالص انرژی های مختلف دقیقا مشخص شود، زیرا در طول زمان دارای درجه بندی متفاوت متفاوت است.

عایق بندی ویلا

در طراحی ویلای مدرن مسئله فوق العاده مهم عایق بندی ویلا می باشد. عایق بندی راهبرد مقرون به صرفه برای ذخیره انرژی می باشد. مدل سازی انرژی، همانطور که در مرحله بالا ذکر شد، می تواند به شما در بهبود سطح عایق برای سقف، دیوارها و کف های ویلا کمک کند. در طراحی ویلای مدرن پنجره ها به صورت دوجداره طراحی و نصب می شوند، که در فصل های گرم از خروج سرما و در فصل ها سرد از خروج گرما جلوگیری کند. فن آوری پنجره به سرعت در زمینه طراحی ویلای مدرن در حال بهبود است. در بعضی شرایط آب و هوایی، ممکن است پنجره های پیشرفته دو جداره باشند، در حالی که در شرایط دیگر ممکن است پنجره های سه جداره برای ویلا انتخاب شوند.

برچسب ها :

ناموجود