مجله آکس

این 10 نکته قبل از اسباب کشی کار شما را آسان میکند

چه برای اولین بار اسباب کشی می کنید و چه با جابجایی بیشتر آشنا هستید، این امر مسلم است که: هر چه زودتر شروع کنید و برنامه ریزی بهتری داشته باشید، جا به جایی شما آسان تر خواهد بود. ما لیستی از 10 مورد ضروری را گردآوری کرده ایم که برای شروع و آماده شدن برای روز جابجایی مهم است.

خب حالا با هم مرور میکنیم

1. حرکت خود را سازماندهی کنید

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که یک چک لیست از تمام کارهایی که باید قبل، در حین و بعد از اسباب کشی خود انجام دهید ایجاد کنید. همچنین باید یک پوشه با قراردادها، رسیدها و هر سند مهم دیگری که نیاز دارید جمع آوری کنید که به شما کمک می کند تا مشکلاتی را که در طول کل فرآیند جا به جایی به وجود می آیند برطرف کنید.

2. بودجه را تنظیم کنید

جابجایی به همان اندازه پرهزینه است. به تمام خدماتی که برای جابه‌جایی خود نیاز دارید، مانند هزینه حمل و جابجایی‌ها، و همچنین سایر هزینه‌ها مانند بسته‌بندی وسایل توجه داشته باشید. شما می خواهید تصویر واضحی از میزان هزینه ای که در جا به جایی خرج می کنید داشته باشید. این می تواند به شما کمک کند تا از نظر مالی برنامه ریزی کنید و هرگونه شوک یا تاخیر را در زمان پرداخت هزینه های جابجایی کاهش دهید.

3. اسناد و داده های مهم را ایمن نگه دارید

اطمینان حاصل کنید که پاسپورت ها، شناسنامه ها، گواهی ها و هر مدرک دیگری را که تعویض آن دشوار است در مکانی امن نگهداری کنید. قرار دادن مدارک ضروری خود در یک پوشه باعث می شود تا زمانی که تعدادی جعبه در سر راه شما وجود دارد، از زمان و مشکل شما برای پیدا کردن آنها صرفه جویی کنید.

4. مدیریت وسایل

مطمئناً باید تمام وسایل خود را بسته بندی کنید و مطمئن شوید که تمام دارایی های ارزشمند شما به طور ایمن بسته بندی شده است، اما جابجایی فقط مربوط به وسایل شما نیست. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که سایر ارائه دهندگان خدمات ضروری مانند بانک، خدمات شهری و اشتراک پستی خود را به آدرس جدید خود انتقال دهید.

5. فکری به حال موارد غیر ضروری کنید

به هر حال ممکن است به بسیاری از چیزهایی که دارید نیاز نداشته باشید. از ماه ها یا هفته ها قبل از روز اسباب کشی برای ، فروش یا اهدای تمام لباس ها، ابزارها، لوازم خانگی و سایر مواردی که استفاده نمی کنید استفاده کنید.

6. لیست کامل وسایل

پس از مرتب کردن چیزهایی که نگه می دارید و آنچه را که بیرون می آورید، می توانید به راحتی یک لیست کامل و دقیقی از تمام وسایلی که با خود می برید تهیه کنید. برای هر کالا، مقدار، ارزش تخمینی، ویژگی‌های متمایز، اتاق مقصد و وضعیتی که در آن قرار دارد یادداشت کنید.

7. شروع به خالی کردن یخچال کنید

هر چه زودتر فریزر و یخچال خود را خالی کنید. برای جلوگیری از ایجاد کپک و بوی بد – مخصوصاً برای جابجایی های طولانی مدت، می خواهید یخچال خود را چند روز قبل از جابجایی به درستی خشک کنید. با نزدیک شدن به روز جابجایی شما، سعی کنید یخچال را پر نکنید.

8. برای حیوانات خانگی خود برنامه ریزی کنید

آیا فکر می کنید اسباب کشی کردن استرس زا است؟ حیوانات خانگی شما موافق هستند. شلوغی یک جابجایی بزرگ، حیوانات خانگی شما را تحریک می‌کند، بدون توجه به موارد نگهداری قبلی شروع به شلوغی های جدید کنند. بهتر است در طول روز جابجایی آنها را از سر راه خود دور نگه دارید و پس از جابجایی آنها را بازگردانید.

9. برنامه واضح برای نحوه بسته بندی

یک برنامه واضح برای نحوه بسته بندی وسایل خود ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که اقلام اتاق‌های مختلف را در جعبه‌های یکسانی با هم قاطی نمی‌کنید، یک سیستم برچسب‌گذاری کامل و دقیق ایجاد کنید تا همه چیز در جعبه‌های مناسب قرار گیرد و بتوانید هنگام استقرار در آن به راحتی بسته‌بندی آنها را باز کنید.

تمام لوازم بسته بندی خود را مانند جعبه، نوار، بسته بندی حباب دار، نشانگر، برچسب، کیسه و هر چیز دیگری کنار هم بیاورید. در خانه خود یک فضای اختصاصی برای بسته بندی ایجاد کنید، می تواند میز ناهار خوری یا فضایی در اتاق نشیمن شما باشد، به این ترتیب همه لوازم شما در یک مکان قرار می گیرند و می دانید زمانی که به چیزی نیاز دارید کجا بروید. از این فضا برای برچسب زدن و چسباندن جعبه‌ها استفاده کنید و آن‌ها که آماده جابه‌جایی هستند را کنار هم بگذارید ، تا مانعی برای کسی نداشته باشند.

10.بسته بندی لوازم ضروری

همیشه بهتر است برای هر گونه احتمالی در طول یک جابه جایی آماده باشید. برای اولین شب راحت‌تر در خانه جدید، مطمئن شوید که کیسه‌ای از وسایل ضروری را بسته‌اید. آب، تنقلات، شارژر، لوازم بهداشتی، تعویض لباس، و هر چیز دیگری که نیاز دارید. برای جلوگیری از صرف هزینه اضافی برای صرف غذا در خانه جدید در چند روز اول، می توانید با کنار گذاشتن مقداری قابلمه، بشقاب و یک کتری، میتوانید غذای خود را آماده کنید.

نوشته های مرتبط