مجله آکس

5 نکته برای ایجاد یک جو آرامش بخش در خانه

پس از یک روز طولانی و خسته کننده، به مکانی نیاز خواهید داشت که بتوانید فارغ از شلوغی های در طول روز استراحت کنید. بنابراین نیاز به ایجاد یک محیط گرم و آرام برای دستیابی به این امر مهم است. زیرا به آرامش ذهن و بدن شما در وضعیت خوب کمک خواهد کرد. شما نمی توانید از خستگی در کمقابل برنامه های شلوغ روزانه جلوگیری کنید، اما می توانید فضایی را ایجاد کنید که بعد از روزهای طولانی استراحت کنید.

1. محیط اطراف خود را در وضعیت خوبی نگه دارید

حتی تغییرات کوچک در خانه شما می تواند حالت آرامش بخشی ایجاد کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که محیطی که در آن زندگی می کنید در منظم و بهداشتی نگهداری می شود. اگر احساس می کنید نور کافی وجود ندارد، می توانید مبلمان خود را دوباره مرتب کنید یا نورپردازی را تغییر دهید. زندگی در خانه ای با تهویه مناسب بسیار ضروری است زیرا شما از هرگونه خطرات سلامتی یا ناراحتی ناشی از تهویه ضعیف هوا در امان خواهید بود. افزودن گل‌ها و رنگ‌های روشن ممکن است روی کوسن‌های صندلی شما نیز حالتی آرام و آرامش‌بخش به ارمغان بیاورد.

2. اطمینان حاصل کنید که فضای شما تمیز است

محیط خود را برای زندگی مساعد کنید. هم در دفتر و هم در خانه، همیشه از تمیز بودن فضاها اطمینان حاصل کنید. تمام کاغذهایی را که به آن‌ها نیاز ندارید در کشوهای اداری خود بگذارید تا فضای بیشتری برای نگهداری فایل‌های ضروری خود ایجاد کنید، مطمئن شوید که میز به طور روزانه تمیز می‌شود. اگر به دلیل مشغله کاری در اداره وقت کافی برای انجام نظافت عمومی خانه خود ندارید، یک شرکت نظافتی حرفه ای استخدام کنید. ملافه ها نیز باید به طور مرتب تعویض شوند.

3. از تشک با کیفیت مناسب استفاده کنید

همیشه به ما یادآوری می شود که برای سلامتی بهتر هر شب به اندازه کافی بخوابیم. ذهن آرام شما را قادر می سازد تا در روز بعد به کار خود به خوبی ادامه دهید. برای اینکه بتوانید خواب خوبی داشته باشید، به یک تشک راحت و ایمن برای خوابیدن نیاز دارید. اگر متوجه شدید که بعد از خواب دچار کمر درد یا گردن درد می شوید، به خرید یک تشک جدید فکر کنید.

4. وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید

پس از یک روز طولانی، ممکن است همچنان وسوسه شوید که برای به روز رسانی به شبکه های اجتماعی خود وارد شوید یا با دوستان خود چت کنید. همچنین در چنین شرایطی می‌توانید وارد آدرس‌های ایمیل خود شوید تا بررسی کنید که آیا مشتریان شما به ایمیل‌های شما پاسخ داده‌اند یا خیر. بنابراین برای جلوگیری از این گونه حواس‌پرتی‌ها، وقتی به خانه می‌رسید گوشی خود را از برق بکشید یا خاموش کنید. از بردن کار اداری خود به خانه خودداری کنید.

5. گیاه و گل های تازه را در خانه نگه دارید

داشتن گل یا گیاهان تازه در خانه به شما کمک می کند تا آرامش و هوای تازه داشته باشید. هنگام انتخاب گیاهان و گل‌ها، به سراغ گیاهانی بروید که رایحه‌ای مطبوع دارند و همچنین مراقب گیاهانی باشید که حشراتی مانند پشه‌ها را جذب می‌کنند.

مراقبت از بدن و ذهن شما را قادر می سازد روزی فعال تر و برنامه ریزی شده تری داشته باشید. بنابراین، برای ایجاد یک محیط آرام برای زندگی تلاش کنید. خانه بهترین مکان برای رسیدن به این هدف است.

نوشته های مرتبط