تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
کد خبر : 2398

5 ترفند برای استفاده حداکثری از فضای خانه کوچک

5 ترفند برای استفاده حداکثری از فضای خانه کوچک

اگر خانه‌ای کوچک دارید، اما در موقعیتی عملی برای نقل مکان به یک خانه جدید و بزرگ‌تر نیستید، مطمئن باشید که خانه فعلی‌تان آن‌قدر که تصور می‌کردید، گزینه‌های شما را برای چیدمان محدود نمیکند. این 5 نکته را در نظر داشته باشید 1. چه چیزی را لازم داریم ؟ در اولین گام این نکته بسیار

اگر خانه‌ای کوچک دارید، اما در موقعیتی عملی برای نقل مکان به یک خانه جدید و بزرگ‌تر نیستید، مطمئن باشید که خانه فعلی‌تان آن‌قدر که تصور می‌کردید، گزینه‌های شما را برای چیدمان محدود نمیکند.

این 5 نکته را در نظر داشته باشید

1. چه چیزی را لازم داریم ؟

در اولین گام این نکته بسیار حائز اهمیت است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که وقت بگذارید و بنشینید و همه مواردی را که در خانه دارید بررسی کنید. تصمیم بگیرید که می خواهید چه چیزی را نگه دارید یا دور بریزید، و سپس انتخاب کنید که چه چیزی را در کجا قرار دهید. مسلماً، اجرای دومین دستورالعمل در یک خانه کوچک دشوار است.

2. به هر مورد باقیمانده یک فضای ذخیره سازی خاص بدهید

در یک خانه کوچک، اغلب احساس می شود که فضای ذخیره سازی کافی برای رفت و آمد وجود ندارد. با این حال، با بررسی دقیق‌تر، می‌توانید متوجه شوید که وقتی صحبت از محفظه‌های ذخیره‌سازی می‌شود، شاید از جمله سطل‌ها و سبدها، آن‌طور که فکر می‌کردید از آنها استفاده نمی‌کنید.

بنابراین می‌توانید این مشکل را برطرف کنید و حتی واحدهای ذخیره‌سازی جدیدی اضافه کنید. مانند استفاده از یخچال‌های کوچک اگر تنها یک یخچال معمولی مانعی برای استفاده کارآمد از فضا می‌شود حتما این کار را انجام دهید.

3. با اثاثیه کار مضاعف انجام دهید

ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید فضای ذخیره سازی اضافی را در خانه خود تنها با اضافه کردن مجموعه ای از مبلمان چند منظوره به آن آزاد کنید. از دیگر ایده های خوب استفاده از مبلمان های چند منظوره است که می توان به کمدهایی با کشو اشاره کرد که می توانند به عنوان میز کار عمل کنند.

4. از فضای دیوار استفاده کنید

شما میدانید که دیوارها برای آویزان کردن تصاویر عالی هستند، اما در یک فضای کوچک، باید برای استفاده بیشتری قرار بگیرند. شما با این دیدگاه ، می‌توانید قفسه‌هایی را جمع کنید که تا سقف شمالی امتداد دارند. یا اگر ترجیح می‌دهید، قفسه‌های جداگانه را در یک سری به همان فاصله عمودی نصب کنید.

اگر دوچرخه دارید، حتی می توانید آن را به قلاب های متصل به دیوار آویزان کنید. در همین حال، اگر به باغبانی علاقه دارید، چرا دیوار را در نظر نگیرید که به شما این امکان را می دهد که گیاهان را بدون نیاز به اشغال فضایی اضافی روی میز یا زمین به نمایش بگذارید؟

5. قفسه های سفارشی را در فضاهای نامناسب قرار دهید

نمونه های خوبی از چنین فضاهایی که احتمالاً می توانید در خانه خود داشته باشید شامل دیوارهایی است که بیرون زده اند و گوشه های آن به اندازه کافی بزرگ نیستند تا مبلمان را در خود جای دهند.

برخلاف آنچه تصور می‌کردید، قفسه‌های سفارشی نباید گران باشند یا توسط یک تاجر متخصص ساخته شوند. این قفسه ها را می توان به روش های مختلف مونتاژ کرد.

برچسب ها :

ناموجود