تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۵۰
کد خبر : 2011

چطور در خانه بیشتر استراحت و احساس آرامش کنیم؟

چطور در خانه بیشتر استراحت و احساس آرامش کنیم؟

پس از یک روز طولانی در محل کار یا مدرسه، بسیاری از مردم مشتاق هستند که انرژی و نشاط را با استراحت در خانه دوباره پر کنند. با توجه به این موضوع، خانه باید عاری از ویژگی ها یا عناصری باشد که باعث استرس می شود. اینها چه ویژگی هایی هستند؟ ما در این مقاله

پس از یک روز طولانی در محل کار یا مدرسه، بسیاری از مردم مشتاق هستند که انرژی و نشاط را با استراحت در خانه دوباره پر کنند. با توجه به این موضوع، خانه باید عاری از ویژگی ها یا عناصری باشد که باعث استرس می شود. اینها چه ویژگی هایی هستند؟ ما در این مقاله سه ویژگی را که به کاهش استرس کمک می کنند معرفی می کنیم. ما همچنین یک بحث کوتاه در مورد آنچه که می توان برای مقابله با اثرات آنها انجام داد، بیان می کنیم.

حالا با چند تکنیک ساده آماده آرامش و استراحت بیشتر شوید

از شر مصنوعی بودن بیش از حد خلاص شوید

در گذشته ما انسان ها مطابق طبیعت عمل می کردیم. با این حال، با گذشت زمان و با افزایش دانش ما در مورد علم اشیا، متوجه شدیم که بیش از حد به فناوری و بسیاری از چیزهای مصنوعی متکی هستیم. ما خانه هایمان را با فلزات و پلاستیک ها و همه چیزهای ساخته شده توسط انسان پر می کنیم.

در حالی که داشتن این چیزها در اطراف مفید است، مصنوعی بودن آنها در واقع فرصت یکی شدن با طبیعت و استفاده از مزایای کاهش استرس آن را از ما می گیرد. از این رو، همیشه عاقلانه خواهد بود که برخی از عناصر طبیعی را نیز در داخل خانه داشته باشیم. نمونه های خوب گیاهان گلدانی هستند. اگر با توجه به نداشتن وقت کافی برای نگهداری از آنها، داشتن تصاویری از طبیعت نیز جایگزینی مناسب خواهد بود!

از فضاهای خیلی تاریک اجتناب کنید

از نظر تکاملی، انسان به طور کلی از تاریکی می ترسد. از این گذشته، ما در تاریکی عملاً دچار اختلال بینایی هستیم، بنابراین مراقبت از خود و دفع دشمنان برای ما بسیار دشوار است. حال، اگر اصول نظریه تکامل درست باشد، پس تجربه صرف بودن در تاریکی می‌تواند به دلیل ویژگی‌های اکتسابی تکاملی ما، واکنش‌های استرس و ترس را تحریک کند.

 افرادی که در معرض نور روز یا نور مصنوعی قرار می گیرند، معمولاً سطح استرس کمتری دارند. بنابراین، اگر می‌خواهیم استرس را از خود دور کنیم، عاقلانه است که خانه‌هایمان را روشن نگه داریم. ما می‌توانیم با نصب پنجره‌هایی در خانه که به اندازه‌ای بزرگ هستند که تا حد امکان نور طبیعی را به داخل خانه برسانند، به طور موثر با تاریکی در طول روز مبارزه کنیم. در عصر با استفاده از اندازه و انواع لامپ ها و لامپ های مناسب می توان به نور روشن دست یافت. خانه‌های مدل فریسکو این ویژگی‌ها را دارند و برای کسانی که واقعاً می‌خواهند در فضاهای راحت خودشان زندگی کنند، ایده‌آل هستند.

همیشه شلوغ نباشید

زمانی که تمایل داریم بیشتر از آنچه که می توانیم از وسایل استفاده کنیم اقلامی را نگه میداریم، که باعث به هم ریختگی می شود. این منجر به شلوغ شدن خانه با چیزهایی می شود که ما چندان از آنها استفاده نمی کنیم. البته هر چه فضا شلوغ تر باشد، نظم بخشیدن به آن چالش برانگیزتر است. برای منظم نگه داشتن خانه هایمان، رعایت خویشتنداری در خرید مبلمان و سایر اقلام مفید خواهد بود. ما باید مطمئن شویم که هر قطعه برای عملکرد روزانه ما مفید است، نه اینکه فقط به وسایلی تبدیل شود که فضای داخل خانه را اشغال می کند.

اگر می‌خواهیم مشکل تبدیل شدن خانه به مکانی پر استرس را حل کنیم، ضروری است عناصری را که به یک تجربه استرس‌ زا کمک می‌کنند به درستی شناسایی کنیم. به هر حال، اولین قدم برای حل هر مشکلی این است که بدانیم از کجا نشات می‌گیرد.

برچسب ها :

ناموجود