مجله آکس

طراحی اتاق خواب پسرانه شیک و لاکچری + نکات

طراحی اتاق خواب پسرانه همیشه با چالش‌هایی همراه است. ممکن است شما دوست نداشته باشید در دکوراسیون اتاق خواب او از دیوارهای نئون، ملافه‌های ابرقهرمانی و … استفاده کنید، اما فرزند شما نظر دیگری داشته باشد.

شخصی سازی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه به این معنی است که باید بیانگر خود آنها باشد. این با به کار بردن عناصری از طراحی داخلی که نشانگر علائق و خصوصیات فکری آنها است، امکان پذیر خواهد بود.

ایده های کاربردی زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب پسرانه وجود دارد. بنابراین بهتر است قبل از طراحی داخلی اتاق خواب پسرانه با سایر ایده ها و اینکه چطور اینکار را انجام دهید آشنا شوید.

نکاتی که در طراحی اتاق خواب پسرانه باید در نظر بگیرید

شاید مینیمال و ساده گزینه شما باشد

در طراحی اتاق خواب پسرانه می توانید از سبک ساده و مینیمال استفاده کنید که این روزها میان نوجوانان و جوانان دارای طرفداران بسیاری است. زیرا احساس آرامش و آسایش بیشتری را به افراد منتقل می کند. در این سبک برای تزیین اتاق پسرانه جوان باید تمامی وسایل را تا حد امکان ساده انتخاب کنید و از شلوغ کردن فضا بپرهیزید.

طبق اصول انتخاب رنگ را انجام دهید

در انتخاب رنگ دیوار ها و تِم کلی اتاق باید نظر پسر خود را هم جویا شوید. اما بطور کلی رنگ مناسب برای اتاق خواب های پسرانه می تواند قرمز و آبی با تناژهای متفاوت باشد. این رنگ ها گرما و راحتی دلنشینی را برای دکوراسیون اتاق خواب های پسرانه بوجود می آورند.

تلفیق رنگ‌های روشن و تیره همیشه فضای اتاق خواب را آرامش بخش می‌کنند. استفاده از این ترکیب در اتاق خواب، دکوراسیون شیکی را خلق می‌کند که مورد پسند بیشتر افراد است.

سرویس خواب پسرانه را مهیا کنید

سرویس خواب از ضروری ترین وسایل در هر اتاق خوابی است بنابراین بهتر است در انتخاب مدل سرویس خواب برای دکوراسیون اتاق جوانان حساسیت های لازم را به خرج دهید. پسران در دوران جوانی کلکسیونی از لباس ها و وسایل ورزشی و … را دارند که بهتر است در صورت امکان کمد دیواری روی دیوار اتاق آن ها نصب شود تا هر یک از این وسایل به شیوه ای مرتب در کمد چیده شوند تا از بهم ریختگی فضای اتاق جلوگیری شود.

پسر ها شخصیت های کارتونی را دوست دارند

به طور کلی شخصیت ها و وسایل مورد علاقه پسرها نیز پیشنهاد جالب و جذابی برای تزیینات دیوارهای اتاق خواب آنها است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد؛ والدین لازم است، در هنگام چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب فرزند خود به این نکته توجه داشته باشند که از شلوغ کردن اتاق با وسایل اضافه بپرهیزند و سعی کنند محیط سرشار از آرامش و دلنشینی را برای فرزند خود فراهم نمایند.

چیدمان اصل مهم است

در چیدمان اتاق خواب پسرانه باید کمدها و کشوهایی با فضای ذخیره سازی مناسب برای لباس ها و وسایل آنها در نظر بگیرد. سعی کنید در چیدمان قفسه ها و طبقات دکوری از عناصری با اشکال و رنگ های زنده و شاد و هم چنین بافت های متنوع استفاده کنید.

کسانی که علاقه به فضای روشن‌تر و پر نورتر دارند و یا فضایی کوچک دارند، می‌توانند از رنگ سفید در روتختی‌ها و قاب‌ها استفاده کنند تا روشنایی بیشتری در اتاق جلوه کند.

نکته حائز اهمیت دیگر در طراحی دکوراسیون اتاق پسران جوان در نظر گرفتن سن بلوغ فکری و رشد شخصیتی آن هاست. سعی کنید از تجهیزاتی برای تزیین اتاق آن ها استفاده نمایید که در آینده بتوان با صرف هزینه کمتری تغییرات احتمالی در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب پسران را انجام داد.

فرش متناسب با محدوده سنی

برای خرید فرش توجه زیادی به محدوده سنی پسر خود داشته باشید. اگر پسر شما هنوز کوچک است و روی زمین بازی می کند از خرید فرش های پرزدار خودداری کنید زیرا ممکن است برای او مشکل ایجاد کند . رنگ و طرح فرش را هم مطابق با سایر وسایلی که در اتاق خواب پسرانه قرار دارد انتخاب کنید تا زیبایی فضا را تکمیل تر کنید.

فضای مطالعه را هم فراهم کنید

نوجوانی با امتحانات مدرسه همراه است، بنابراین یک فضای مطالعه منظم و مرتب در اتاق خواب پسر شما ضروری است. روی یک میز و صندلی با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید و برخی از قفسه ها را در بالای میز تحریر نصب کنید که پسر شما فضای کافی برای نگهداری وسایل خود داشته باشد.

پرده مناسب

تنوع پرده اتاق خواب پسرانه بسیار بالاست و شما می توانید با توجه به تم رنگی مد نظر خود در میان مدل های مختلف پرده گزینه مناسب را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه می توانید به جای رنگ زدن دیوارها از کاغذ دیواری با طرح های دلخواه استفاده کنید. امروزه تنوع طرح و رنگ کاغذهای دیواری خیلی افزایش یافته است و می توانید به منظور زیبا سازی فضای اتاق متناسب با سلیقه فرزند خود لاکچری ترین کاغذاهای دیواری پسرانه را انتخاب و نصب کنید.

نوشته های مرتبط