مجله آکس

7 نکته مهم برای مراقبت و سالم نگه داشتن گربه شما

در حالی که گربه ها بسیار مستقل هستند، هنوز هم نیاز به مراقبت دارند. اگر اخیراً حیوان خانگی دارید، ممکن است فکر کنید بهترین راه‌ها برای حفظ سلامت گربه‌تان چیست. همراه با توصیه هایی در مورد چگونگی ارائه بهترین زندگی ممکن به آنها.

برای اینکه گربه خود را سالم نگه دارید، باید بدانید که آنها چه چیزهایی را دوست دارند، چه کارهایی را دوست ندارند و چه کارهایی را نباید انجام دهند. این بدان معنی است که شما باید در مورد گربه ها، غرایز، رفتار و نحوه برقراری ارتباط آنها بیشتر بدانید. از این گذشته ، آنها با سگ ها بسیار متفاوت هستند.
اجازه دهید آنها بالا بروند و خراشیده شوند.

گربه‌ها عاشق بالا رفتن و کشف چیزها هستند، به همین دلیل است که ممکن است در خانه بدوند و سعی کنند به بالاترین مکان ممکن برسند. همچنین، آنها عاشق خراشیدن هستند، نه به این دلیل که دوست دارند چیزها را از بین ببرند، برعکس، به این دلیل است که این روشی است که پنجه های خود را سالم نگه می دارند.

وقتی گربه چیزی را خراش می دهد، لایه بیرونی مرده پنجه هایش را جدا می کند و همچنین آنها را کش می دهد که احساس خوبی دارد. علاوه بر این، آنها می توانند این کار را برای علامت گذاری قلمرو خود انجام دهند، زیرا بوی آنها را نیز ترک می کند. بنابراین، شما باید برای گربه خود میله های خراش یا درخت گربه تهیه کنید. در غیر این صورت، گربه این کار را در مکان هایی مانند مبلمان یا سایر اشیاء نامناسب انجام می دهد.

خب چطور از گربه خانگی مراقبت کنیم؟

به طور مرتب نزد دامپزشک ببرید

شما باید گربه خود را به طور مرتب نزد دامپزشک ببرید، خواه علائم بیماری داشته باشد یا نداشته باشد. به این ترتیب می توانید از هر گونه مشکل سلامتی پیشگیری کرده و فورا آن را درمان کنید. همچنین، بهتر است یک دامپزشک در دسترس داشته باشید.

آنها را در داخل خانه نگه دارید

نگه داشتن گربه در داخل خانه از بسیاری از بیماری ها، انگل ها، تصادفات و حتی دعوا با گربه های دیگر جلوگیری می کند. این یکی از بهترین راه هایی است که می توانید اطمینان حاصل کنید که گربه شما همیشه ایمن خواهد بود. اگرچه، این بدان معنا نیست که نمی توانید آنها را راه بروید. می توانید مدتی آنها را بیرون ببرید.

دائماً موهای او را اصلاح کنید

اگر گربه شما موهای بلندی دارد، باید دائماً او را اصلاح کنید تا از گره خوردن و حصیر شدن موهایش جلوگیری کنید. همچنین، از آنجایی که گربه ها زیاد می ریزند، این یک راه خوب برای سالم نگه داشتن آنها و جمع آوری تمام موها قبل از اینکه به لباس شما ختم شود است.

آنها را به ورزش تشویق کنید

ورزش روزانه برای سلامت روحی و جسمی گربه عالی است. می توانید این کار را با بازی با آنها با اسباب بازی ها، پیاده روی با آنها یا حتی آموزش استفاده از تردمیل به آنها انجام دهید.

به آنها غذای مغذی بدهید

گربه شما برای داشتن یک زندگی سالم نیاز به یک رژیم غذایی متعادل دارد. می‌توانید کیبل‌های مغذی را انتخاب کنید یا با رژیم خام به آن‌ها بدهید. علاوه بر این، باید یاد بگیرید که گربه شما چه غذاهایی را می تواند بخورد و چه غذاهایی را نمی تواند. در اینجا می توانید لیستی از غذاهایی که گربه شما نمی تواند بخورد را مشاهده کنید.

  • انگور و کشمش
  • شکلات
  • پیاز و سیر
  • قهوه
  • خمیر نان
  • هر غذایی که نمک زیادی دارد

آنها را هیدراته نگه دارید

به گربه خود یک کاسه آب بدهید تا بتواند همیشه هیدراته بماند. اگر متوجه شدید که گربه شما از کاسه آب خود نمی نوشد، می توانید یک آبنما تهیه کنید. غریزه گربه ها از نوشیدن آب راکد جلوگیری می کند، به همین دلیل است که ممکن است از نوشیدن آب در کاسه آب اجتناب کنند. بنابراین، فراهم کردن منبع آب جاری برای آنها، مانند یک فواره، ممکن است آنها را به نوشیدن آب بیشتر از قبل تشویق کند.

نتیجه

درک غرایز و رفتار یک گربه به شما این امکان را می دهد که آنها را سالم و خوب نگه دارید. پس از همه، در حالی که آنها مستقل تر از حیوانات خانگی دیگر هستند، آنها هنوز هم نیاز به توجه و البته سازش دارند.

نوشته های مرتبط