مجله آکس

7 علت که باعث بی احترامی بین شما و همسرتان میشود

به عنوان یک فرد متاهل، دلایل زیادی برای نگرانی وجود دارد. چالش اصلی این است که اکثر زوج ها حتی نمی توانند تشخیص دهند که چنین موضوعی چه زمانی در روابط آنها ظاهر می شود. نیازی به وحشت نیست، ما در این پست به 7 علت اصلی که روابط شما و همسرتان را مورد آسیب قرار میدهد اشاره میکنیم. قبل از بررسی جزئیات مربوط به این موارد، مطمئن شوید که برای راه حل های فوری برای چالش های زناشویی خود آماده هستید.

خب حالا دلایل صدمه به ارتباط شما و همسرتان چیست؟

1. نادیده گرفتن شریک زندگی

این یکی از دلایل مهمی است که به روابط شما صدمه میزند. آیا همیشه به نیازهای شریک زندگی خود به طور مرتب توجه می کنید؟ اینها می توانند نیازهای عاطفی، جنسی، روانی یا مالی باشند. اکثر افراد متاهل تصور می کنند که تنها چیزی که شریک زندگی آنها را آزار می دهد، مسائل جنسی یا مشکلات مالی است. عدم توجه به نیازهای دیگر می تواند منجر به بی احترامی شود. به خصوص برای مردان این موارد رایج تر است که همیشه شریک زندگی خود را نادیده می گیرند. آنها در مورد نیازهای همسرشان فرضیات اشتباهی می کنند که بهترین نیست. واقعاً مهم نیست که شما به عنوان شریک زندگی خود چقدر مشغول هستید، وقتی نیازهای او برآورده نشود، نا امید خواهید شد.

2. بی صداقتی

اکثر افراد متاهل این باور غلط را دارند که اگرچه صداقت بهترین سیاست است، اما همیشه برای صداقت بهایی وجود دارد. این فرضیه ای است که فقط می تواند باعث عدم احترام شریک شما شود. همچنین، فراموش نکنید که حتی ممکن است بهای بزرگ تری را برای ناصادق بودن به شریک زندگی خود در دراز مدت بپردازید. هرگز روابط خود را بر اساس دروغ بنا نکنید. هرگز فکر نکنید که شریک زندگی شما آنقدر احمق است که آن داستان های ساختگی را بپذیرد. زیرا چنین اقدامی تنها باعث بی احترامی بین شما و همسرتان می شود. کاملاً طبیعی است که شریک زندگی شما به خاطر صراحت و رو راست بودن به شما احترام بگذارد.

3. خودخواه بودن

آیا شما از آن دسته افراد خودخواه هستید که همیشه به فکر خود هستید؟ آیا می دانید که ازدواج پیوند دو نفر است؟ تلاش برای انجام کاری بر خلاف این می تواند منجر به بی احترامی شریک زندگی شما شود. افرادی هستند که نیاز به نزدیک شدن به شریک زندگی خود را فقط در زمان رابطه جنسی می بینند. قرار گرفتن در چنین دسته ای به این معنی است که باید آماده بی احترامی باشید. ممکن است آنطور که انتظار می رود زمان کافی را با شریک زندگی خود صرف نکنید. واقعاً مهم نیست که چه دلایلی برای توجیه چنین اقداماتی ارائه می کنید زیرا احترام شریک زندگی خود را جلب نمی کنید. خودخواهی می تواند هر رابطه یا ازدواجی را سریعتر از حد انتظار نابود کند.

4. انتقاد بیش از حد

درست است که شما مجبور خواهید شد اقدامات همسرتان را در مقطعی مورد نقد قرار دهید. با این حال، چنین چیزی نباید به طور منظم باشد. افرادی هستند که عادت به تمسخر به زحمات شریک زندگی خود را پیدا کرده اند. آنها در هر کاری که چنین شخصی انجام می دهد هیچ چیز خوبی نمی بینند. انتقاد از شریک زندگی خود باید به صورت سازنده انجام شود تا از هر گونه بی احترامی از طرف او جلوگیری شود. شما ممکن است فقط با تلاش برای بررسی همه موارد منفی که در اطراف شما اتفاق می افتد باشید، مشکلات زیاد را به رابطه خود دعوت نکنید.

5. هرگز عذرخواهی نکردن

ناتوانی شما در استفاده از “کلمه پنج حرفی جادویی” می تواند پیامدهایی داشته باشد و بی احترامی یکی از آنهاست. آیا شما از آن دسته ای هستید که نمی دانید هر زمان که کار درست را انجام نمی دهید چگونه عذرخواهی کنید؟ آیا می دانید که عذرخواهی می تواند به شریک زندگی شما کمک کند تا به شما احترام بیشتری بگذارد؟ اکثر مردم آنقدر مغرور هستند که از شریک زندگی خود عذرخواهی نمیکنند. آنها آماده هستند تا بهانه های مختلفی برای محافظت از اعتماد به نفس خود بیاورند. این فقط یک حرکت یا تصمیم است که باعث می شود شریک زندگی شما نسبت به هر کاری که انجام می دهید احساس نفرت کند.

6. ایجاد احساس نا امنی در همسرتان

شما باید مطمئن شوید که شریک زندگی شما فرد بهتری است. به عبارت دیگر، شما برای ایجاد احساسات نا امن بودن با او ازدواج نکرده اید. به عنوان مثال، برخی از مردان حتی زمانی که همسرانشان با آنها هستند، به گونه ای هوس آلود به زنان نگاه می کنند. با ادامه دادن به این کار، به این ترتیب احترام کمتری از همسرتان به دست خواهید آورد. زنانی هم هستند که سعی می کنند همسرشان را در ملاء عام تضعیف کنند. این فقط یک دستور برای بی احترامی است. نکته اصلی این است که هر زمان که شریک زندگی شما شروع به از دست دادن اعتماد به آنچه شما ادعا می کنید نشان می دهد، بی احترامی به دنبال خواهد داشت.

7. نزاع و دعوای زیاد

عذرخواهی در واقع می تواند هر زخم عاطفی را پس از نزاع یا دعوا با شریک زندگی تان التیام بخشد. با این حال، این در هر موردی درست نیست، زیرا همیشه یک زخم عاطفی وجود خواهد داشت. این بدان معناست که شریک زندگی شما ممکن است چنین حوادثی را به راحتی فراموش نکند. اکثر خانواده ها به دلیل دعواها و مشاجرات زیاد از هم می پاشند. زوج ها نمی دانند چه زمانی باید صلح کنند. برخی حتی نمی توانند درک کنند که چگونه مسائل را دوستانه حل کنند. با خشونت و پرخاشگری مداوم نسبت به هر موضوعی، احترام شریک زندگی خود را از دست خواهید داد.

نوشته های مرتبط