تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳
کد خبر : 3021

10 ترفند ساده جالب برای ترک سیگار از امروز

10 ترفند ساده جالب برای ترک سیگار از امروز

به گفته متخصصان، سیگار کشیدن می‌تواند باعث بسیاری از شرایط غیرطبیعی شود که می‌تواند عملکرد موثر سیستم بدن شما را از بین ببرد. اینها می توانند اختلال نعوظ، دیابت نوع 2، حاملگی خارج از رحم، شکستگی لگن، سرطان کولورکتال، آرتریت روماتوئید، مشکلات باروری و بیماری لثه باشند. افراد زیادی هستند که با توجه به تمام

به گفته متخصصان، سیگار کشیدن می‌تواند باعث بسیاری از شرایط غیرطبیعی شود که می‌تواند عملکرد موثر سیستم بدن شما را از بین ببرد. اینها می توانند اختلال نعوظ، دیابت نوع 2، حاملگی خارج از رحم، شکستگی لگن، سرطان کولورکتال، آرتریت روماتوئید، مشکلات باروری و بیماری لثه باشند.

افراد زیادی هستند که با توجه به تمام این عوارض جانبی بیش از هر زمان دیگری به دنبال راه هایی برای ترک سیگار هستند. آیا شما هم جزو چنین افرادی هستید؟ آیا می دانید که ترک سیگار آنقدرها هم که اکثر مردم آن را به نظر می رسد سخت نیست؟ با ترفندهای مفیدی مانند مواردی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد و تعهد از جانب شما، می توانید یک بار دیگر یک زندگی عادی داشته باشید.

نکات زیر برای کمک به افراد برای ترک سیگار موثر است

1. برای خود دلیل محکمی بیاورید

یکی از دلایلی که ترک سیگار برای افراد بسیار دشوار است این است که به نظر نمی‌رسد دلیل قوی و موجهی برای ترک سیگار پیدا کنند. در نتیجه پس از مدتی دوباره شروع به سیگار کشیدن می کنند. دلایل شما باید به اندازه کافی قوی باشد زیرا آنها عامل انگیزشی برای کمک به شما در نهایت ترک سیگار هستند. ممکن است شما نمی خواهید از پیامدهای سلامتی بالا رنج ببرید. هر زمان که میل به سیگار کشیدن به سراغتان آمد، می توانید به دلایلی که برای ترک سیگار شناسایی کرده اید فکر کنید.

2. تعیین تاریخ

هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید که بخواهید در هر زمان معینی سیگار را ترک کنید. این می تواند سیگار کشیدن برای همیشه و بدون هیچ محدودیتی باشد. اطمینان حاصل کنید که زمان خاصی وجود دارد که برای زمانی که حتما سیگار را ترک کرده اید، کنار گذاشته شده است. نباید خیلی طولانی یا کوتاه باشد. فقط مطمئن شوید که به اندازه کافی واقع بینانه است که به شما کمک کند این عادت را برای همیشه متوقف کنید. افراد زیادی هستند که معمولاً در تعیین تاریخ ترک سیگار مشکل دارند. این به شما کمک می کند تا یک هدف یا هدف مشخص در پشت ذهن خود داشته باشید.

3. از خود انتقاد نکنید

آیا تا به حال هنگام تلاش برای ترک سیگار در وسوسه سیگار کشیدن افتاده اید؟ این می تواند بسیار نا امید کننده باشد. با این حال، ترفند اینجا این است که خیلی به خودتان سخت نگیرید. با یک بار تلاش سیگار را ترک نخواهید کرد. این کاملا طبیعی است که در یک مقطع زمانی احساس می کنید و تسلیم آن می شوید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید هر زمان که گرفتار این هستید، تلاش برای تمجید از تلاش های خود است. از خود انتقاد نکنید زیرا ممکن است نتوانید برای همیشه بر این میل غلبه کنید. از مدت زمانی که توانستید در برابر این اصرار مقاومت کنید یادداشت کنید و تلاش های خود را تحسین کنید. دفعه بعد بهتر عمل خواهید کرد.

