تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴
کد خبر : 2978

8 نکته کلیدی برای رسیدن به آرامش بعد از جدایی

8 نکته کلیدی برای رسیدن به آرامش بعد از جدایی

در طول زندگی شما، مردم می آیند و می روند. با افراد جدیدی آشنا خواهید شد و عاشق میشوید و همچنین دل شکسته . وقتی دومی اتفاق بیفتد، ویرانگر خواهد بود. اما مهم است که برای سلامتی و شادتر بود خودتان تلاش کنید. نکات برای اینکه احساس بهتری داشته باشید 1. صحبت کن پایان دادن

در طول زندگی شما، مردم می آیند و می روند. با افراد جدیدی آشنا خواهید شد و عاشق میشوید و همچنین دل شکسته . وقتی دومی اتفاق بیفتد، ویرانگر خواهد بود. اما مهم است که برای سلامتی و شادتر بود خودتان تلاش کنید.

نکات برای اینکه احساس بهتری داشته باشید

1. صحبت کن

پایان دادن به رابطه شما می تواند احساس پوچی و سوالات زیادی در ذهن شما ایجاد کند. شما ساعت‌ها با شریک سابق خود صحبت کرده‌اید و در مقابل او آسیب‌پذیر بوده‌اید. شما خاطرات بی شماری با او ساخته اید. و اکنون تمام شده است.

پس از جدایی، زمانی را به پایان رابطه خود اختصاص دهید. با افرادی که در زندگی خود به آنها بیشتر اعتماد دارید در مورد احساس خود صحبت کنید. هر کاری که انجام می دهید، خود را از افرادی که شما را دوست دارند جدا نکنید. نزدیکترین حلقه شما برای حمایت از شما در لحظات خوب و بد وجود دارد.

2. یک روز مرخصی بگیرید

وقتی غم و اندوه بر شما غلبه می‌کند، احتمالاً سازنده‌ترین فرد خودتان نخواهید بود. اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید اشک‌هایتان را در طول روز کاری از بین ببرید، آن روز را تعطیل کنید. بدانید که اشکالی ندارد که برای التیام زخم های عاطفی خود کمی وقت بگذارید. این بهترین زمان برای استراحت است.

3. چک کردن همسر سابق ممنوع

یک راه ساده برای جلوگیری از چک کردن همسر سابق خود از طریق رسانه های اجتماعی، بلاک کردن، لغو فالو و لغو دوستی آنهاست. گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، اما تنها با زدن چند دکمه می توانید احساس آرامش کنید. اگر دائماً با میل به نگاه کردن به پروفایل سابق خود مبارزه می کنید، مشخص کنید چه چیزی این میل را ایجاد می کند. آیا میمی که شما را به یاد آنها می اندازد یا یک کلیپ از فیلم مورد علاقه آنها را دیدید؟ اگر چنین است، ممکن است به فکر لغو فالو کردن منابع آن پست‌ها نیز باشید تا زمانی که احساس بهتری داشته باشید. درک اینکه چه چیزی به شما این انگیزه ها را می دهد در نهایت به شما کمک می کند از آنها اجتناب کنید.

4. یادگاری ها را دور بریزید

وسوسه انگیز است که ژاکتی را که هنوز بوی سابق شما را می دهد، نگه دارید. اما به این فکر کنید که وقتی آن را برمی دارید چه احساسی پیدا می کنید. داری لبخند می زنی؟ یا جلوی اشک را می گیری؟ اگر پاسخ شما به سوال دوم مثبت است، وقت آن است که یک پاکسازی انجام دهید.

تمام هدایایی که همسر سابقتان به شما داده است را دور بریزید، یا اهدا کنید. هر چه مدت بیشتری این چیزها را نگه دارید، مدت بیشتری در تجدید زندگی گذشته غرق خواهید شد. آن خاطرات تا زمانی که به آنها اجازه دهید، شما را اسیر خواهند کرد.

5. با یک مشاور مشورت کنید

شاید چت طولانی با دوستانتان کارساز نباشد. سپس نوبت به تماس با یک حرفه ای می رسد. صحبت کردن با یک مشاور می تواند به رشد شما در هر مرحله از زندگی کمک کند، به خصوص بعد از جدایی.

مشاور شما می تواند به شما کمک کند تا بر مشکلات مربوط به رابطه قبلی خود غلبه کنید تا بتوانید در رابطه بعدی خود پیشرفت کنید. درمان همچنین می تواند به شما کمک کند دوباره خود را پیدا کنید. پس از مدت طولانی در یک رابطه، ممکن است بخشی از خود را از دست بدهید. درمان می تواند بخش مهمی از بهبودی پس از دلشکستگی باشد، بنابراین مشاوری را پیدا کنید که بتوانید به راحتی به او اعتماد کنید. خود آینده شما از شما تشکر خواهد کرد.

6. یک سرگرمی جدید را امتحان کنید

وقتی در یک رابطه هستید، بیشتر وقت آزاد با ارزش خود را به شریک زندگی خود اختصاص می دهید. وقت آن است که آن زمان را به عقب برگردانید و روی خود تمرکز کنید.

تلاش در یک سرگرمی جدید به شما کمک می کند تا مشغول شوید و روی تسلط بر یک پروژه جدید متمرکز شوید. سعی کنید یک گیاه آپارتمانی پرورش دهید، در یک کلاس تناسب اندام ثبت نام کنید یا در سازمانی که به آن علاقه دارید داوطلب شوید. هر یک از اینها به باز کردن چشمان شما به مهارت ها و علایق جدیدی کمک می کند که هرگز نمی دانستید دارید.

7. واقع بین باشید

به جای رمانتیک کردن خاطرات سابق خود، در مورد اشتباهات در رابطه خود واقع بین باشید. لطفا لیستی از این ایرادات تهیه کنید و آنها را همراه خود داشته باشید. وقتی دلتان برای همسر سابقتان تنگ می‌شود، به فهرست همه دلایلی که نتیجه نداده است مراجعه کنید.

8. بدانید که بهبودی زمان می برد

صرف نظر از مدت زمانی که با همسر سابق خود بودید، قلب شکسته یک شبه خوب نمی شود. زمان می برد و به احتمال زیاد اشک های فراوان. بعضی روزها ممکن است دوباره احساس فوق العاده و کامل داشته باشید. روزهای دیگر، ممکن است چیزی را ببینید که شما را به یاد خاطرات خود می اندازد و درد را دوباره احساس می کنید. این طبیعی است، و شما نباید خود را به خاطر آن مورد آزار قرار دهید.

همانطور که برای پس گرفتن حال خوب پس از جدایی کار می کنید، به یاد داشته باشید که تنها نیستید. با دوستان خود صحبت کنید. از ناامنی های ناشی از رابطه گذشته خود با یک مشاور کار کنید. هنگامی که از شکستگی قلب خود خلاص شوید، شادتر و سالم تر از همیشه خواهید بود.

برچسب ها :

ناموجود