تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
کد خبر : 2327

6 دلیل که نشان میدهد در یک رابطه برگشتی هستید

6 دلیل که نشان میدهد در یک رابطه برگشتی هستید

موضوع رابطه بازگشتی موضوعی است که اکثر مردم آن را بسیار پیچیده می دانند. به عنوان مثال، برخی از افراد نمی توانند تشخیص دهند که آیا در چنین نوع روابطی هستند یا حتی در وهله اول نمی توانند بفهمند که رابطه بازگشتی چیست. بدترین بخش این است که شما می توانید قربانی یک رابطه بازگشتی

موضوع رابطه بازگشتی موضوعی است که اکثر مردم آن را بسیار پیچیده می دانند. به عنوان مثال، برخی از افراد نمی توانند تشخیص دهند که آیا در چنین نوع روابطی هستند یا حتی در وهله اول نمی توانند بفهمند که رابطه بازگشتی چیست. بدترین بخش این است که شما می توانید قربانی یک رابطه بازگشتی شوید بدون اینکه بدانید که می تواند بسیار نا امید کننده باشد. هدف اصلی این پست توضیح همه چیزهایی است که باید در مورد روابط بازگشتی بدانید.

رابطه برگشتی چیست؟

به گفته کارشناسان، روابط بازگشتی دوره های نامشخصی هستند که به دنبال از هم پاشیدن روابط عاشقانه می آیند. معمولاً زمانی اتفاق می‌افتند که افرادی که زمانی در یک رابطه جدی بودند، از هم جدا می‌شوند، اما تصمیم می‌گیرند به خاطر ادامه دادن به روابط دیگری وارد شوند. در هر رابطه بازگشتی چیزی آشنا وجود دارد. این واقعیتی است که آنها همیشه به ماهیت زودگذر معروف هستند.

به عبارت دیگر، آنها قبل از پایان یافتن مدت زیادی دوام نمی آورند. دلیل کوتاه مدت بودن چنین رابطه ای این واقعیت است که افراد درگیر قادر به تصمیم گیری معقول در مورد زندگی خود نیستند. به عبارت دیگر، آنها نتوانستند نوع رابطه یا شریکی را که دوست دارند قبل از هر تعهدی به دست آورند، شناسایی کنند. همچنین مشکل پرورش احساسات نسبت به شریک زندگی آنها وجود دارد که می تواند باعث حسادت شریک جدید آنها شود.

باید بدانید که یک رابطه بازگشتی دارای اثرات و پیامدهای مخربی است. برای مثال، مشکل افزایش وابستگی عاطفی، ترس فزاینده از رها شدن، اعتماد و طرد شدن شود. اینها به این واقعیت اشاره می کنند که روابط بازگشتی بسیار مخرب است.

نشانه های روابط برگشتی

روابط برگشتی در واقع دارای برخی پیامدهای منفی است. با این حال، اکثر مردم بدون اینکه حتی آگاه باشند درگیر آنها هستند. در صورتی که وارد هر رابطه ای هستید، این ایده عالی خواهد بود که بررسی کنید آیا این رابطه در رده روابط بازگشتی قرار می گیرد یا خیر. علائم زیر به شما کمک می کند بیشتر بدانید.

1. ورود به یک رابطه با چشم انداز غیر جدی

این احتمالاً اولین نشانه ای است که نشان می دهد شما در یک رابطه بازگشتی هستید. آیا با کسی که جدی نیست رابطه دارید؟ مشکل این است که اکثر مردم از رویارویی با حقیقت در رابطه با افراد مناسب خودداری کرده اند. گاهی اوقات، از اعتراف به این واقعیت متنفر هستید که شریک زندگی شما فقط به خاطر چیزی است که در حال حاضر می تواند به دست آورد. این نشانه یک رابطه بدون هیچ چشم اندازی برای ازدواج است.

2. هنوز در مورد گذشته فکر می کند

این یکی دیگر از نشانه هایی است که اکثر مردم معمولاً از آن غافل می شوند. مفهوم آن این است که بارها و بارها باعث مقایسه ناسالم می شود. شریک زندگی شما هنوز دلتنگ گذشته خود است و به نظر نمی رسد که بتواند بر روابط گذشته اش غلبه کند. یکی از راه های پی بردن به این موضوع این است که از نزدیک مشاهده کنید که شریک زندگی شما در حال حاضر چه می کند.

3. از باز کردن صحبت خودداری می کند

کاوش بخشی جدایی ناپذیر از هر رابطه جدید است. به عبارت دیگر، طرفین درگیر در مورد همه چیز کنجکاو هستند. آیا شریکی دارید که از بیان برخی از جنبه های گذشته خود امتناع کرده باشد؟ اگر چنین است، به اندازه کافی منصفانه است که نتیجه گیری کنید که وارد یک رابطه بازگشتی هستید. هر چیزی که به نظر می رسد شریک جدید شما پنهان می کند، نشانه آن است که او مطمئن نیست که آیا شما همان ایده ال او هستید. برخی ممکن است تصمیم بگیرند که زمان زیادی را با شما بگذرانند اما از بیان برخی جزئیات در مورد زندگی خصوصی خود خودداری کنند. روابط با رازهای بسیار زیاد دوام نمی آورد. قرار است شریک زندگی شما را به عنوان فردی ببیند که می توان به او اعتماد کرد.

4. بیش از حد مشتاق رابطه جنسی

هر رابطه ای که بر اساس رابطه جنسی ساخته شده باشد، در آزمون زمان مقاومت نمی کند. به گفته متخصصان، روابط موفق بر اساس همراهی است. این به طرف های درگیر این شانس را می دهد که یکدیگر را خیلی بهتر بشناسند و درک کنند. هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید که سعی کنید شریک زندگی خود را از طریق رابطه جنسی راضی نگه دارید، زیرا ممکن است فقط روز بد را به تعویق بیندازید. سعی کنید دریابید که آیا رابطه شما فقط به خاطر ارتباط جنسی است. این احتمالاً یکی از برجسته ترین نشانه های روابط بازگشتی است.

5. فقط شما فداکاری می کنید

همیشه تعادل در روابط واقعی وجود دارد. این به این دلیل است که طرف های درگیر آماده هستند تا برای یکدیگر فداکاری کنند. این در مورد روابط بازگشتی یکسان نیست، زیرا یک طرف احتمالاً نسبت به دیگری قربانی است. آیا شما کسی هستید که مرتباً برای جلب توجه همسرتان تماس می گیرد؟ آیا شما فردی هستید که مرتباً به آن سر می زنید؟ در چنین حالتی، هر شانسی وجود دارد که شریک زندگی شما هیچ احساسی نسبت به شما نداشته باشد. پایان یافتن چنین رابطه ای فقط مسئله زمان است.

6. نشان دادن شریک زندگی خود

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که مشتاق باشید به همسر سابق خود نشان دهید که کسی در زندگی شما وجود دارد؟ بیشتر مردم فقط برای اثبات اشتباه دیگران وارد رابطه می شوند. آنها به اینکه آیا شرکایشان افرادی هستند که می خواهند یا نه اهمیتی نمی دهند. در عوض، هدف اصلی نشان دادن چنین افرادی به پارتنر سابق خود است.

بر اساس حقایق فوق، شکی وجود ندارد که متوجه شده اید که روابط بازگشتی به چه معناست، توصیه می شود علائم بالا را بررسی کنید. به شما ایده هایی در مورد چگونگی شناسایی روابط بازگشتی و در نهایت اجتناب از آنها می دهد.

برچسب ها :

ناموجود