تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۰
کد خبر : 2022

چطور باغ و تالار عروسی خوب را انتخاب کنیم + ویژگی

چطور باغ و تالار عروسی خوب را انتخاب کنیم + ویژگی

یکی از نکات مهم در ایجاد مهمانی بزرگ و مجلل عروسی انتخاب تالار یا باغ مناسب می باشد. تشریفات عروسی از جمله مسائل مهم در برگزاری یک مراسم آبرومندانه و با کیفیت می باشد. انتخاب باغ عروسی مناسب اولین مرحله از برگزاری مراسم می باشد . در سال های اخیر جوانان بیشتر علاقه دارند تا

یکی از نکات مهم در ایجاد مهمانی بزرگ و مجلل عروسی انتخاب تالار یا باغ مناسب می باشد. تشریفات عروسی از جمله مسائل مهم در برگزاری یک مراسم آبرومندانه و با کیفیت می باشد. انتخاب باغ عروسی مناسب اولین مرحله از برگزاری مراسم می باشد .

در سال های اخیر جوانان بیشتر علاقه دارند تا مراسم عروسی شان را در باغ بگیرند و این با وجودی می باشد که در گذشته تالار را به عنوان اصلی ترین مکان برای عروسی در نظر می گرفتند.اینکه چه تالار و باغ تالاری برای برگزاری جشن عروسی مناسب است یکی از مهم ترین مسائلی است که هر زوج جوانی قبل از اینکه بخواهند لیست میهمانان خود را برای دعوت به بهترین شب زندگیشان تهیه کنند به آن فکر می کنند.

ویژگی باغ و تالار عروسی خوب چیست؟

همزمان دارای باغ و تالار

همانطور که از نام باغ تالار مشخص است، به مکانی می گویند که هم دارای باغ باشد هم تالار. اما آیا فکر کرده اید چطور می توان این همه امکانات را در این دو مکان جای داد. خوب روشن است که فردی که این مکان را بنا کرده، به تجهیزات و آپشن های متعددی فکر کرده و بهترین امکانات را درون آن جای داده است.

زیبایی

در ابتدای مراجعه به تالار پذیرایی برای اجاره دقت کنید که سقف بلندی داشته باشد چراکه هیبت و زیبایی سالن تالار عروسی را بالا می‌برد و سالن‌هایی با سقف‌های کوتاه دلگیر به نظر می‌آیند. مورد دوم روکش میز و صندلی‌ها است که هرچه زیباتر و از پارچه‌های شیک و خاص‌تر استفاده‌شده باشد سالن زیباتر دیده خواهد شد. نورپردازی آنجا نیز بسیار مهم است و همچنین باید سالن از تهویه مناسبی برخوردار باشد.

ظرفیت سالن پذیرایی عروسی

وسعت تالار یا باغ محل برگزاری جشن عروسی شما ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان شما دارد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند، سالن بزرگ و وسیع برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست چرا که مهمانان شما در آن پراکنده می شوند و عروسی شما خلوت و سرد به نظر می رسد. بنابراین در صورتی که تعداد مهمانان شما کم هستند ، یک سالن کوچکتر را برای پذیرایی در نظر بگیرید.

میز شام عروسی

در میزشام ، موارد مختلفی مهم می باشد که می توانیم به رنگ ، جنس و تمیزبودن روکش صندلی ها اشاره نماییم. زمانی که شما می توانید سالن عروسی را انتخاب کنید حتما این گزینه را مد نظر بگیرید و بعد از آن تصمیم تان را قطعی نمایید.

بیشتر تالارها برای عروس و داماد یک میز جداگانه را در نظر می گیرند و آن را با اقلام مختلفی مثل شمع و گل تزئین می نمایند که البته زیبایی را چندین برابر می کند. وجود یک میز شام شیک و منحصر به فرد می تواند عکس ها و فیلم های شما را جذاب تر نماید و جلوه ی شیک داشته باشد.

پارکینگ

داشتن پارکینگ هم یکی از ویژگی های باغ تالار مناسب می باشد. این مسئله پارکینگ بسیار مهم می باشد و از اهمیت زیادی برای میهمان های شما برخوردار است. طبیعتا میهمان های شما دوست ندارند با لباس های مجلسی خود به دنبال جای پارک برای ماشین بگردند و کاملا هم حق دارند.

شما باید باغ تالاری را انتخاب کنید که دارای پارکینگ باشد و یا در صورت نداشتن پارکینگ محوطه آزاد زیادی داشته باشد تا میهمان های شما بتوانند ماشین خود را با خیال راحت پارک کنند و به مراسم شما بیایند.

سرویس های بهداشتیسرویس های بهداشتی را فراموش نکنید. خصوصا اگر عروسی شما در فصل های سرد سال برگزار می شود حتما بررسی کنید که سرویس های بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته باشند و در عین حال تمیز و بهداشتی هم باشند. علاوه بر این محل سرویس ها و مسافت آنها تا محل جشن هم خیلی مهم است. امکانات دیگری مثل اتاق بازی بچه ها، رختکن های زنانه و … نیز از نکاتی هستند که می بایست به آنها توجه کنید.

سفره عقد باغ

همچنین از امتیازات باغ می تواند به سفره عقد در فضای آزاد اشاره کرد. برگزاری مراسم عقد در فضای باغ بسیار هیجان انگیز و شیک خواهد بود و حتی جمعیت راحت تر در این فضا جای می گیرند.

محل قرار گرفتن تالار

یکی از نکات مهمی که می بایست حتما به آن دقت کنید موقعیت تالار پذیرایی است. تالار باغ تالار انتخابی شما باید در نزدیکی آتلیه و آرایشگاه شما باشد تا زمان زیادی را در ترافیک و راه نباشید اگر محل برگزاری شما باغ تالار است و عمده باغ های عروسی اطراف شهر هستند زمان بندی لازم را در نظر بگیرید..

این اصلا قشنگ نیست که عروس و داماد به مهمترین شب زندگی شان دیر برسند و مراسم مد نظرشان که مدت ها روی آن برنامه ریزی کرده اند نرسند. ضمن اینکه دسترسی تالار برای مهمانان باید راحت باشد. می توانید از محل برگزاری مراسم عروسی خود یک لوکیشن تهیه کرده و بر روی گوشی های مهمانان خود ارسال نمایید تا در پیدا کردن مسیر کار ساده تری داشته باشند.

برچسب ها :

ناموجود