مجله آکس

10 روش برتر برای بزرگتر و جادارتر جلوه دادن خانه

اگر شما میخواهید مشکل کمبود جا را در خانه خود حل کنید و آن را هم بزرگتر نشان دهید، به جای درستی آمده اید زیرا این پست برخی از راه های غلبه بر این چالش را به شما نشان می دهد. این روش ها ممکن است ساده و آسان به نظر برسند. با این حال، شکی نیست که آنها در خانه افرادی که در گذشته آنها را امتحان کرده اند، تفاوت ایجاد کرده اند.

حالا این روش ها را با هم مرور میکنیم

1. استفاده از آینه و چراغ

این یک ترفند قدیمی است که اکثر صاحبان خانه از آن برای بزرگتر نشان دادن خانه های خود استفاده می کنند. از طریق بازتابی که آنها ارائه می دهند، به نظر می رسد که حمام شما بزرگ است و این بدان معنی است که فضا از نظر بصری گسترش می یابد. فقط آینه و نور حمام را در هر چهار دیوار حمام خود قرار دهید. شما از نتیجه ای که آنها تولید خواهند کرد شگفت زده خواهید شد.

2. استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای خانه خود استفاده کنید. با این حال، توجه داشته باشید که برخی فضا را کوچکتر و بسیار تنگ نشان می دهند. از طرف دیگر مواردی وجود دارند که می توانند خانه شما را بسیار بزرگ جلوه دهند. اینها رنگهای خنثی هستند. آنها روشن هستند و همچنین می توانند آن فضای پر جنب و جوش را در اطراف هر خانه ایجاد کنند.

3. از صندلی های بازویی استفاده کنید

این ترفند دیگری است که می توانید برای بزرگتر و بزرگتر نشان دادن خانه خود به کار ببرید. آیا تا به حال متوجه شده اید که استفاده از یک مبل یا صندلی راحتی اتاق نشیمن جای شما را کم می کند؟ دلیل این امر این است که نور زیادی از زیر وجود ندارد. شما باید به مبل یا صندلی راحتی بروید که پاهای بلندی دارد. این باعث می شود نور طبیعی در اتاق پخش شود. همچنین به خانه شما ظاهری مدرن می دهد.

4. استفاده از رنگ بسیار روشن برای سقف

شاید توجه نکرده باشید که وقتی از رنگ های روشن برای رنگ آمیزی سقف استفاده می شود، خانه بزرگتر به نظر می رسد. این به این دلیل است که آنها سقف را بالاتر از آنچه واقعا هستند نشان می دهند. می توانید از رنگ سفید استفاده کنید. در واقع به معنای واقعی بالاتر نیست، زیرا فقط یک توهم است. رنگ دیگری که می توانید امتحان کنید سبز است. رنگ های مختلف زیادی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید تا سقف خود را بلندتر نشان دهید.

5. فاصله انداختن

قرار دادن مبلمان به دیوار ممکن است یکی از راه‌های ایجاد فضای داخل اتاق باشد، اما به هیچ وجه اینطور نیست. آنها باید به جای آن فاصله داشته باشند تا مکان جادارتر به نظر برسد. می توانید تخت خود را زاویه دار کنید. همچنین، یکی دیگر از کارهایی که می توانید در اتاقی که 2 یا چند قفسه وجود دارد انجام دهید، جدا کردن آنهاست. آنها نباید در کنار هم قرار گیرند. و این به ایجاد این تصور کمک می کند که اتاق گسترده و بزرگتر است.

6. از گالری هنری استفاده کنید

این یک ترفند عالی برای صاحب خانه هایی است که آثار هنری دارند که دوست دارند در اتاق های خود آویزان کنند. بسته به نحوه استفاده از آثار هنری، آنها می توانند مکان را تنگ یا جادارتر کنند. برای جلوگیری از سناریوی اول، باید یک گالری ایجاد کنید که از طریق آن تصاویر نگه داشته شوند. عکس ها را در اطراف دیوار پراکنده نکنید زیرا این کار باعث می شود مکان در فضا کوچکتر و همچنین قدیمی به نظر برسد.

7. استفاده از تمام فضای موجود

قبل از اینکه شروع به فریاد زدن در مورد داشتن خانه ای تنگ کنید، از خود بپرسید که آیا از تمام فضای اطراف به خوبی استفاده شده است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که هر گوشه اطراف اتاق نشیمن به درستی استفاده شده است. به عنوان مثال، می توانید تصمیم بگیرید که یک قفسه زیر راه پله خود قرار دهید. گاهی اوقات، این امکان وجود دارد که خانه شما کوچک نباشد زیرا وسایل فقط باید به درستی چیده شوند. ممکن است شیئی که قرار است به صورت افقی قرار گیرد به صورت عمودی سازماندهی شده باشد.

8. یکنواختی می تواند کمک کند

زمانی که رنگ صندلی ها و سایر وسایل یکسان نباشد، می توان سفتی مصنوعی در اطراف اتاق ایجاد کرد. ترفند اینجا این است که اطمینان حاصل کنید که رنگ مبلمانی که از آن استفاده می کنید شبیه به رنگ دیوارهای اطراف خانه شما باشد. این می تواند کمک کند که مکان جادار به نظر برسد. اگر منابع لازم را دارید، می توانید با هماهنگ کردن رنگ کف خود با دیوارها، حتی فراتر بروید.

9. فرش رنگی ساده

این نیز یکی دیگر از مراحل مهم اما نادیده گرفته شده است که می تواند تفاوت بزرگی را در خانه شما ایجاد کند. از گذاشتن فرش هایی که طرح های مختلف یا رنگ های پیچیده دارند خودداری کنید. بلکه به فرش هایی با رنگ های ساده و ساده نیاز دارید. حتی بهتر است زمانی که رنگ ها با صندلی ها و سایر مبلمان شما یکسان شود. تنها چیزی که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که اطمینان حاصل کنید که به دنبال فرشی هستید که رنگ بسیار روشنی دارد. این به ایجاد نور طبیعی در اطراف اتاق شما کمک می کند.

10. مبلمان چند منظوره

این نوع مبلمان راهگشا هستند به خصوص زمانی که اتاق شما به معنای واقعی کوچک باشد. شما مبلمانی می خواهید که بتواند عملکردهای مختلفی را به طور همزمان انجام دهد. نمونه‌ای از آن عثمانی‌ها هستند زیرا نه تنها به عنوان صندلی اضافی بلکه به عنوان میز قهوه نیز عمل می‌کنند. می توانید ببینید که می تواند دو پرنده را با یک سنگ بکشد.

نوشته های مرتبط