تاریخ انتشار : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۴
کد خبر : 1824

تفاوت مبل کلاسیک و مبل مدرن در چه مواردی است؟

تفاوت مبل کلاسیک و مبل مدرن در چه مواردی است؟

مبل های کلاسیک از گذشته تا به امروز بسیار محبوب بوده اند و همواره انتخاب خاص پسندان هستند . مبل های کلاسیک را بسیاری با نام مبل های سلطنتی می شناسند اما این نام برای یک مدل خاص از مبلمان کلاسیک به کار می رود. مبل های کلاسیک در ظاهر خود وقار خاصی دارند و

مبل های کلاسیک از گذشته تا به امروز بسیار محبوب بوده اند و همواره انتخاب خاص پسندان هستند . مبل های کلاسیک را بسیاری با نام مبل های سلطنتی می شناسند اما این نام برای یک مدل خاص از مبلمان کلاسیک به کار می رود. مبل های کلاسیک در ظاهر خود وقار خاصی دارند و می توانند چیدمان یک خانه را خاص و چشمگیر کنند. این دسته از مبل ها عمدتا با بدنه ای چوبی و ظریف، با روکشی پارچه ای ساخته می شوند و علاوه بر ظاهر زیبا باید از ساختاری محکم برخوردار باشند.

ولی در مقایسه با سبک کلاسیک ما سبک مدرن را در طرف دیگر داستان داریم که اگر بخواهید در منزل خود دکوراسیون مدرن و سبک مدرن را داشته باشید حتی با هزینه اندک هم می توانید یک دکوراسیون خوب و شیک را ترتیب دهید زیرا وسایلی که در دکوراسیون مدرن به کار می رود معمولا سبک تر هستند و قیمت کمتری دارند.

لازم نیست که حتما همه قسمت های خانه وسیله گذاشته شود و اصلا از ویژگی‌های سبک مدرن خلوت تر بودن فضا و استفاده کمتر از دکوری های بزرگ و بیشتر است.اگر شما بخواهید دکوراسیون خانه را تغییر دهید برای سبک مدرن این کار خیلی راحت تر انجام می شود و با توجه به اینکه بیشتر خانواده ها امروزه ساکن خانه های کوچک و آپارتمانی هستند این شانس را دارند که یک سبک زیبا در خانه خود داشته باشند.

ویژگی‌های مبل کلاسیک چیست ؟

ظرافت مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک را می‌توان یکی از ظریف‌ترین انواع مبل دانست. توجه کنید که ظرافت در اینجا به معنی ضعیف بودن و یا شکنندگی نیست؛ بلکه ظرافت در طراحی مبلمان کلاسیک به معنی هماهنگی تک تک اعضا با یکدیگر است.

استفاده از چوب در مبلمان کلاسیک

در طراحی مبلمان کلاسیک حفظ چوب به‌عنوان بخشی از طبیعت برای انتقال حس به محیط زندگی انسان است. اثر آرام‌بخش مبلمان کلاسیک، گرمای حاصل از طبیعت چوب و نقش و نگار زیبایی که روی آن نقش بسته، فضایی دلچسب را در منزل به وجود آورده و فضای خانه را مطبوع، گرم، دلپذیر و جذاب می‌کند.

منبت کاری مبلمان کلاسیک

در طراحی مبلمان کلاسیک استفاده از پشتی‌هایی بلند که با تاج‌هایی به دقت تراشیده شده و منبت کاری‌هایی پیچیده کامل می‌شوند، نمایی از طراحی‌های مبلمان سلطنتی را به ما نشان می‌دهد. پایه‌های کنده‌کاری‌شده ظریف و همراه با تشکچه‌هایی که با پارچه‌ای سنگین مثل مخمل پوشیده شده از دیگر ویژگی‌های مبلمان کلاسیک است.

مبل های مدرن انتخابی راحت برای خانه

مبل های راحتی و یا مدرن انتخاب تمام کسانی است که به دنبال مبلی راحت برای نشستن و استراحت هستند. این دسته از مبل ها تزیینات ریز و زیاد مبل کلاسیک را ندارد ، ساختار ساده ای دارند و تنوع بیشتری را نیز می توان در آن ها پیدا کرد . این مبل ها در زندگی شلوغ امروزه فضایی آرام و بی دغدغه را در خانه به وجود می آورد و زیبایی، سادگی و راحتی را در کنار هم به ارمغان می آورد. مبل های مدرن وزن کمتری نسبت به مبل های کلاسیک دارند و از لحاظ قیمت نیز از مبل کلاسیک ارزان تر هستند.

برای داشتن خانه مدرن باید در زمان خرید وسایل توجه فراوان داشته باشید که بافت، طرح و رنگ لوازم با یکدیگر سازگار باشند تا بتوانید دکوراسیون ایده آل خود را دریابید. در حال حاضر اکثر خانواده ها به علت کوچک بودن فضای خانه خود و هزینه های کم اقتصادی، سبک مدرن را برای خانه های خود انتخاب می کنند.

مزایای انتخاب سبک مدرن

  • برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند.
  • سادگی و بی آلایشی در کل فضای خانه سبک مدرن قابل مشاهده است.
  • خودداری از تزیینات و لوازمات اضافی در خانه.
  • برگزیدن از رنگ های طبیعی و ترکیب آن با رنگ های تند.
  • استفاده از وسایل انتزاعی در طرح ‌ها و فضای خانه.
  • استفاده از مبل ‌های چرم یا تمام پارچه بدون طرح.

ترکیب سبک کلاسیک و مدرن

بسیاری از اشخاص طرفدار ترکیب سبک کلاسیک و مدرن می باشند. اگر این دو سبک به شکل صحیح در کنار هم جای بگیرند فضایی چشم نواز و زیبایی را ایجاد خواهند کرد.برای طراحی پرده منزلتان می توانید از ترکیب پارچه های ساده (مدرن) و گلدار (کلاسیک) به کار ببرید.یکی دیگر از ترکیب های شیکی که می توانید ایجاد کنید، استفاده از میز های مربعی شکل(مدرن) و مبل ‌های چوبی (کلاسیک) است.همچنین استفاده از قالی های ایرانی که شامل طرح و نگار شیکی هستند در کنار چیدمان مدرن سبب جلوه بیشتر و دیدنی منزل شما می شود.

برچسب ها :

ناموجود