4. انجام فعالیت های دیگر

زمانی که قصد ترک این عادت را دارید، همیشه میل شدید به سیگار کشیدن وجود دارد. وقتی بیکار باشید و کاری انجام ندهید بدتر می شود. برای مقاومت در برابر چنین خواسته ای باید عادت مشغول شدن را در خود ایجاد کنید. ممکن است در فعالیت هایی مانند پیاده روی، اختلاط با دوستان، نوشیدن آب، خواندن کتاب، تمرین تنفس عمیق و بسیاری دیگر شرکت کنید.

5. همیشه شاد باشید

کشف شده است که بسیاری از افراد هر زمان که به نظر می رسد در خلق و خوی بدی هستند، میل به سیگار کشیدن پیدا می کنند. در چنین حالتی، سیگار را راه حلی برای احساس آرامش می دانند. اگر شما یکی از این افراد هستید، پس تلاش برای شاد بودن کمک زیادی خواهد کرد. همیشه کارهایی را انجام دهید که شما را در یک روحیه عالی قرار دهد. از قرار گرفتن در مکان هایی که باعث ناراحتی شما می شود خودداری کنید زیرا می تواند باعث شود دوباره سیگار بکشید. همه چیز این است که همیشه در چارچوب ذهنی درست باشید.

6. ایجاد عادت پس انداز

سیگاری ها در پس انداز پول خوب نیستند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که روزانه چقدر برای سیگار کشیدن هزینه می کنید؟ اگر بتوانید این پول را پس انداز کنید، پس از 12 ماه از آنچه می تواند بخرد شگفت زده خواهید شد. ترفند این است که تمام پولی را که برای سیگار خرج می شد در مکانی امن نگه دارید. فقط اجازه دهید تا جمع شود تا بعد از مدتی از آن استفاده کنید.

7. استفاده از میان وعده های سالم

این ترفند ساده و قدرتمند است که می توانید امروز برای ترک سیگار یک بار برای همیشه از آن استفاده کنید. هر زمان که میل به سیگار کشیدن دارید، غذای میان وعده را به هر جایی که می‌خواهید بخورید همراه داشته باشید. آجیل برای این کار عالی است. هر زمان که تمایل به سیگار کشیدن داشتید، حدوداً چهار عدد آجیل بخورید. از این طریق، هم از دهان و هم از دست‌های خود استفاده می‌کنید که احساسات دهانی و فیزیکی را که هنگام سیگار کشیدن دریافت می‌کردید، به شما می‌دهد.

8. استفاده از چای گیاهی

کشف شده است که این برای کمک به افراد برای رهایی از استرس عالی است. اگر معمولاً سیگار می‌کشید، به همین دلیل، جایگزینی آن با استفاده از چای گیاهی به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر از آنچه تصور می‌کنید سیگار را ترک کنید. فقط سعی کنید هر زمان که تمایل به سیگار کشیدن دارید در مصرف آن ثابت باشید.

9. اجتناب از سیگاری ها

اکثر مردم بر این باورند که هنگام سیگار کشیدن نباید دوستانی را که با آنها معاشرت می کنید عوض کنید. با این حال، کارشناسان ادعا کردند که زمانی که بتوانید با افراد سیگاری مخلوط نشوید، سیگار را خیلی سریعتر ترک خواهید کرد. آنها فقط باعث می شوند که دلایلی برای ادامه سیگار کشیدن به شما نشان دهند. شما شروع به شک خواهید کرد که دلایل خود را برای ترک سیگار انجام دهید. این به معنای بازگشت به سخنان شماست. شما مجبور نیستید این کار را بی ادبانه انجام دهید. فقط یک درخواست مؤدبانه مبنی بر اینکه چنین افرادی نباید به اطراف شما بیایند، جادو خواهد کرد.

10. جستجوی حمایت رفتاری

مواقعی وجود دارد که ممکن است ترک سیگار برای شما بسیار چالش برانگیز باشد. هنوز هم می توانید کاری انجام دهید و آن کمک گرفتن از متخصصان مشاور است. آنها کارشناسانی هستند که به شما در مورد اقداماتی که باید برای کمک به ترک سیگار با موفقیت انجام دهید، آگاه می کنند. این کارشناسان زمانی ضروری می شوند که شما از نظر جسمی و روحی به سیگار وابسته شوید.

برچسب ها :

ناموجود