مجله آکس

چطور سبک خانه خود را به مینیمالیسم تغییر دهیم؟

آیا نمی دانید چگونه می توانید ی سبک مینیمالیسم برای خانه خود داشته باشید؟ خب، شما به جای مناسب آمده اید! هیچ چیز بهتر از یک فضای تازه تزئین شده نیست. حتی بهتر از آن، اصلاً فضایی وجود ندارد. مینیمالیست ها به عملی بودن و تمیزی افتخار می کنند. بنابراین، بیایید راه‌هایی را که می‌توانید برای دستیابی به ظاهری مینیمالیستی انجام دهید را بررسی کنیم.

خب حالا مینیمالیسم چیست؟

مینیمالیسم به عنوان طرح یا سبکی تعریف می شود که در آن از ساده ترین و کمترین عناصر برای ایجاد حداکثر جلوه استفاده می شود. مینیمالیسم خاستگاه خود را در هنرها داشت و با آثار هنری که دارای خطوط ساده، فقط چند رنگ، و قرار دادن دقیق آن خطوط و رنگ ها در کنار هم بود.

اخیراً، این سبک معرف سبک زندگی شده است که هدف آن حذف بی نظمی از تمام جنبه های زندگی است.ما مینیمالیسم را به عنوان یک شیوه زندگی با تمرکز بر به حداقل رساندن حواس‌پرتی‌هایی که شما را از انجام کارهای مهم باز می‌دارد، تعریف می‌کنیم.

مینیمالیسم به معنای داشتن تنها چیزی است که به زندگی شما ارزش و معنا می بخشد (و همچنین زندگی افرادی که به آنها اهمیت می دهید) و بقیه را حذف کنید. این در مورد از بین بردن بهم ریختگی و استفاده از زمان و انرژی خود برای چیزهایی است که باقی مانده است. ما فقط مقدار مشخصی انرژی، زمان و مکان در زندگی خود داریم. برای استفاده حداکثری از آن، باید در مورد نحوه زندگی روزانه خود آگاه باشیم.

برای رفتن به سبک مینیمالیسم این موارد را بدانید

وسایل بیهوده را حذف کنید

مینیمالیسم در مورد داشتن چیزهایی است که شما نیاز دارید. بنابراین، با خود فکر کنید، آیا به منوی غذای آماده قدیمی که 2 سال پیش انتخاب کردید یا آن جعبه آمازون قدیمی نیاز دارید؟ با دور ریختن وسایل بیهوده ای که در اطراف خانه خود قرار داده اید شروع کنید. از این گذشته، آنها فضا را اشغال می کنند و خانه شما را نامرتب نشان می دهند. تنها چیزی که باید به خاطر بسپارید این سوالات است: آیا به این نیاز دارم؟ آیا قرار است از این استفاده کنم؟

خنثی همه چیز است

مینیمالیست بودن یعنی ایجاد فضایی تمیز و تازه. اتاق خود را با دادن رنگی تازه به دیوارهای خود با رنگ های خنثی بازتر نشان دهید. همه چیز در مورد داشتن تعادل بصری کامل است. با داشتن یک دیوار برجسته از کاغذ دیواری سبک و بافت، یک نقطه کانونی در اتاق خود ایجاد کنید.

دکور

صندلی ساده، میزها و دکوراسیون مینیمال بهترین دوست یک مینیمالیست است. بیایید طیف وسیعی از مبلمان را که می توانید در اتاق های مختلف خانه خود قرار دهید، بررسی کنیم.

آشپزخانه

اگر مینیمالیسم را برای آشپزخانه خود امتحان می کنید، سنگ مرمر و کوارتز گزینه های مناسبی هستند. سنگ مرمر در عین حال که یک ماده قوی برای میز کار آشپزخانه است، زیبا و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است. با لوازم آشپزخانه مشکی مات مانند دستگیره و شیرآلات ست کنید.

ناهارخوری

میزهای بلند و صندلی های چوبی مینیمال اتاق ناهارخوری عالی را می سازند. با نمک و فلفل دان ساده و یک کاسه میوه چوبی برای میز خود ست کنید. پس از همه، این لوازم جانبی کاربردی هستند! فقط سعی کنید زیاده روی نکنید. سعی کنید از لوسترهای عجیب و غریب دوری کنید زیرا نور طبیعی بسیار بهتر به نظر می رسد.

هال

فقط تصور کنید، دیوارهای خود را رنگ آمیزی کرده اید، کف خانه زیبای خود را با چوب جامد روشن کرده اید، و اکنون زمان خرید مبلمان است. بانوج ها در حال حاضر رواج دارند، پس چرا یکی از آنها را در گوشه اتاق نشیمن خود قرار ندهید؟ فضای نشیمن خود را با مبل های خاکستری و کوسن های کرم رنگ مبله کنید تا فضایی روشن و مطبوع ایجاد کنید.

نوشته های مرتبط